Rzecznik Episkopatu: To zły dzień dla małżeństwa i rodziny - zdjęcie
06.02.15, 12:27Rzecznik KEP: To zły dzień dla małżeństwa i rodziny (fot. archiwum)

Rzecznik Episkopatu: To zły dzień dla małżeństwa i rodziny

24

Ks. Józef Kloch, rzecznik Episkopatu w rozmowie z KAI nazwał dzisiejszy dzień „złym dniem dla małżeństwa, rodziny i dla przyszłości demograficznej Polski i cywilizacyjnej naszego państwa”.

Rzecznik KEP ubolewał, że groźny dokument został ratyfikowany w czasie, kiedy w Polsce trwa rok Jana Pawła II. Ks. Kloch stwierdził, że nie rozumie postaw wielu posłów, co do których wydawało się, że można na nich liczyć.

Ks. Kloch ubolewał też, że parlamentarzyści zignorowali nie tylko głos Episkopatu Polski, ale również „głos płynący z Watykanu, na który tak często chętnie się powołują – od Jana Pawła II, przez Benedykta XVI do papieża Franciszka”.

Na Twitterze ks. Kloch zapowiedział, że zostanie opublikowane specjalne oświadczenie rzecznika KEP odnośnie do wyników głosowania Sejmu. Będziemy o tym na bieżąco informować na portalu Fronda.pl.

MaR/Gosc.pl/KAI/Twitter

Komentarze (24):

