Rośnie liczba samobójstw dzieci? To kolejna manipulacja opozycji  - zdjęcie
21.10.20, 15:44Fot. via: Pixabay

Rośnie liczba samobójstw dzieci? To kolejna manipulacja opozycji

32

Od jakiegoś czasu środowiska LGBT posługują się retoryką, wedle której w Polsce mamy problem z rosnącą liczbą samobójstw dzieci i młodzieży. Zdaniem lewicowych działaczy ma to być wynik rzekomej wzrastające w Polsce homofobii i „nagonki” obozu władzy na mniejszości seksualne. Tymczasem okazuje się, że statystyki policyjne mówią coś wprost przeciwnego. Liczba samobójstw wśród dzieci i młodzieży raczej maleje.

Za retoryką środowisk LGBT poszła Koalicja Obywatelska. Poseł Marta Golbik na zorganizowanej w Sejmie konferencji prasowej przekonywała, że w porównaniu z rokiem 2013, w roku 2019 dwuipółkrotnie zwiększyła się skala samobójstw wśród dzieci i młodzieży.

O „przerażających” liczbach mówiła też wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Konferencję zorganizowano pod hasłem „Dlaczego liczba samobójstw wśród dzieci i młodzieży roście?”, na kilka dni po aktach wandalizmu, których obiektem stał się m.in. gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wypisano na nim imiona dzieci, które miały popełnić samobójstwo z powodu „nagonki” na LGBT.

Przekazane przez polityków KO dane zweryfikowała „Gazeta Polska”. Okazuje się, że w danych policji z lat 1999-2019 próżno szukać liczb, o których mówiła Marta Golbik.

W 2013 roku śmiercią samobójczą zginęło 4 dzieci w wieku 7 – 12 lat i 144 nastolatków między 13. a 18. rokiem życia.  Jak więc było w 2019 roku, kiedy zdaniem posłów KO liczby te miały wzrosnąć dwuipółkrotnie? Nie wzrosły, a zmalały. W ub. roku śmiercią samobójcza zginęło tyle samo dzieci w wieku 7 – 12 lat, co w 2013 roku – 4, a nastolatków w wieku 13 – 18 lat znacznie mniej niż w 2013 roku – 94.

W 2014 roku życie odebrało sobie 3 dzieci i 124 nastolatków, w 2015 roku 5 dzieci i 114 nastolatków, w 2016 roku 2 dzieci i 1001 nastolatków, w 2017 roku jedno dziecko i 115 nastolatków a w 2018 roku 5 dzieci i 92 nastolatków.

Mówienie więc o lawinowym wzroście samobójstw wśród dzieci i młodzieży okazuje się kolejną manipulacją Koalicji Obywatelskiej.

kak/Gazeta Polska

Komentarze (32):

