„Rasizm jest nie do przyjęcia” a Izrael stosuje „rasistowską dyskryminację”, która „nigdy nie powinna być akceptowana w żaden sposób” – alarmuje w mediach społecznościowych rzecznik Zgromadzenia Ordynariuszy Katolickich Ziemi Świętej Wadie Abunassar.

Minister spraw wewnętrznych Izraela Ajjelet Szaked, pomimo obowiązujących pandemicznych restrykcji, podjęła decyzję o zwolnieniu z zakazu podróżowania młodych żydów oraz inne wycieczki związane z dziedzictwem żydowskim. Natomiast zakaz utrzymany zostanie nadal w mocy w odniesieniu do chrześcijan. Ponadto obcokrajowców wciąż obowiązuje zakaz wjazdu do Izraela.

„Tego typu dyskryminacja jest nielegalna, a do tego nieetyczna” – przekonuje Wadie Abunassar będący zarazem konsulem honorowym Hiszpanii w Izraelu i dodaje: „Tysiące chrześcijańskich pielgrzymów chciałoby odwiedzić nasz kraj, a nie mogą tego uczynić”. „Wzywam władze Izraela do równego traktowania wszystkich, którzy chcą odwiedzić ten kraj, bez jakiejkolwiek dyskryminacji ze względu na religię” – zaapelował Abunassar.

 

ren/facebook