04.06.19, 10:00fot. kuhnmi, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr

Rosyjska propaganda uderza w Kościół katolicki w Polsce

Moskwa do wieków uważa, że Polacy są za głupi, by samodzielnie decydować o swoich losach. Kreml stoi na stanowisku, że wolność i katolicyzm szkodzą Polakom, którzy szczęście mogą odnaleźć tylko pod butem rosyjskiego sołdata. Rosyjskie agresje militarne na Polskę (kończące się okupacją Polski) zawsze poprzedzały okresy ''dobrych'' rad i działań w naszym kraju rosyjskich pudeł rezonansowych.

 

Sytuacja w Polsce leży od wieków na sercu Rosji. Już przed zaborami Rosja ingerowała w sprawy Polskie. Potem były zabory, rusyfikacja, wywózki na Syberię, utopione w krwi powstania, zabór majątków, wiezienia i egzekucje, dwie agresje i okupacje w wykonaniu bolszewickiej Rosji, ludobójstwo i nędza PRL. Teraz mamy wsparcie Rosji dla homo rewolucji, lewicy i walki z Kościołem katolickim.

Dziś Rosja Putina też nie pozostaje wobec Polski obojętna. Na rosyjskim portalu dla Polaków „Sputnik” ukazał się artykuł „Polak (już nie) katolik. Co pokazuje najnowszy sondaż” autorstwa Julii Baranowskiej.

Według rosyjskiego portalu dla Polaków „zaufanie do instytucji Kościoła Rzymskokatolickiego drastycznie spada”, nie jest prawdą twierdzenie, że Polaka jest krajem katolickim, jest to wynik skandali w Kościele. Przykładami takich skandali według rosyjskiego portalu dla Polaków jest „osławiona komisja majątkowa, która pokazała, jak bardzo Kościół łasy jest na pieniądze i grunty, a także ukrywanie przypadków pedofilii wśród księży”. W opinii rosyjskiego portalu dla Polaków „Polacy [...] są świadomi rozdźwięku, jaki istnieje między kruchtą i przekazem Pisma Świętego”, a „notowania Kościoła drastycznie spadły”.

Rosyjski portal dla Polaków głosi, że swoją pozycję w Polsce Kościół zawdzięczał PRL - „z transformacji ustrojowej wyszedł silniejszy o religię w szkołach, konkordat oraz chęć »zadośćuczynienia krzywdom«, jakich doznał za komuny. Kościelna komisja majątkowa, która działała praktycznie bez żadnej kontroli, wzbogaciła kościelną kasę o cenne, sprzedawane później z ogromnym zyskiem grunty. Na scenie pojawił się ojciec Tadeusz Rydzyk ze swoją ekipą i zbudował swoje imperium”.

Według rosyjskiego portalu dla Polaków, młodych Polaków do Kościoła „zniechęca kościelny konserwatyzm obyczajowy”. Młodym Polakom, zdaniem rosyjskiego portalu dla Polaków „absurdem wydaje się [...] całkowity zakaz aborcji i rozwodów”.

Rosyjski portal dla Polaków uważa, że „Polski Kościół stoi przed wielkim wyzwaniem. Dawna pozycja wydaje się już nie do odzyskania. Czy pójdzie drogą papieża Franciszka, czy samozwańczego papieża z Torunia? Okaże się wkrótce”.

Na „Sputniku” ukazał się wcześniej artykuł „Warszawa: Pora na podział opozycji?” autorstwa Agnieszki Wołk-Łaniewskiej. Oceniając wyniki wyborów do europarlamentu, rosyjski portal dla Polaków stwierdził, że SLD startujące z listy Koalicji Europejskiej osiągnął „zasłużony, acz niespodziewany sukces”, będący wyrazem tego, „Czarzasty ograł Schetynę”.

W opinii rosyjskiego portalu dla Polaków wybory zwyciężyło PiS „odnotowując przy tym absurdalne sukcesy takie jak pół miliona głosów dla Beaty Szydło, która jest wszak w polityce postacią humorystyczną”.

