Ryszard Czarnecki: Nie chodzi o to, czy PiS wygra, ale z jaką przewagą - zdjęcie
29.06.19, 15:25screenshot TVP Info

Ryszard Czarnecki: Nie chodzi o to, czy PiS wygra, ale z jaką przewagą

5

Prawo i Sprawiedliwość w sondażach zdecydowanie wyprzedza opozycję totalną. Ryszard Czarnecki w rozmowie z portalem dorzeczy.pl jest na tyle spokojny o zwycięstwo PiS w wyborach parlamentarnych na jesieni, że jak twierdzi:

[…] dziś zasadne pytanie brzmi nie tyle „czy” PiS jesienne wybory wygra, tylko z jak wielką przewagą to zrobi.

W rozmowie z portalem pytany był o to słowa Eugeniusza Kłopotka z PSL, który stwierdził, że „PiS i tak wygra wybory”, wobec czego jego partia nie powinna iść w koalicji z lewicowymi formacjami do jesiennych wyborów. Czarnecki stwierdził:

Analizy Eugeniusza Kłopotka są zdecydowanie bardziej trzeźwe niż jego partyjnych kolegów. Jednak czas PSL chyba już minął – przywództwo partii popełniło błąd rozmywając się w koalicji z lewicą. Ale cóż, każdy ma takie problemy na jakie zasłużył”.

Dalej dodał:

Cała opozycja sprowadzając swoje przesłanie do skrajnej lewicowej ideologii i antypisu przekreśliła swoje szansę. Popełniła szereg błędów. Faktycznie dziś zasadne pytanie brzmi nie tyle „czy” PiS jesienne wybory wygra, tylko z jak wielką przewagą to zrobi”.

Pytany natomiast o głośny, skandaliczny film Patryka Vegi „Polityka” Czarnecki ocenił, że nie jest on w stanie zagrozić partii rządzącej. „Niech reżyser robi sobie filmy jakie chce” - skwitował.

dam/dorzeczy.pl,Fronda.pl

Komentarze (5):

Spoko2019.06.30 15:20
Widzimy dość często, że ludzie w Polsce noszą transparenty z napisem „Konstytucja”, ba, a nawet wypisują go na własnych ubiorach. Pytaniem jest: O co chodzi ? Otóż wyjaśniam o co chodzi: Ci ludzie po prostu chcą, manifestują i nieustannie przypominają to, aby PIS wygrało wybory jesienne 2019 większością konstytucyjną, i wreszcie zmienili tą obecną, tzw, postkomunistyczną Konstytucję „kwaśniewskiego” !!!
2019.06.29 16:45
Michnik u Lisa: „Komorowski musiałby po pijanemu przejechać niepełnosprawną zakonnicę w ciąży, żeby nie wygrać”.
szcze na PiS i rydzyka2019.06.29 15:59
Uczepiło się gwno statku i woła płyniemy... czarnecki to pacan!
szcze na PiS i rydzyka2019.06.29 15:56
Gejniusz Kaczyńskiego polega na tym że otoczył się samymi kretynami! Obatel Czarnecki jest tego najlepszym dowodem!
Man f Stragan2019.07.1 6:23
Żeby przynajmniej z tej dwunastnicy czasem wyszedł na powietrze i światło to by takich głupot nie opowiadał.