B522020.10.28 8:10
komuniści zawsze górą ja komuny nie mogłem opuścić teraz komuna może wyjechać
XD2020.10.22 14:46
Bo wszystkie dane i statystyki są zafałszowane, jeśli nie pasują do waszej ideologii. Smutne, że tak bardzo nie przejmujecie się losem dzieci NARODZINYCH w tym kraju.
Cool2020.10.21 21:02
Związek szerzących się ostatnio lewackich ideologii wśród młodzieży, ...ze wzrostem prób samobójczych, jest chyba dość wyraźny.
Anonim2020.10.21 21:19
Niektórzy popełniają samobójstwa bo nie chcą być gejami choć nie mieli jeszcze erekcji. Takie są skutki takich zarazków jak Maria Błaszczyk. Na własnej skórze doświadczyłem w dzieciństwie konfliktów woli co mi się bardziej podoba. Dziś nadal uważam że niektórzy mężczyzni bywaja ładni jak kobiety ale mi nie staje bo taka curwa jak Błaszczyk nie wyprała mi mózgu
Anonim2020.10.21 21:24
Nie odczuwam żadnego pociągu do mężczyzn nawet w 1% ale że Trzaskowski świetnie wygląda mam prawo napisać.
Maria Błaszczyk2020.10.22 1:04
Dumny z siebie jesteś Anonimie? No dalej, stać Cię na więcej. Wincej wyzwisk, wincej opowieści o tym, od czego Ci "staje". Opowiedz nam jeszcze trochę o katolskim wyobrażeniu, czym jest orientacja seksualna, bo po co mieć pojęcie, o czym się pisze, kiedy chodzi o wyzywanie ludzi od curew. Swoją drogą, erekcje to mają już płody, ale chamstwo i podstawowa wiedza na poziomie podstawówki nie idą w parze.
psychoza zwana orientacją2020.10.22 11:47
Biedroń nie wyklucza, że w przyszłości może jeszcze będzie heteroseksualny. "Może się to zmieni. Mam czasami takie marzenia erotyczne" - wyznawał. Jakie? "Na przykład nie oglądam homoseksualnych filmów pornograficznych, tylko hetero, bardziej mnie podniecają... Wydaje mi się, że takie łatki homo, hetero to mogą być jakieś 'nalepki', które dajemy, a które wcale nie muszą się zawsze sprawdzać, natura seksualności może być dość płynna" - mówił. Biedroń wyjawił, że próbował wiele razy "leczyć się" z homoseksualizmu dziewczynami. Te próby skomentował krótko: "Fuj!". I zaraz dodawał: "Kiedy próbowałem, musiałem się najpierw porządnie upić, a następnego dnia czułem straszny niesmak, pewnie taki niesmak czułbyś, gdybyś próbował robić to z facetem. Czułem takie obrzydzenie, taką niechęć, bo próbowałem wiele razy". Od jednej z tych kobiet usłyszał kiedyś: "Jesteś dobry w łóżku". "To chyba najbardziej oryginalny komplement, który mogłem usłyszeć w moim przypadku!" - śmiał się w rozmowie z jednym z portali.
Anonim2020.10.22 11:48
Homoseksualność wykazuje wszelkie znamiona choroby - zależnie od przypadku - mutacja, zaburzenia hormonalne, psychopatia pourazowa i najczęstsze obecnie choroby psychiczne indukowane w wieku dziecięcym. Nie ma ANI JEDNEGO dowodu że homoseksualizm nie jest chorobą. Uczucia, miłość? Odpowiadam - większość z nas kocha zwierzęta ale prawie nikt z nimi nie kopuluje. Jest za to szereg argumentów że ............ 1Homo to dezorientacja i choroba psychiczna tak jak ch.fizyczna jest impotencja i bezpłodność oraz tak samo jak ch.psychiczna są nałogi 2transwestyci z rozdwojeniem jaźni to ich bracia, podobnie jak transseksualiści którzy leczą się u psychiatry lub chirurga z pomocą hormonów 3)do 46% było molestowanych(wiki) 4choroba to opinia prześladowanej części lekarzy 5byli są i będą chętni do leczenia się także w Holandii 6częsty jest późny wiek rozwoju choroby 7nagminne są paranoidalne gadki o niepewności orientacji 