Okazuje się, że nie wszyscy politycy Platformy Obywatelskiej są zadowoleni ze sposobu, w jaki Grzegorz Schetyna ułożył listy Koalicji Europejskiej na wybory do PE. Z pomocą przychodzi... Donald Tusk. 

Według "Rzeczpospolitej", przewodniczący Rady Europejskiej gotów jest zwiększyć swoje zaangażowanie w krajową politykę. Na majowy weekend zaplanowane jest wystąpienie byłego premiera. Wykład nosi tytuł  „Nadzieja i odpowiedzialność. O konstytucji, Europie i wolnych wyborach".

W ten sposób, według dziennika, Tusk ma zaangażować się w kampanię wyborczą Koalicji Europejskiej. 

 „Topory wojenne zakopane, dziś najważniejsze jest pokonać PiS. Donald Tusk będzie wspierał i kibicuje Koalicji Europejskiej, ale jeśli coś pójdzie nie tak, to będzie też gotowy na większe zaangażowanie na jesieni"- pisze dziennikarz "Rzeczpospolitej", Michał Kolanko. 

Dziennik informuje również, że były premier dwukrotnie spotkał się w ostatnim czasie z politykami Platformy Obywatelskiej. Miał wówczas zachęcać działaczy PO do mobilizacji na rzecz sukcesu. Wielu polityków PO jest niezadowolonych z ostatecznego kształtu list wyborczych do PE. Według informatora "Rz" z partii Grzegorza Schetyny, Platforma jest "mocno poturbowana", czemu przeciwdziałać ma właśnie wsparcie Donalda Tuska.

yenn/Rp.pl, Fronda.pl