Dziś odbyło się w Kancelarii Premiera spotkanie z udziałem przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych. Rozmowy dotyczyły polskiego stanowiska ws. Białorusi. Rząd przedstawił swoje dotychczasowe działania oraz dyskutowano o planach podejmowania nowych. Komentując spotkanie, szef klubu PiS Ryszard Terlecki podkreślił, że panuje powszechne przekonanie, że ws. Białorusi wszystkie polskie siły polityczne powinny mówić jednym głosem.

- „Wydaje mi się, że najważniejszym efektem tego spotkania było to, że wszyscy generalnie zgadzają się z tym, że spotkania takie powinny odbywać się i że powinniśmy jako różne formacje, ugrupowania polskie, mówić mniej więcej jednym głosem w sprawie Białorusi” – relacjonował przedstawiciel partii rządzącej, który brał udział w dzisiejszym spotkaniu z premierem.

Ryszard Terlecki dodał, że najważniejsza jest teraz suwerenność Białorusi oraz to, aby uniknąć nieszczęść w konfrontacji społeczeństwa obywatelskiego z władzą Aleksandra Łukaszenki. Jak przekazał, rozmawiano o różnych formach wsparcia i pomocy dla białoruskiego społeczeństwa oraz tamtejszych organizacji pozarządowych.

kak/PAP