8pasywni są NIEPODWAŻALNYM dowodem na różnorodność choroby 9często występują inne zaburzenia umysłowe 10nierzadkie są erekcje na płeć przeciwną przy niemocy w kontakcie bezpośrednim 11jest ogromna nadreprezentacja w środowiskach artystów, więźniów, duchownych z wybujałą wyobraźnią 12nadproporcjonalnie wielka liczba hiva i pedofilii 13fobia-paniczny strach utrudn normalne funkcjon, homofobia NIE ISTNIEJE ............................................. Choćbyście stanęli na głowie to osoby homo nadal będą się użalać jak na zachodzie. Zamiast leczyć własne zaburzenia, m.in. fobie to wmawiają je osobom zdrowym. Sam mam lęk wysokości ale wg klasyfikacji nie załapuje się na akrofobie bo to ekstrema zaburzeń. Homofobia to najwyżej lęk przed wyleczeniem z homoseksualizmu. Fobia – zaburzenie nerwicowe, którego objawem osiowym jest uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami, związany z unikaniem przyczyn go wywołujących i utrudniający funkcjonowanie w społeczeństwie. Stopień lęku jest różny, a pojęcie fobii jest zarezerwowane dla skrajnych przypadków spektrum. Co do analogii mowy potocznej fobii przypomnę że nikt nie nazywa drugiego idiotą robiąc zarzuty co do nadzoru szkół specjalnych, czy kaleką np za powolną budowę udogodnień dla osób niepełnosprawnych ............ Pojęcie choroby psychicznej nie musi wykluczać się z pojęciem grzechu, przykład kleptomania lub uzależnienia (nieumiarkowanie) ........Twierdzenie że zboczenia są wrodzone brzmią śmieszne jak preferencja wielu Włochów wyłącznie do blondynek rdzennie u nich nie występujących.Jak stwierdza włoski ekonomista Paolo Manasse, w artykule dla włoskiego „Metro”, Włosi wolą blondynki, a nawet wręcz preferują blond piękności, od Włoszek......Gdyby dewiacje były rzeczą jedynie wrodzoną to była by ich taka sama ilość w każdym państwie, każdej aglomeracji, grupie społecznej, przedziale wiekowym, płci i każdego roku. Wszyscy wiedzą że to bzdura
Anonim2020.10.22 11:50
Maria Błaszczyk to bezmózga zakłamana idiotka odporna na wszelkie fakty w imie swojej zahivionej pedofilskiej ideologii
AAAtomek2020.10.21 21:56
Ja tu widzę oczywistą korelację z religią w szkołach? Za komuny nie było tylu samobójstw, ale religia była wtenczas w salkach przykościelnych.
Cool2020.10.22 8:36
To prawda!!!! ...tu też widać wyraźny związek ... coraz mniej uczniów uczestniczy w lekcjach religii.
Anonim2020.10.21 21:02
Skoro indoktrynacja WHO/LGBT przerabia dzieci i młodzież na seksopatów, którzy masowo popełniają samobójstwa z powodu przemocy ze strony "partnera", to chyba jest oczywiste, że wzrost liczby prób samobójczych wynika ze wzrostu liczby osób którym wmówiono modne zboczenia seksualne.
Anonim2020.10.21 19:24
A wszystko przez zboczonych
Anonim2020.10.21 18:07
Wzrasta liczba prób samobójczych. Poza tym w rejestrach policji nie są brane pod uwagę osoby po próbach samobójczych, które trafiają do szpitali psychiatrycznych. - To, co powinno nas niepokoić, to liczba prób samobójczych - mówi prof. Gmitrowicz. - Istnieje istotna luka w zakresie ich szacowania. Ocenia się, że ich liczba jest wielokrotnie wyższa, ponieważ osoby po usiłowaniu samobójstwa, mogą ponawiać te próby, co jest szczególnie groźne w pierwszym tygodniu od przyjęcia na oddział oraz w pierwszych dniach po wypisie ze szpitala - dodaje. Nad poprawą sprawozdawczości samobójstw i prób samobójczych pracuje od czterech lat Grupa ds. rejestracji zachowań samobójczych w Zespole roboczym ds. profilaktyki samobójstw i depresji przy Ministerstwie Zdrowia. Dwa lata temu wprowadzono obowiązek rejestrowania prób samobójczych w statystycznych kartach leczenia psychiatrycznego.