anonim2015.02.6 12:33
teraz wmówią dzieciom że facet z facetem może być rodziną a to nic że się będą bzykać od tylca i zarażać hivem
anonim2015.02.6 12:50
Pan Jezus uczył, że nieprawi będą ślepcami. Poniosą odpowiedzialność za swoją nieprawość. Prawi ostoją się w czasach duchowej ciemności.
anonim2015.02.6 12:50
Kopacz: Zadanie wykonane herr Thussk. Stop. Czekam na dalsze instrukcje. Stop. Polska- STOP!!!
anonim2015.02.6 12:52
Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawę słodzoną ukraińskim cukrem i... szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy i a jak jest to za 1200??? Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! POLSKA NIE ISTNIEJE!!!
anonim2015.02.6 12:58
@KEFAS1277 +++
anonim2015.02.6 13:05
A ja mam całkiem inne zdanie niż ks. Kloch. Otóż uważam, że dzisiaj jest bardzo szczęśliwy dzień dla Polski, Polek i Polaków. A to że ks. Kloch i reszta biskupów straciła znowu część swojej władzy nad codziennym życiem Polaków, to tylko wpłynie pozytywnie na zmniejszenie nienawiści w społeczeństwie i zwiększenie tolerancji dla inności. Bo to właśnie niewiedza i ignorancja rodzi lęk i nienawiść do innych. Przecież o różnorodności w życiu i odmienności na pewno dzieci nie dowiedzą się podczas indoktrynacji katolickiej, rozpoczynającej się już w przedszkolu.
anonim2015.02.6 13:07
KK nie jest bez winy. Płacz i zgrzytanie nic tu nie pomorze. Komitywa KK z tym nierządem jest dla Polski i Polaków taka sama NIE DA SIĘ ŻYĆ.
anonim2015.02.6 13:28
@Mieszczuch Wolni?? Buhahahahahaha :DDD Przypominam Panu o jeszcze jednym, istotnym "głosie"... Głosie z Brukseli... Wolni... Doprawdy, "wolni" jesteście... Buahahahahahha :)))
anonim2015.02.6 13:30
@krzysiek jakbyś rozumiał czym jest Kościół, to miałbyś odpowiedź. A tak spełniasz tylko rolę dyżurnego idioty
anonim2015.02.6 13:30
Przeżyliśmy jako naród zabory i dwie wojny światowe, przeżyjemy i gender. Tyle że szkoda ludzi bo zbyt wielu POsłów lewizny okazało się szumowinami.
anonim2015.02.6 13:32
@Heterodestruktywny Wybacz, ale jesteś głupszy niż konwencja przewiduje... Ach te Twoje "porównania"... wybitnie żałosne. :DD Jedyna analogia historyczna, jaką można by tutaj z powodzeniem zastosować, to analogia do osoby ś.p. Pana Badeni - premiera Austrii... Sytuację z lat 1895 - 97 można przyrównać do obecnej, kiedy to Pan Tusk pełni funkcję "prezydenta" u współczesnego, unijnego "zaborcy"... :DD
anonim2015.02.6 13:33
"Przecież o różnorodności w życiu i odmienności na pewno dzieci nie dowiedzą się podczas indoktrynacji katolickiej, rozpoczynającej się już w przedszkolu." Rodzic za każdym razem może ,ale nie musi wyrażać zgody na uczestnictwo dziecka w zajęciach religii.
anonim2015.02.6 13:57
Zwolennicy kontrowersyjnych punktów w konwencji niech się tak bardzo nie cieszą. My potrafimy oddzielić przemoc przeciw kobietom a ideologię gender, która została tam umieszczona. Za prawnie usankcjonowanymi postulatami gender, pójdą pieniądze i programy wdzierające się we wszystkie struktury państwa i dziedziny społeczne. Konstytucja RP chroni rodzinę i pierwszeństwo wychowywania dzieci przez rodziców. Będzie trzeba bardziej uświadamiać dzieci na lekcjach religii, co na ten temat mówi nam Konstytucja i Pismo św. Będzie trzeba wyczulić osoby w administracjach lokalnych, oświacie aby informowały gdy pojawią się nowe programy. ---------- Odpowiedzialność za dziecko jest naturalnym prawem rodzica. Konstytucja RP gwarantuje nam prawo do określania rodzaju nauczania i wychowania dzieci. Jest to prawo demokratyczne, które dzisiaj jest zagrożone przez ideologię gender. Winę za to ponosi Rząd z Posłami być może i Prezydent Komorowski. W historii były już przypadki w których państwo przejmowało rolę wychowywania dzieci. Dzisiaj to samo robi się w sposób miękki. Art. 48. 1. Rodzice mają prawo do wychowania swoich dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania. Art. 53. 3. Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami.
anonim2015.02.6 14:03
Był las nie było was. Będzie las nie będzie was. W następnym parlamencie ani palikociarni ani postkomunistów już nie będzie. Dyskusja w Polsce trwa i wszystko jeszcze jest do odwrócenia!
anonim2015.02.6 14:15
Niemy W demokracji nigdy nie ma nigdy. Debata w sprawie planowej demoralizacji Polaków będzie trwała nadal. Mieszczuch, Jedynie zniewolenie jakiemu podlegasz to jest zniewolenie przez Twoją własną głupotę. Ta decyzja parlamentu jeszcze bardziej to Twoje zniewolenie pogłębi. To wszystko...
anonim2015.02.6 14:52
pogratulować biskupom też mieli w tym udział!
anonim2015.02.6 16:19
KrzysiekWarszawski masz rację. Od dziś będę chodził tylko do lekarzy którzy sami przebyli choroby z których ja chce się leczyć. Bo.. nie mają doświadczenia w tym temacie.
anonim2015.02.6 16:25
@Mieszczuch Ad. 1 To, na jakich zasadach wstępowaliśmy do UE i jakie poparcie społeczne za tym stało, naprawdę nie ma tutaj nic do rzeczy! :) Ja jedynie stwierdziłem dość oczywisty fakt... Jesteśmy, jako kraj członkowski, na mocy przynależności do tego sojuszu, ściśle ZOBOWIĄZANI do realizacji konkretnych wytycznych napływających z Brukseli... Jeżeli tak nie jest i konsekwentnie NIE realizujemy, ani też nie stosujemy się do zaleceń unijnych, to proszę to wykazać. Tak stan rzeczy de facto czyni z nas uwiązanych na unijnym, "zaborczym" pasku... Z wolnością nie ma to absolutnie nic wspólnego... Ad. 2 Jest Pan w błędzie... Kościół W OGÓLE NIE jest ze swej natury demokratyczny!! :)) I nie należy tego poczytywać za ujmę... Zwyczajnie NIE musi, ani też nawet NIE powinien taki być. Ot i wszystko. :) Ad. 3 O historii ma Pan raczej znikome pojęcie, czemu zresztą dał Pan wyraz, więc, z łaski swojej, proszę pozostawić na boku podobnego typu dywagacje w zakresie, jak to "drzewiej bywało". Pozdrawiam. :DD
anonim2015.02.6 20:08
Kefas Ogromny szacunek za znakomite ukazanie prawdziwego oblicza naszej rzeczywistości. Media pokazują coś wyrwanego z realiów , a Fronda to - sądząc po większości komentarzy - portal już zdominowany przez trolli i wrogów naszej ojczyzny.
anonim2015.02.6 20:56
Czy my musimy na Frondzie wysłuchiwać ateistycznych chamów, którzy wchodzą tu jak do obory i ubliżają gościom, a gospodarz udaje, że wszystko w porządku. Trolle wylewają tu swoje odchody, a my many to znosić. Po co? Gangrenę trzeba usuwać, a nie hodować.
anonim2015.02.7 0:09
@antolek Cos sie panu pomylilo. Najwieksze odchody wylewa gandalf, potem ufam i takie tam bogdansuny ... to nie sa ATEISCI to katolicy !! Jedyni sluszni. Prosze sie zastanowic zanim pan cos napisze.
anonim2015.02.7 0:12
@Kloch Ten Pan chyba nie ma zadnej rodziny .. wiec pewnie tylko teoretyzuje. Na szczescie dla mojej rodziny to ani zly ani dobry dzien ze wzgldu na jakas konwencje. Ale dla wielu mysle, ze dobry.
anonim2015.02.7 1:18
Jak rozumiem pan Kloch i inni panowie w sukienkach mają długoletnie doświadczenie w zawodzie matki i żony. No i każdy z nich żyje w stadle rodzinnym dzieki czemu ma doświadczenie w sprawach, w których się wypowiada.
anonim2015.02.7 17:01
Biedni ci co promują tą idiokrację genderową .z czego sie cieszycie ?,Zapewniam was że zło samo się zniszczy .Jesteście po stronie przegranego żal mi was.A o kościół nie martwcie się