Rosja odrzuca zarzuty polskiej prokuratury ws. Smoleńska - zdjęcie
17.09.20, 12:30Fot. kremlin.ru, CC 4.0

Rosja odrzuca zarzuty polskiej prokuratury ws. Smoleńska

10

Rosja odniosła się do wczorajszego wniosku polskiej Prokuratury Krajowej o aresztowanie kontrolerów, którzy w 2010 roku pełnili służbę na lotnisku w smoleńsku. Kreml zarzuty stawiane przez polskich śledczych ocenił negatywnie.

Jak poinformowała wczoraj rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik, śledczy wystąpili do warszawskiego sądu z wnioskiem o aresztowanie wspomnianych kontrolerów. Stawia się im zarzuty umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu powietrznym, skutkujące śmiercią wielu osób.

Dziś rzecznik prezydenta Władimira Putina Dmitrij Pieskow powiedział, że Kreml negatywnie odnosi się do zarzutów polskiej prokuratury. Dodał, że nie wie czy Polska zwracała się do prokuratury generalnej Rosji z wnioskiem o aresztowanie kontrolerów z lotniska Siewiernyj.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (10):

Nie "polskiej" a pisowskiej.2020.09.18 3:08
Dla strony polskiej wstydliwa i tragiczna sprawa smoleńska jest już od lat zamknięta.
ebz2020.09.17 16:10
Rabota w Polszu mnie nie interesuje . Już mam , wycieram doopy Polskim Panom . Ale te Polskie Pany mają coraz większe wymagania . Zmiana pieluch po każdym szczaniu i zesraniu się . Kto to słyszał takie herezje ? Na Bladorusi w ogóle nie ma pieluch , nikt nie słyszał o papierze toaletowym . O tego jest "Pravda" i "Izwiestia" . A naczalstwo cały czas na mnie i innych z Bladorusi wydziera się aby ręce myć ! Kolejna herezja ! A teraz do wydarzeń bierzących . Biale , zamożne Polskie Pany obwiniają Mistrza Zakonu , Rycerzy Putina w Doope Yebanych , Putina , że nie tylko jego NKWD pomordowało szczególnie białych , zamożnych Polskich Panów , w tym Pana z Nowogródka który mojej rodzinie dokuczał , w Katyniu , ale i że jest odpowiedzialny za ten ich samolot . Samoloty zrobione w Kraju Rad są NIEZAWODNE ! Kolejna herezja ! Nasz ukochany Kreml to ZESTRZELIWUJE samoloty wrogie narodowi Ruso - Mongolskiej Federacji a nie bawi się z radarami , wieżami , światłami na pasach ! Jedna rakieta i BUM ! A ten Nawalny to taki fake biały Polski Pan . NKWD robi to inaczej , jak Trockiego ... siekiera i BUM ! A w ogóle ten "nowiczok" to zostal podrzucony NKWD przez CIA , Mossad , MI5 czy MI6 . Lecę , już lecę ...Stachu mnie woła , ten fake europejczyk a glut mu z nosa wisi i ciągle mi powtarza jaka głupia bladź bladoruska ze mnie . Może i ma racje .
Przypominam2020.09.17 15:47
Wiara w zamach jest konieczna do zbawienia!
bubu2020.09.17 15:33
Smoleńsk mnie nie interesuje . Nie moja sprawa po co tam pojechali i co ich spotkało . Żal mi obsługi samolotu . Ale wrócę do Nawalnego . Każdy , nawet mało rozgarnięty policjant śledczy wie o tym , że wtedy gdy znaleziony na miejscu zbrodni ślad wyraźnie wskazujący winnego jest śladem mylącym . Kreml jest tak głupi , by otruć Navalnego nowiczokiem , który wyraźnie na niego wskazuje ? To jak wołanie : tu jestem , ja , truciciel . Nie miałby pod ręką czegoś wyrafinowanego ? Co za idiota mógłby w to uwierzyć ? No , są tacy . Np. Polacy i " wielcy " politycy UE . I wciskają ten kit ogłupianym narodom w imię własnych brudnych interesów . Nie wiem jak inne narody ? Ale Polacy wierzą w takie bzdety .
Marek2020.09.17 15:26
Na pewno opierają się na raporcie Antoniego. Tam obsługa lotniska nie wywołała eksplozji.
BARBARZYŃSTWO KREMLA!2020.09.17 15:09
Kreml, bez względu kto rządzi, car, I sekretarz, car ponownie, zachowuje się identycznie. Zestrzelili Korean Air Lines Flight 007 mając pełną świadomość, że to jest pasażerski, zestrzelili Malaysia Airlines Flight 17 mając pełną świadomość, że to jest pasażerski. Recydywizm Kremla! ..... A gdzie tu się mieści tragedia smoleńska? Polska nie ma dostępu do "czarnych skrzynek", polscy prokuratorzy nie mają dostępu do nagrań wieży z Moskwą, videa "gdzieś przepadły albo VCR nie działał", radar był "źle skalibrowany", polscy prokuratorzy nie mają dostępu do świadków, do ich zeznań, a wielu z nich dość szybko "zeszło z tego świata", światła na pasach nie działały itp., itd. .... Holendrzy pozbierali każdy kawalek MH17 i u siebie odtworzyli nieszczęsny samolot i wiedzą dokładnie kto to zrobił. Podobnie zrobili Brits z Pan Am Flight 103, Amerykanie z TWA 800, tylko najważniejszy samolot Rz.P. leży jak kupa złomu na tej nieludzkiej ziemi. Nie tak daleko od grobów pomordowanych. Zbrodni której Kreml się wypierał przez ponad półwiecze a i dzisiaj trwa przy "oryginalnej"wersji wydarzeń historycznych.
gracz2020.09.17 12:52
Panie ministrze Ziobro, czy pan naprawdę myśli,że ładunki wybuchowe w Trupolewie założyli kontrolerzy lotniska?
oficer LWP2020.09.17 12:45
ujawniono, że jak Putin dowiedział się co znowu wymyśliły pisowskie przygłupy nie mógł spać przez całą noc - ze śmiechu
Klejnot Nilu2020.09.17 12:41
A jak mieli zareagować? xD "Tak, zaraz wam wyślemy naszych kontrolerów na własny koszt, róbcie z nimi co chcecie" xD
Japa2020.09.17 14:43
Każdy odrobinę nawet myślący Polak tak to przewidział . Aby pisać inaczej trzeba być albo szpionem albo głupcem. A tak poza tematem . Nic nie wiemy ani o treści pisma ani o intencjach autorów . Reakcja negatywna Rosji dla mnie będzie świadczyć ,o tym ,że mają coś do ukrycia .Może być i tak ,że zwłok kontrolerów nie chcą przysyłać.