Anonim2020.10.21 17:19
Sabato pisał, że nie zabijamy się dlatego, iż tracimy oazę, ale dlatego, że żyjemy na pustyni. Duchowej oczywiście, mam nadzieję, że Profesor Czarnek uporządkuje tę sytuację. Fizjolodzy i ewolucjoniści nie mają w tej materii zupełnie nic do zaproponowania!
Maria Błaszczyk2020.10.21 16:25
A może tak by najpierw się czegoś spróbować dowiedzieć na ten temat? Po pierwsze, jak prowadzi sie te statystyki. Samo to, że istnieją dwie oficjalne statystyki, policyjna i GUSowska, w ogóle do siebie nie podobne, już powinno zasiać niepewność co do tego, jak dobrze te dane odzwierciedlają rzeczywistość. Po drugie - jak ustala się przyczynę śmierci. Bo jak dziecko się powiesi na skakance w domu, no to trafi do tych statystyk. Ale jeśli - co jest dość typowe - umrze w oddziale toksykologicznym po zjedzeniu kilograma pastylek - to przyczyną śmierci będzie np. niewydolność wątroby. Jeśli rzuci się pod pociąg i będą go ratować w oddziale chirurgii urazowej - to obrażenia wielonarządowe. Itd. Stąd najbardziej miarodajne dane, jakimi dysponujemy, to liczba przyjęć do oddziałów po próbach s. A ta stale rośnie: https://images.app.goo.gl/dVD3ERXfRUMbkoSMA
rudy2020.10.21 16:58
masz dowody w postaci statystyk że chorzy psychicznie perdyle tak samo często popelniaja samobójstwa jak chorzy fizycznie otyli lub calkowicie zdrowi rudzi? bo jak jest ich wiecej to wiesz co to oznacza - slonca ksiezyca prawdy twoje pedofilska sekta dlugo nie ukryje
Anonim2020.10.21 17:02
warto tez posilkowac sie statystykami z usa gdzie czarnoskorzy lub biali zaleznie od dzielnicy padaja ofiara dyskryminacji.. ale zamiast samobojstw lub hiva z pedofilia z tych nieszczesliwych ludzi wyrosnąc potrafi wielki Michael Jordan
narodziny Boga a nie cwela2020.10.21 17:04
Legendarny amerykański koszykarz Michael Jordan, wyznał w najnowszej biografii, że jako nastolatek był rasistą. Gdy został wyzwany w szkole z powodu koloru skóry rzucił w dziewczynę butelką z wodą. "Nie znosiłem wszystkich białych" - wyznał 51-letni zawodnik. Był rok 1977. Za swoje zachowanie został zawieszony przez szkołę, a mama przeprowadziła z nim poważna rozmowę. Ostrzegła, by nienawiść rasowa nie zdominowała jego życia. Książka, w której sześciokrotny mistrz NBA z Chicago Bulls opowiada o sobie Rolandowi Lazenby'emu ma tytuł "Michael Jordan: życie". Właśnie trafia do księgarń. Jordan wspomina w niej o atmosferze panującej w latach siedemdziesiątych w Północnej Karolinie, gdzie wychowywał się, Ku Klux Klanie i swoich afro-amerykańskich przodkach.
Anonim2020.10.22 3:11
Osobniki seksualne inaczej 2 na 3 próby samobója popełniają z winy tzw Partnerki/a, ponieważ przemoc w homozwiąkach jest wręcz komicznie wysoka. W ciągu roku 44% lesbijek oraz 65% zmiennopłciowców zgłasza pobicie, zgwałcenie lub inną przemoc "domową". Niezwykle częste są "zdrady" i "porzucenia". Wg części badaczy aż 3/4 osobników jest uzależniona od substancji psychoaktywnych, tyleż choruje ustawicznie na choroby weneryczne. Do tego ponad 70% nowych zakażeń HIV. Natężenie patologii społecznych jest jak widać extremalnie wysokie. Czy kogokolwiek dziwią wysokie wskaźniki samobójstw?
