Rada Europy przyjęła rezolucję o dyskryminacji chrześcijan! - zdjęcie
30.01.15, 10:43Krzysztof Szczerski (fot. Szczerski.pl)

Rada Europy przyjęła rezolucję o dyskryminacji chrześcijan!

5

Poseł Krzysztof Szczerski, który zabrał głos w imieniu delegacji parlamentarnej Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że jesteśmy dziś świadkami chrystianofobii. „Chrześcijanie w Europie są ofiarami różnych from nietolerancji i dyskryminacji” – mówił. 

Dodał, że w niektórych krajach naszego kontynentu objawia się to szczególnie w sferach takich, jak prawodawstwo rodzinne, służba zdrowia, edukacja czy kultura. W tym kontekście poseł zwrócił uwagę na media.

"Nawet w kraju takim, jak Polska, gdzie Kościół katolicki jest relatywnie silny, władze publiczne blokowały jedynej katolickiej telewizji – Telewizji Trwam – dostęp do ogólnopolskiej platformy cyfrowej. Dopiero demonstracje setek tysięcy ludzi wywarły skuteczny nacisk na tę władzę. W tym samym czasie, w większości prywatnych mainstreamowych mediów, każdego dnia mamy do czynienia z antychrześcijańską propagandą opartą na uprzedzeniach i nietolerancji" – mówił Krzysztof Szczerski.

Na koniec poseł zaapelował o pomoc dla prześladowanych na świecie chrześcijan. W debacie uczestniczyli także posłowie Piotr Naimski, Ryszard Terlecki, Andrzej Jaworski, Jarosław Selin i Arkadiusz Mularczyk.

MaR/Radio Maryja

Komentarze (5):

