Przepowiednia o. Klimuszki: Polsce będą się kłaniać narody Europy - zdjęcie
31.12.20, 13:07

Przepowiednia o. Klimuszki: Polsce będą się kłaniać narody Europy

29

Pożar Katedry Notre Dame czy zamachy na Sri Lance obudziły w wielu z nas niepokój o przyszłość świata, zwłaszcza zaś Europy. W takiej sytuacji często pojawia się zainteresowanie przepowiedniami. Jednym z najbardziej znanych ich twórców, jest ojciec Czesław Andrzej Klimuszko. Ten zmarły w 1981 roku (w wieku 76 lat) jeden z najbardziej znanych polskich kapłanów (no i franciszkanów), zwany „jasnowidzem z Elbląga”, nieraz udowodnił trafność swoich przewidywań. Podajmy dwa tego przykłady: jak relacjonował o. Lucjusz (długoletni osobisty sekretarz o. Klimuszki), na wieść o wyborze kardynała Albina Lucianiego na Ojca Świętego Jana Pawła I, jasnowidz był smutny i wreszcie stwierdził: „Po co go wybrali, on będzie krótko żył i nic nie zrobi”. Oczywiście franciszkanie mu nie uwierzyli. A przecież ta przepowiednia się spełniła! W dniu zaś, kiedy Polak został papieżem, odpowiadając na pytanie współbraci „kto zostanie papieżem”, Klimuszko powiedział: „jeśli Włoch nie wyjdzie, wyjdzie Wojtyła”. Było to tak niewiarygodne, że słuchacze uznali ów pogląd po prostu za żart.

Dodajmy tu, że o. Czesław zasadniczo starał się ograniczać do wyjaśniania losów pojedynczych ludzi, czego przykłady wyżej podaliśmy. Jak bowiem sam kiedyś powiedział: „Nam nie są potrzebne żadne przepowiednie o tragicznej przyszłości, jaka niepowstrzymanie się zbliża. Wszystko wskazuje na to, żeśmy już wkroczyli w pierwszą fazę początku końca naszej cywilizacji”. I zaznaczmy, że wielu ostatnio, uznało za znak owego początku końca naszej cywilizacji, pożar i spowodowane nim zniszczenia Katedry Notre Dame. Czy ksiądz Klimuszko by się z nimi zgodził? Trudno powiedzieć. Jednak zauważmy, że mimo swej niechęci do formułowania przepowiedni dotyczących dziejów, kilka takich przepowiedni dla swoich przyjaciół ów franciszkanin wypowiedział.

Atak na Europę

Najważniejsza z nich pojawiła się w rozmowie ze znaną dziennikarką Wandą Konarzewską. A oto jak słowa te brzmiały (według Krzysztofa Kamińskiego – autora książki „O. Czesław Andrzej Klimuszko. Jasnowidz. Zielarz. Uzdrowiciel.”): „Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych, okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i dzieci włoskie, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę. Wydaje mi się, że jakaś wielka tragedia spotka Włochy. Część buta włoskiego znajdzie się pod wodą. Wulkan albo trzęsienie ziemi? Widziałem sceny jak po wielkim kataklizmie. To było straszne!”

W pierwszych trzech zdaniach tej wypowiedzi pojawia się wojna. I to wojna agresywna, prowadzona przez „niewiernych”. „Niewiernymi” muzułmanie nazywają chrześcijan. Jednak tutaj to określenie stosuje ksiądz katolicki, chrześcijanin. I to wobec tych, którzy przepływają morze, aby zaatakować Włochy, i na dodatek: nie wyglądają jak Europejczycy.

Wiadomo, że tacy ludzie zamieszkują południowe wybrzeże Morza Śródziemnego i stamtąd mają blisko do Włoch. Są oni przy tym „niewiernymi” z chrześcijańskiego punktu widzenia, gdyż jako muzułmanie nie wierzą w podstawowe prawdy chrześcijaństwa: boskość Jezusa i Trójcę Świętą. Pojawia się wniosek: ojciec Klimuszko widział atak muzułmanów na Włochy, a więc na Europę. Widział początek wojny!