Dla rosyjskiego portalu dla Polaków PiS jest reprezentantem „przykościelnego konserwatyzmu” i wygrywa dlatego, że „Polacy po prostu nie są gotowi na prawdę o Kościele: tę prawdę, która może ich wyzwolić z okowów państwa klerykalnego”. Gdy „ta prawda majaczy na horyzoncie, tym skwapliwie rodacy zwierają szyki, żeby jej między siebie nie wpuścić”.

W opinii rosyjskiego portalu dla Polaków antyPiS przegrał, bo rzucił polskiemu ciemnogrodowi w twarz rzekomą prawdę o zbrodniach kleru katolickiego. Rosyjski portal dla Polaków uważa „w przypadku ludzi wychowanych w ślepym kulcie nie tylko naszego Wielkiego Białego Ojca w Watykanie, ale także lokalnego proboszcza, koncept księdza wykorzystującego seksualnie dziecko sprawia, że ich umysł się zatrzaskuje”.

Według rosyjskiego portalu dla Polaków zaślepienie i fanatyzm polskiego ciemnogrodu wynika z tego, że Polakom „całe życie wmawiano, że ślepe posłuszeństwo jest cnotą, a krytyczne myślenie grzechem”.

Zdaniem rosyjskiego portalu dla Polaków Jarosław Kaczyński choć wie, „że księża wykorzystywali dzieci, a biskupi ich kryli”, to „wie, że dziś w Polsce politycznie opłaca się tego nie wiedzieć”.

Rosyjski portal dla Polaków poucza lewice w Polsce, że ta nie „powinna zrezygnować z walki z bezczelnym prymatem Kościoła kat. w Polsce: z bezkarnością odpowiedzialnych za nadużycia seksualne, dyskryminacją niekatolików, ograniczaniem praw osób LGBT, zamachami na prawa reprodukcyjne kobiet”.

Publicystka rosyjskiego portalu dla Polaków, nie kryjąc w swoim artykule sympatii dla Lewicy Razem i SLD, niechęci do PO, stwierdziła, że „transfery socjalne uprawiane przez PiS są zgodne ze społecznymi oczekiwaniami i nikogo nie powinno dziwić, że przynoszą władzy wysokie poparcie”. Działania PiS, publicystkę rosyjskiego portalu dla Polaków, martwią, bo przez te transfery elektorat, który powinien, według publicystki głosować na lewice, głosuje na PiS.

Rosyjski portal dla Polaków uważa, że jedna lista antyPiS („której nie łączy nic poza nienawiścią do” PiS) była błędem, i celem powinno być „stworzenie dwóch merytorycznych, partnerskich, nieobrzucających się nawzajem błotem bloków o wyraźnej tożsamości politycznej i ideowej”.