wejr2020.10.23 11:13
Dlaczego przemoc domowa w cudzysłowie?
AAAtomek2020.10.21 17:43
Autor tego komunistycznego w przekazie artykułu (rząd najlepszy jest i basta) nie zadał sobie trudu poszukania wszelkich dostępnych źródeł informacji oraz wyciągnięcia z nich wniosków. Pierwszy z brzegu raport o problemie samobosjtw dzieci. https://mamadu.pl/148657,samobojstwa-dzieci-w-polsce-statystyki-samobojstwo-to-przyczyna-co-5-zgonu-dziecka#
Anonim2020.10.21 19:18
Przestańcie młodzież ateizować i szczuć na Wiarę, Kościół i Rodziców, oraz gwałcić dzieci seksedukacją, a liczba "prób samobójczych" natychmiast spadnie.
Anonim2020.10.21 19:16
Czyli zmuszasz nas do zauważenia, że choć liczba prób samobójczych rośnie, to liczba udanych prób maleje? Okej, zapewne to prawda... czyli wyrosło pokolenie niedorajdów, niepotrafiących nawet celnie skoczyć z okna, albo szantażujących najbliższych próbami samobójczymi. To oczywisty skutek "laicyzowania się" młodzieży. Skoro wyszydzana jest religia zakazująca samobójstw, a wychwalana jest ideologia lgbt jawnie nakłaniająca do autodestrukcji, to skutek musi być właśnie taki - pokolenie o dwóch lewych rękach skupione na celebrowaniu własnego popapraństwa, szkolone od maleńkości w szantażowaniu moralnym otoczenia i rytualnym oskarżaniu go o skutki własnych wyborów. Masz problem? Opluj społeczeństwo i skocz z mostu z czystym sumieniem XD
sjka2020.10.23 11:14
Sugerujesz że homoseksualizm to wybór?
Ja, Szatan2020.10.21 16:14
ANEKS nr 2 DO INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, wrogów Kościoła i Polski, czcicieli trupa Lenina, wyznawców poglądów masonów i brukselskich neomarksistów, którzy w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki, choć pod innymi nickami ***** No dobra, widzę, że nie pojęliście ostatnich moich instrukcji. Myślicie, że się wykpicie jakimiś prymitywnymi złośliwościami w tych waszych komentarzach? Może was to cieszy, ale mnie nie. Pora więc wyłożyć karty na stół. Przypominam: Moim celem jest złapanie jak największej ilości dusz do piekła na całą wieczność. I nie zauważyłem żadnych efektów w tym kierunku od tej waszej durnej pisaniny. Katolicki motłoch śmieje się z tego i tylko umacnia w przekonaniu, że jesteście bandą przygłupów! Oni, że zacytuję mojego ulubieńca, Jurka Urbana, maję to wszystko w ᵭůᵱįě! ***** Powtarzam: Jesteście jak polska opozycja: totalnie nieskuteczni! Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
AAAtomek2020.10.21 17:44
Wpisz mnie szatanie katolicki do swojego posta, pliz.
Po 11 ...2020.10.21 15:55
Ponad 2,5-krotnie zwiększyła się liczba prób samobójczych podejmowanych przez dzieci i młodzież w grupie wiekowej 13-18 lat między 2013 a 2019 rokiem. W 2013 r. osoby z tej grupy wiekowej podjęły 348 prób samobójczych, podczas gdy w 2019 r. – 905.
Anonim2020.10.21 19:19
Skoro młodzież "się laicyzuje" to oczywiste jest że liczba prób samobójczych rośnie.
Po 11 ...2020.10.21 19:48
Tak może być.
Anonim2020.10.21 15:52
Statystycznie maleje liczba samobójstw, więc nie ma problemu z propagandą nienawiści rozsiewaną przez rząd. Piękna logika, godna prawdziwego prawaka.
Anonim2020.10.21 19:22
chodzi ci o masowo rozsiewane zalecenia WHO, aby zgwałcać i molestować dzieci nazywając to dla niepoznaki seksedukacją, od początku szkoły podstawowej? O tę nienawiść ci chodzi? O opluwanie normalnych heteroseksualnych dzieci podczas zajęć z aktywistami zboczeń?