Rząd wprowadzi pakiet pomocy dla przedsiębiorców i pracowników - zdjęcie
16.03.20, 16:35

Rząd wprowadzi pakiet pomocy dla przedsiębiorców i pracowników

4

Premier Mateusz Morawiecki poinformował po dzisiejszym posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, że rząd jest w trakcie prac nad pakietem stabilności i bezpieczeństwa. Podkreślił konieczność stworzenia takiego pakietu stwierdzając, że na kryzysie związanym z pandemią koronawirusa ucierpi cała gospodarka:

-„Ten pakiet jest potrzebny ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że mnóstwo branż ucierpi. Cała gospodarka, cała gospodarka światowa, a w szczególności europejska  z całą pewności odczują walkę z epidemią koronawirusa” –mówił szef rządu.

Minister zapowiedział, że w najbliższych dniach zostaną pokazane „pewne działania, które rząd wypracował i co do których będziemy jeszcze dopracowywać ostateczne szczegóły, tak żeby i pracownicy z jednej strony, i pracodawcy -  z drugiej, otrzymali pewne wsparcie ze strony państwa”.

Przed rozpoczęciem posiedzenia zespołu zarządzania kryzysowego premier odbył wideokonferencję z przedstawicielami przedsiębiorców i organizacji pracodawców. Poinformował na Facebooku, że „efektem tych rozmów będzie pakt na rzecz stabilizacji i bezpieczeństwa gospodarki, który jutro przedstawię Radzie Ministrów”.

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że projekt ten ma przewidywać odroczenie różnych płatności, wsparcie dla osób pracujących na tzw. umowach śmieciowych oraz wsparcie dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś również, że w Polsce już 25 tys. osób znajduje się pod nadzorem epidemicznym a 8 tys. w kwarantannie. Podkreślił, że Polacy stosują się do wszystkich procedur.

-„Solidarność jest niezwykle ważna, bo tylko w ten sposób można uchronić człowieka, w ten sposób można zatrzymać rozrost epidemii. Takie zalecenia rekomenduje Światowa Organizacja Zdrowia” – powiedział Morawiecki.

Premier podziękował też pracownikom służby zdrowia i podkreślił, że rząd robi wszystko, aby nie zabrakło im materiałów ochronnych.

Jeszcze raz Mateusz Morawiecki apelował do Polaków o przestrzeganie zaleceń:

-„ Niech ten tydzień będzie tygodniem narodowej kwarantanny – nie wychodźmy, nie jeździmy komunikacją publiczną. Tak, żeby w niedzielę podać jak najlepsze informację” – apelował.

Zapytany o sprawę wyborów prezydenckich, premier stwierdził, że na razie nie ma planów ich przesunięcia, ponieważ nie jest to konieczne.

  

kak/ PAP, Wirtualna Polska

Komentarze (4):

sowa 85 lat2020.03.18 5:21
Pracujcie Panie Mateuszu. Koniecznie trzeba im pomóc w imię odpowiedzialności. Pozdrawiam
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.03.16 19:18
Legalne, normalne obojętnie jakie firmy jak chcą zareklamować swój produkt wykupują czas w mediach. Tak robią ludzie uczciwi prezentujący swój produkt LEGALNIE mający LEGALNY PRODUKT. A kim jest ten pajac proponujący filmy "dożywotnio"? Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji jakieś mendy polsko-języczne mają NIELEGALNE kopie z Chin - ale tu nie chodzi o filmy tylko o WASZE KARTY KREDYTOWE. O DOSTĘP DO WASZYCH KONT!
Ogladaj hity online2020.03.16 19:12
http://www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Urszula2020.03.16 18:13
Wszystko to pic na wodę. Grunt, że rząd kupi sobie super limuzyny, żeby wygodniej wozić swoje dupska i żeby było co rozbijać. Taka postawa rządu jest niemoralna. "W obliczu kryzysu i pandemii koronawirusa rząd PiS znalazł świetne rozwiązanie, na co wydać miliony złotych. Nie na służbę zdrowia - na nowe auta. Polskę paraliżuje koronawirus SARS-COV-2, w szpitalach brakuje nawet maseczek ochronnych i kombinezonów, tysiące Polaków przez epidemię z dnia na dzień straciło źródło dochodu, ekonomiści zwiastują kryzys gospodarczy, a rząd ogłosił przetarg na zakup 210 nowych, lśniących limuzyn." Więcej: https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/Rzad-oglasza-przetarg.-Kupia-i-wynajma-280-luksusowych-limuzyn