Jan Bodakowski

Komentarze

andrzejhahn32019.06.4 15:39
kosciol katolicki jest to zbrodnicza organizacja........ .I SRAM NA NIEGO
Czasem udzielający się hejter flondry2019.06.4 16:44
Muszę ci to przyznać. Twoje komentarze są genianle w swojej prostocie. Pozdrawiam.
andrzejhahn32019.06.4 16:59
albowiem do katoli jeno w prosty sposob mozna dotrzec poniewaz jest to ciemna zacofana masa.............milutkiego zycze dnia
Paula2019.06.4 13:51
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej grupie mogłabym sporo takich osób znaleźć. Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) Link do ankiety: https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX
edi2019.06.4 13:39
BRAWO PiS - BRAWO POLSKA - BRAWO POLACY - NA NIC LEWACKIE PODRYGI - POLACY JUŻ NIE POPEŁNIĄ BŁĘDÓW Z PRZESZŁOŚCI - Prawo i Sprawiedliwość WYGRAŁO te i następne wybory TEŻ WYGRA gdyż OPATRZNOŚĆ MA TAKI PLAN - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MARYJA KRÓLOWĄ - Polska BĘDZIE URATOWANA ! NIE BĘDZIE W POLSCE ANI GENDER ANI KOMUNY ANI LGBT !!!!! a Putin niech się troszczy o Rosjan a nie nas Polaków - ROSJA NIGDY SIĘ NIE ZMIENI - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA. Mają POTĘŻNY KRAJ i nie robią NIC żeby działać dla poprawy bytu NORMALNYCH LUDZI - to szatańska mentalność !!
baba-jaga2019.06.4 12:01
Podobaja mi sie refleksje Sputnika. Duzo tu prawdy, ktora moze w..rwiac ciemnogrod.
zatroskany2019.06.4 12:30
Jaśnie oświecona baba jaga, tak jaśnie że aż oślepła. Nikt nie ma żadnych wad ani ruski, ani PO, ani KOD nawet koalicja europejska niema tylko "ciemnogród" Albo głupota albo naiwność. lub POprostu zła wola
edi2019.06.4 13:41
Znowu RUSKIE TROLLE NA FORUM - SPADAĆ DZIADY DO WASZEGO PUTINA - WON Z POLSKI !! już was rozszyfrowaliśmy pomagacie lewakom w promowaniu w Polsce WSZELKICH DEWIACJI żeby zniszczyć POLSKIEGO KATOLICKIEGO DUCHA - ALE DAREMNY WASZ TRUD - W POLSCE JEZUS JEST PANEM A MARYJA KRÓLOWĄ !!!!!!!!!!!
nikt2019.06.4 12:00
Nie czytam rosyjskich pism czy portali , ale żyję wystarczająco długo by mieć pojęcie o powojennej historii Polski z punktu widzenia rdzennego mieszkańca tych ziem . I raczej śmieszy mnie tego rodzaju propaganda jak ten artykuł . Rozumiem , że przeznaczana jest dla mydlenia oczu młodym ludziom a nie starym , bacznie obserwującym rzeczywistość - wygom . Kościół sam się wykańcza........ gnije od środka już praktycznie od zarania swego istnienia . Ludzie wcześniej tego nie widzieli , gdyż ten rządził nimi zastraszaniem swą ekspansywną siłą i bogactwem . Teraz przegniły i zrobaczywiały owoc w końcu spadnie . I niepotrzebni są do tego upadku Rosjanie . Przecież wbrew obraźliwym opiniom to mądry naród , no i nie tak zepsuty jak reszta Europy . Nie ma też klapek konia pociągowego na oczach jak ludzie na Zachód od Buga . Ślepi jesteście i głusi jak te panny śpiące z przypowieści Jezusa . No to miłych snów . Co mnie do tego ? Niech się ludzie wyśpią . :):):):):):):):):) Po co im niszczyć coś , co już od dawna znajduje się na straconej pozycji ?
JR2019.06.6 17:15
Naród rosyjski jest ciemny drogi Panie! Skąd ma czerpać wiedzę o otaczającym go świecie, wydarzeniach? Niech Pan poda ile programów jest dostępnych w ruskiej telewizji dla przeciętnego Rosjanina? Jak jest z dostępem do internetu? Ile bimbru piją Rosjanie? Panie Nikt niech Pan nie bredzi i nie pieprzy głupot bo naprawdę nie da się tego spokojnie czytać. Pan też, widać jest niedoinformowany.
Albert2019.06.4 10:33
Cóż... skoro pani Julia Baranowska na łamach Sputnika napisała nieprawdę, to pora może podać jakieś argumenty obalające jej tezy. Frondle, macie jakieś? Pytanie retoryczne...
henio2019.06.4 10:46
A co tu obalać? Każdy, kto się porusza bez białej laski, widzi na własne oczy, że to bzdury i myślenie życzeniowe ruskich i ich pożytecznych idiotów, jak Albert.
ardo2019.06.4 10:23
Sputnik to antypolska ruska propaganda.
ateo2019.06.4 11:15
Co nie zmienia faktu, iz sputnik TRZEBA regularnie czytac (razem z komentarzami). Jest to bezcenne zrodlo wiadomosci o nieprzyjaciUlu!
jozef2019.06.4 10:17
I czego Bodakowski nie zrozumiał?
henio2019.06.4 10:47
A z twoim rozumieniem wszystko ok? Mam spore wątpliwości XD