Radość nastaje wśród aniołów Bożych z powodu jednego grzesznika, który się nawraca - zdjęcie
04.11.21, 07:20Fot. via Pixabay

Radość nastaje wśród aniołów Bożych z powodu jednego grzesznika, który się nawraca

7

PIERWSZE CZYTANIE

I w życiu, i w śmierci należymy do Pana

Rz 14, 7-12

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian

Bracia:

Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc, i w śmierci należymy do Pana. Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi.

Dlaczego więc ty potępiasz swego brata? Albo dlaczego gardzisz swoim bratem? Wszyscy przecież staniemy przed trybunałem Boga.

Napisane jest bowiem: «Na moje życie – mówi Pan – przede Mną zegnie się wszelkie kolano, a każdy język wielbić będzie Boga». Tak więc każdy z nas o sobie samym zda sprawę Bogu.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Przypowieści o zagubionej owcy i zagubionej drachmie

Łk 15, 1-10

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

W owym czasie przybliżali się do Jezusa wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie, mówiąc: «Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi».

Opowiedział im wtedy następującą przypowieść:

«Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: „Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła”.

Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.

Albo jeśli jakaś kobieta, mając dziesięć drachm, zgubi jedną drachmę, czyż nie zapala światła, nie wymiata domu i nie szuka starannie, aż ją znajdzie? A znalazłszy ją, sprasza przyjaciółki i sąsiadki i mówi: „Cieszcie się ze mną, bo znalazłam drachmę, którą zgubiłam”.

Tak samo, powiadam wam, radość nastaje wśród aniołów Bożych z powodu jednego grzesznika, który się nawraca».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (7):

Styki2021.11.4 18:06
DLA WSZYSTKICH ATEISTOW I NIE TYLKO ; Doświadczenie śmierci klinicznej księdza: jest o fali, niebie i aniele stróżu 🙂 https://fb.watch/8SGaRpyAkZ/ O. Wieslaw Nazaruk.
Do piekła won słudzy Jezu. Do piekła won Jezu2021.11.4 9:02
"Dlaczego więc ty potępiasz swego brata? Albo dlaczego gardzisz swoim bratem?" Bo brat to samarytanin -tzn sodomita? Bo wyżej sobie cenię własne zdrowie płciowo psychiczne niż wieczne tortury wszystkich niewinnych dzieci i wieczne tortury dobrego boga Jezu? Oczyszczająca aura zakrystii i niczego nieświadomy ufny młody ministrant potwierdzają że mam rację.
Adeptus2021.11.4 8:48
«Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: „Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła”. Któż? Ano absolutnie nikt, kto ma odrobinę zdrowego rozsądku nie zostawia całego stada bez opieki, by błąkać się po pustyni w poszukiwaniu jednej. I nikt nie sprasza całej okolicy na imprezę, by świętować odnalezienie tej jednej owcy. Jak zwykle "życiowe" przypowieści Jezusa wzięte z sufitu. adeptusrpg.wordpress.com
Adeptus2021.11.4 8:46
«Na moje życie – mówi Pan – przede Mną zegnie się wszelkie kolano, a każdy język wielbić będzie Boga» Takie wała, jak Polska cała! adeptusrpg.wordpress.com
A co Ci sami aniołowie2021.11.4 8:23
na krzywdzenie dzieci przez księży? (ponoć narzędzia aniołów i Boga) Szykują im loże na obłokach niebieskich, czy dzwonią do przyjaciela Lucyfera?
AAAtomek2021.11.4 8:47
Księża-pedofile mają z góry odpuszczone grzechy z racji bycia w korporacji.
„Plemniki w prezerwatywie to zamknięte duszyczki”2021.11.4 14:26
Czytanie z listu św. Jana Pawła do pedofilian: "Zaprawdę powiadam wam, nie lękajcie się, gdy bowiem z ręką w dziecięcych majtkach złapani będziecie, to co najwyżej przeniesienie do innej parafii grozić wam będzie, gdzie czynić będziecie dalej to co czyniliście. Amen"