Rząd przedstawia 'mapę drogową' nowej piątki PiS. Premier: Nasz cel to wprowadzenie w Polsce europejskich standardów życia.  - zdjęcie
05.03.19, 14:40Zdj. KPRM, Flickr, CC0

Rząd przedstawia 'mapę drogową' nowej piątki PiS. Premier: Nasz cel to wprowadzenie w Polsce europejskich standardów życia.

5

Rząd zaprezentował dziś tzw. "mapę drogową" nowej "piątki PiS", przedstawionej niedawno na konwencji. "Ja chcę być premierem wszystkich Polaków. Chcę być premierem, który dba o Polaków w każdej wsi, każdym miasteczku i każdym mieście; o zwykłych obywateli naszego kraju"-zapowiedział dziś premier Mateusz Morawiecki.

"Władza, która bardziej dba o interesy silnych tego świata, niż o interesy zwykłych obywateli nie jest godna miana rządu, tylko bardziej po staropolsku: nierządem stoi. Taki jest cel każdego dobrego rządu żeby dbać o zwykłego człowieka, dbać o rodziny, o szanse życiowe i perspektywy. To jest również nasz cel"- wskazał szef polskiego rządu. 

Jak podkreślił Morawiecki, nowa piątka, czyli program na następne lata, powstała właśnie z myślą o wszystkich Polakach. 

"Patrząc na nasze nowe punkty programowe, kryje się za tym pewna strategia, pewna myśl, pewien plan. Ale zacząć trzeba od tego, żeby był pewien cel sformułowany. Główny, podstawowy cel. Potem musi być wiedza jak dojść do tego celu, muszą być środki, musi być determinacja, wola i wreszcie wiarygodność w realizacji tego celu"- zaznaczył polityk. 

Premier podkreślił, że rząd już spełnia te 5 głównych punktów, których podstawowym celem jest "lepsze, zasobne, europejskie życie Polaków i dążenie do tego standardu, który jest dla nas upragniony"

"Mamy wytyczoną drogę, wiemy jak tam dojść. Mamy też środki na realizację tego celu"-zapewnił Morawiecki, przechodząc do prezentacji harmonogramu nowej "piątki PiS".

Skąd środki na realizację nowego programu? Jak wskazał szef rządu, m.in. z obniżenia podatków od pracy, CIT, ZUS, cyfryzacji, walki z oszustwami podatkowymi oraz uszczelnienia NFZ. 

Minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk opowiedział o walce z wykluczeniem komunikacyjnym, szefowa MRPiPS, Elżbieta Rafalska mówiła natomiast o programach Emerytura Plus i 500 Plus. 

Rząd podpisał również "umowę" z Polakami. 

yenn/Fronda.pl

Komentarze (5):

iwona2019.03.7 0:12
Standardy życia ! -to Nożownicy na ulicach zabijający kogo popadnie ! Smród i ubóstwo klasy pracującej. Czy ktoś chce takiej Polski ? Bo ja nie !
eeej Dummy geeeej2019.03.5 15:26
Już dawno mówiłem że masowe przyjmowanie gejów do seminariów to będzie katastrofa dla ministrantów Gej w sutannie jest takim samym pedofilem jak gej bez sutanny.
Jaromir2019.03.5 15:18
To jakaś nowość. Jak na razie, to PiS demontował w Polsce, wszystkie europejskie standardy. Szczególnie te dotyczące praworządności!
słowiczek poznański2019.03.5 15:35
Jakie?
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.5 15:13
"Nasz cel to wprowadzenie w Polsce europejskich standardów" Pewnie gender i homozwiązki, ale nuda ...