R. Terlecki po spotkaniu w KPRM: Musimy mówić jednym głosem ws. Białorusi  - zdjęcie
26.08.20, 16:30Fot. screenshot - YouTube (Onet News)

R. Terlecki po spotkaniu w KPRM: Musimy mówić jednym głosem ws. Białorusi

5

Dziś odbyło się w Kancelarii Premiera spotkanie z udziałem przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych. Rozmowy dotyczyły polskiego stanowiska ws. Białorusi. Rząd przedstawił swoje dotychczasowe działania oraz dyskutowano o planach podejmowania nowych. Komentując spotkanie, szef klubu PiS Ryszard Terlecki podkreślił, że panuje powszechne przekonanie, że ws. Białorusi wszystkie polskie siły polityczne powinny mówić jednym głosem.

- „Wydaje mi się, że najważniejszym efektem tego spotkania było to, że wszyscy generalnie zgadzają się z tym, że spotkania takie powinny odbywać się i że powinniśmy jako różne formacje, ugrupowania polskie, mówić mniej więcej jednym głosem w sprawie Białorusi” – relacjonował przedstawiciel partii rządzącej, który brał udział w dzisiejszym spotkaniu z premierem.

Ryszard Terlecki dodał, że najważniejsza jest teraz suwerenność Białorusi oraz to, aby uniknąć nieszczęść w konfrontacji społeczeństwa obywatelskiego z władzą Aleksandra Łukaszenki. Jak przekazał, rozmawiano o różnych formach wsparcia i pomocy dla białoruskiego społeczeństwa oraz tamtejszych organizacji pozarządowych.

kak/PAP

Komentarze (5):

Anonim2020.08.26 20:11
Tylko mówcie prawdę Białorusinom, że w pierwszej kolejności z gorącym sercem wywalczą wolność, w następnej stracą państwowy majątek, a dalej to już tylko gadzi terror.
LADYCHAPEL, katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.26 16:47
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka to "człowiek taki ciepły" - oświadczył premier Igor Tusk z Platformy Obywatelskiej po powrocie z trzydniowej wizyty w Mińsku. - Jeśli chodzi o ten ludzki [wymiar - red.], to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie w olbrzymim pałacu, monumentalnej budowie, takiej przytłaczającej - powiedział oszolomiony wizyta premier Tusk. Stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że Białoruś to była jego "najprzyjemniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że na Białorusi nie ma więźniów politycznych. - Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - stwierdził. I TRAKTUJE TO JAKO PRAWDZIWE powiedzial premier Tusk na zakonczenie tej historycznej wizyty.
ladychapel2020.08.26 17:18
jaki cel masz w tym, zeby podmieniac nazwiska wsioku podlaski?
antoni2020.08.26 17:19
burak ma beke - siedzi po robocie w chlewie i pisze wsiok
DLA PRZYPOMNIENIA!2020.08.26 16:43
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka to "człowiek taki ciepły" - oświadczył marszałek Senatu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości po powrocie z trzydniowej wizyty w Mińsku. - Jeśli chodzi o ten ludzki [wymiar - red.], to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie w olbrzymim pałacu, monumentalnej budowie, takiej przytłaczającej - powiedział Karczewski. Stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że Białoruś to była jego "najtrudniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że na Białorusi nie ma więźniów politycznych. - Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - stwierdził.