anonim2015.01.30 10:56
Ja nie mam takiego odczucia. Ale jeżeli niektórzy mają, to znaczy jest gorzej niż myśle. Człowiek jest suwerenem sam sobie i państwo jest suwerenne jeżeli obcy nie muszą podejmować za niego suwerennej decyzji.Jeżeli Unia podejmuje za nas decyzje odnośnie , wiary, proszków , gender to znaczy że już nie mamy suwerenności żadnej.
anonim2015.01.30 11:00
W Polsce jeszcze nie jest tak źle. Ale we Francji za znak krzyża w miejscu publicznym można mieć spore problemy. I wcale nie od muzłumanów tylko od lewaków.
anonim2015.01.30 12:45
Gdybym nie był katolikiem Gdybym nie był katolikiem i chciałbym znaleźć prawdziwy Kościół w dzisiejszym świecie, szukałbym takiego Kościoła, który nie żyje w zgodzie ze światem; innymi słowy, szukałbym Kościoła, którego świat nienawidzi. Powodem, dla którego postępowałbym właśnie w ten sposób, byłoby to, że jeśli Chrystus jest w którymkolwiek z dzisiejszych kościołów na świecie, musi być wciąż tak samo nienawidzony, jak nienawidzono Go, gdy przebywał na ziemi w swoim Ciele. Jeśli chcesz znaleźć dziś Chrystusa, szukaj Kościoła, który nie ma dobrych układów ze światem. Szukaj Kościoła, który jest znienawidzony przez świat, podobnie jak Chrystus był nienawidzony przez świat. Szukaj Kościoła, który oskarżany jest o zacofanie, tak jak naszego Zbawiciela oskarżano o ignorancję i nieuctwo. Szukaj Kościoła, z którego ludzie szydzą i na który spoglądają jak na coś gorszego, podobnie jak szydzili z naszego Pana, ponieważ pochodził z Nazaretu. Szukaj Kościoła, który oskarżany jest o to, że jest w nim szatan, podobnie jak nasz Zbawiciel oskarżany o to, iż opętał Go Belzebub, książę ciemności. Szukaj Kościoła, którego zniszczenia w imię Boga domagają się ludzie w każdej epoce fanatyzmu, podobnie jak ukrzyżowali oni Chrystusa myśląc, że służą w ten sposób Bogu. Szukaj Kościoła odrzuconego przez świat ze względu na to, że obstaje on przy swojej nieomylności, podobnie jak Piłat odrzucił Chrystusa za to, iż nazwał On samego siebie Prawdą. Szukaj Kościoła, który odrzucony jest przez świat, podobnie jak nasz Zbawiciel został odrzucony przez ludzi. Szukaj Kościoła, który pośród zamętu sprzecznych opinii miłowany jest przez swoich członków tak, jak miłują oni Chrystusa, szanując głos Kościoła jako głos jego Założyciela, aż zaczniesz coraz lepiej rozumieć, że jeśli Kościół nie cieszy się popularnością tego świata i jeśli nie jest z tego świata, to musi być z innego świata. A ponieważ jest z innego świata, jest on nieskończenie miłowany i nieskończenie nienawidzony, tak jak nasz Pan Jezus Chrystus. Tylko Boskość może być nieskończenie nienawidzona i nieskończenie miłowana. I dlatego Kościół jest Boży. Abp. Fulton J. Sheen 1938 r.
anonim2015.01.30 13:20
semper fidelis uważam że się mylisz w obu kwestiach. Telewizja trwam była blokowana nie przez papiery bo posiadała wszelką potrzebną dokumentację ale przez poglądy jakie głosiła. Może nawet o tym świadczyć fakt że od nadania koncesji minęło dosyć sporo czasu jak telewizja Trwam mogła nadawać na swoim kanale który był blokowany przez pogram 1, dodatkowo jeszcze chcieli aby trwam płaciło kasę za kanał który nie mogli faktycznie obsługiwać. odnośnie prześladowania chrystianofobii to parę faktów: Nergal podarł biblię na koncercie https://www.youtube.com/watch?v=Nrvv0HRKgqg to jest około 1 minuty nagrania. Sąd uniewinnił go bo uznał że zrobił to nieświadomie, dla mnie nagranie wskazuje co innego. Kiedy indziej anarchiści zakłócili wykład księdza prof. Pawła Bortkiewicza na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, pilska prokuratura umorzyła postępowanie http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3528269,wojna-o-gender-prokuratura-anarchisci-zaklocili-wyklad-ale-nie-zlamali-prawa,id,t.html?cookie=1 inna sprawa to golgota picnic - jej przekaz który wyśmiewa mękę Jezusa Chrystusa.pomimo protestów odbyło się ten spektakl w wielu miastach w Polsce w formie czytanej. Marysia Kołakowska z swój protest w gdańsku została skazana zaocznie (dowiedziała się dopiero po procesie że miał on miejsce) na 40 godzin prac społecznych za rozpylenie na sali dezodorantu o nieprzyjemnym zapachu http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/217161-marysia-kolakowska-skazana-za-protest-ws-golgoty-picnic-zaocznie a ludziom którzy zaatakowali Marysie i zarzucili na głowę worek nic się nie stało. nie zapadł żaden wyrok. to nasze podwórko Belgijskie feministki zaatakowały arcybiskupa Andre-Josepha Leonarda w trakcie wykładu pro-life na uniwersytecie w Brukseli http://niezalezna.pl/40686-feministki-zaatakowaly-arcybiskupa w kaplicy notre dame feministki zrobiły nagi protest sąd je uniewinnił a na ochroniarzy którzy je wyciągnęli siłą nałożył karę grzywny http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title,Sad-w-Paryzu-uniewinnil-dzialaczki-Femenu-oskarzone-o-wandalizm-w-katedrze-Notre-Dame,wid,16875822,wiadomosc.html protest femenu przeciwko wizycie papieża Franciszka w parlamencie europejskim, działaczki femenu sprofanowały plac świętego piotra w watykanie. http://telewizjarepublika.pl/femen-profanuje-krzyze-w-watykanie-bog-nie-jest-magikiem-papiez-nie-jest-politykiem,13886.html unijny kalendarz dla uczniów na rok 2011/2012 w którym zapomniano o świętach chrześcijańskich a uwzględniono muzułmańskie, żydowskie. w miasteczku Kokkedal muzułmanie sprzeciwili się wystawieniu choinki na boże narodzenie http://natemat.pl/41907,dunska-wojna-o-choinke-czy-muzulmanie-chca-zniszczyc-bozonarodzeniowa-tradycje na pewno znalazłbym więcej przykładów poważniejszych bądź błahych w których prześladowane jest chrześcijaństwo na świecie. A weź coś powiedz źle o żydach to od razu zostaniesz okrzyknięty antysemitą. Podobna rzecz tyczy się muzułmanów. Stąd ta chrystianofobia której jakoś nie dostrzegasz.
anonim2015.01.30 13:23
częstochowski poeto jak nie chcesz to nie oglądaj ale nie przeszkadzaj tym którzy chcą to robić