Riwlin dziękuje Dudzie. Telefoniczna rozmowa prezydentów Polski i Izraela - zdjęcie
28.06.18, 21:37Zdj. Twitter/Prezydent.pl, Andrzej Hrechorowicz

Riwlin dziękuje Dudzie. Telefoniczna rozmowa prezydentów Polski i Izraela

Z inicjatywy prezydenta Izraela odbyła się dziś rozmowa telefoniczna z głową państwa polskiego, Andrzejem Dudą. Izraelski przywódca, Re’uwen Riwlin podziękował polskiemu prezydentowi. 

Rozmowa była związana w dużej mierze z wczorajszymi wydarzeniami politycznymi w Polsce. Zmiany w nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej tego samego dnia zostały ogłoszone, przegłosowane w Sejmie i w Senacie i podpisane przez prezydenta. Szefowie rządów obu państw, również w środę, przyjęli wspólną deklarację w tej sprawie. 

Jak informuje Kancelaria Prezydenta, izraelski przywódca podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie za "jego rolę i przywództwo w budowaniu przyjaznych stosunków polsko-izraelskich". Jako przykład Riwlin podał niedawny udział obu prezydentów w Marszu Żywych. 

"Obaj przywódcy podkreślili również, że chcą budować silne relacje polsko-izraelskie w duchu wczorajszej deklaracji. Patrząc w przyszłość, Prezydent Rivlin zaprosił Prezydenta Dudę do złożenia oficjalnej wizyty w Izraelu"- czytamy na stronie Kancelarii Prezydenta. 

yenn/Prezydent.pl, Fronda.pl