18.02.19, 08:20

Rosjanie grozili Kulczykowi? Są nowe nagrania

Jan Kulczyk na rok przed swoją śmiercią otrzymywał groźby. Rozmawiał o tym z prezesem NIK Krzysztofem Kwiatkowskim, miał spotkać się z Pawłem Grasiem. Prokuratura prowadziła postępowanie w sprawie gróźb.

Według Kulczyka za pogróżkami stali Rosjanie. W tle była sprawa inwestycji na Ukrainie, które mogłyby zwiększyć niezależność energetyczną Kijowa od Moskwy. Kulczyk mówił o tym nie tylko Kwiatkowskiemu, ale także w innej rozmowie, z Radosławem Sikorskim.

,,Nagle się okazuje słuchaj, zaczynają wysyłać anonimy, chodzą do ludzi typu Kwaśniewski, 24 takie osoby, różne, o różnych wpływach no wiesz. Ja nie jestem w stanie stwierdzić gdzie to wszystko doszło. Z pogróżkami, „jesteśmy za tobą”, „cię sfotografujemy z twoją asystentką”, tam tego… Wiesz, wszystko takie i to dziwnym zbiegiem okoliczności coraz większe kręgi zatacza i to w momencie, jak się dzieje coś wielkiego. Ci sami ludzi, którzy gdzieś tam byli przy mnie w tamtej aferze [Orlenu]'' - mówił Kulczyk.

W stenogramach, które przedstawiło TVP Info z rozmowy z Kwiatkowskim, są też inne wątki. Na przykład sędziów, których były szef NIK ostro krytykuje. ,,Ja bym powiedział tak (…) środowisko sędziowskie mi groziło protestami, że jak śmiem w ogóle wprowadzać możliwość ocenę pracy sędziego. Ja mówię: a które środowisko nie podlega ocenie? (…) prowadzone przewlekle postępowanie czy nie prowadzone? Niestety im się w dupach poprzewracało trochę…'' - mówił Kwiatkowski.

bb/tvp info

Komentarze

Karolina 2019.02.18 9:02
A gdzie wiadomość, że Kulczyk żyje ?
Laura2019.02.18 10:38
Nie pisz głupot
Marian2019.02.18 8:51
Pewnie niezbyt uczciwie dzielil sie "dzialka"
JR2019.02.18 8:50
Dopóki stan sędziowski, a nawet szerzej stan wymiaru sprawiedliwości (czy może lepiej niesprawiedliwości) nie zostanie dokładnie przeczesany to o pozytywnych zmianach możemy tylko pomarzyć. Do tego jeszcze ta piekielna Bruksela. Dopóki grabiona była Polska, a obcy agenci grasowali po naszym kraju to było cacy. Teraz kiedy Polska staje się Polską (jak śpiewa Jan Pietrzak w piosence) to już źle. Należy Polkom pokazywać te nagrania, niech się przekonują o całej prawdzie!