Rozpoczyna się wizyta prezydenta Dudy w USA - zdjęcie
24.09.18, 08:30screenshot Youtube - rdcpolskieradio

Rozpoczyna się wizyta prezydenta Dudy w USA

Dziś rozpoczyna się wizyta pary prezydenckiej w USA, która ma potrwać trzy dni. W planach jest między innymi wzięcie udziału przez prezydenta Andrzeja Dudę w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Z kolei szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski stwiedził, że kontynuowane będą też rozmowy z prezydentem USA Donaldem Trumpem, mimo iż nie zostały zaplanowane formalne spotkania przywódców, ponieważ niedawno spotkali się w Białym Domu. Jak informował Szczerski:

Te mniej formalne okazje, które będą wystarczą, by te rozmowy kontynuować. W kontakcie będą też pewnie delegacje obu krajów”.

Prezydent weźmie też udział w otwarciu Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handli, a także w uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jutro natomiast prezydent uczestniczył będzie między innymi w rozpoczęciu debaty generalnej 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ odbędzie się z kolei w środę. Andrzej Duda zabierze wówczas głos, a przewodniczyć posiedzeniu będzie Donald Trump.

dam/PAP,IAR,prezydent.pl