A skoro wspomniany atak ma być skierowany na Półwysep Apeniński, to zauważmy, że najbliżej do niego jest z Libii. W niej zaś, już jest wojna, o której libijski wicepremier Ahmed Meitig stwierdził, że zatacza ona coraz szersze kręgi. W związku z czym, już wkrótce około ośmiuset tysięcy libijskich uciekinierów może starać się dotrzeć do wybrzeży na południu Europy. Przywołany polityk ostrzegł też, że władze w Trypolisie wkrótce mogą stracić kontrolę nad 400 więźniami z „Państwa Islamskiego”, przetrzymywani przez libijskie władze. Zacytujmy Meitiga: „Więźniowie ci są terrorystami. Do tej pory współpracowaliśmy ze społecznością międzynarodową w ich sprawie, ale obecnie widzimy, że kilku naszych zagranicznych partnerów wspiera armię Haftara”. Chodzi tu o prorosyjskiego generała Chalifę Haftara, który sam siebie ogłosił szefem rządu Libijskiej Armii Narodowej (ANL) i ma swoją siedzibę w Bengazi. Od czwartego kwietnia tego roku zaś, Libijska Armia Narodowa, dowodzona właśnie przez generała Haftarę, prowadzi ofensywę na Trypolis – siedzibę rządu jedności narodowej Mustafy as-Saradża, uznawanego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Jeśli przy tym ANL, której wojska kontrolują już wschodnią i południową Libię z wszystkimi jej zasobami naftowymi, uda się zająć Trypolis, wtedy zdobędzie władzę nad całym krajem. No i na mapie świata pojawi się kolejny prorosyjski, nieobliczalny kraj. I być może to z niego, wyruszą na podbój Europy żołnierze, których widział o. Klimuszko. Żołnierze, którzy rozpętają przyszłą wojnę, do której – jak potem zobaczymy – ma przyłączyć się sojusznik generała Haftara, czyli… Rosja!

Wojna i kataklizm!

Ta wojna ma dopiero się zdarzyć. Jednak faktyczna wojna wyznawców Islamu (muzułmanów) z chrześcijanami już trwa. Trwa co najmniej od 11 września 2001 roku. I choć nie jest ona jeszcze prowadzona na tak wielką skalę, o której mówił polski franciszkanin, to przecież wciąż giną setki ludzi. Najnowszym aktem wspomnianej wojny wydają się być zamachy bombowe na Sri Lance, których ofiarami jest (według ostatnich danych) trzystu pięćdziesięciu dziewięciu zabitych i ponad pięciuset rannych.

Być może również pożar Notre Dame to kolejny fragment tej wojny. Tak przynajmniej sądzi wielu Francuzów. Mówią oni bowiem prywatnie lub komunikują w Internecie, że za tym smutnym wydarzeniem stoją muzułmanie. Muzułmanie, dla których atak na paryską katedrę to kolejny krok w podboju Europy. Takich poglądów jednak we francuskich mediach głównego nurtu po prostu nie ma!

A wracając do zaprezentowanego wyżej opisu wizji o. Klimuszki. Opis ten składa się z ośmiu zdań. W pierwszych trzech była mowa o wojnie. W następnych pięciu, o wielkim kataklizmie i jego następstwach. Kataklizm ten, byłby wywołany jednak też wojną!

A oto jak brzmi kolejna przestroga franciszkanina: „Wojna wybuchnie na Południu wtedy, kiedy zawarte będą wszystkie traktaty i będzie otrąbiony trwał pokój. Rosję zdradzą jej sąsiedzi. Nie, nie my! …. Ogniste włócznie uderzą w zdrajców. Zapłoną całe miasta. Potem rakiety pomkną nad oceanem, skrzyżują się z innymi, spadną w wody morza, obudzą bestię. Ona się dźwignie z dna. Piersią napędzi ogromną falę. Widziałem transatlantyki znoszone jak łupinki… Ta góra wodna sunie ku Europie. Nowy Potop! Zadławi się w Gibraltarze! Wychlupnie do środka Hiszpanii, wleje się na Saharę, zatopi włoski but aż po rzekę Pad. Zniknie pod wodą Rzym ze wszystkimi muzeami, z całą cudowną architekturą… Morze pokryje archiwa, wszystkie dokumenty opatrzone pieczęcią tajności teraz już będą na zawsze utracone … Widziałem z bliska ścianę wody idącą na Paryż, była wyższa od wieży Eiffla… Spływając w głąb lądu porywała ludzi, którzy się czepiali poręczy na balkoniku, u szczytu. Wody sunęły straszną potęgą, czułem w nich moc żywiołu, który wszystko zmiecie. Widziałem statki zanim się wywróciły dnem porośniętym zielono…Kotłował się zwał porwanych dachów, zlizanych autobusów i gęstwa ciał ludzkich, kataklizm zapierający dech. A ja to widziałem jak z balkonu, cały obszar aż po horyzont. Te wody szły przez Niemcy aż tutaj. Sięgnęły Polski. … Tu , gdzie my dziś jesteśmy, będzie morze. Woda pokryje mój cmentarzyk. Chyba pan wie, że tu jest depresja? Z Kaszubii zostanie kilka wysepek”.… Nasz naród powinien z tego wyjść nienajgorzej. Może pięć, może dziesięć procent jest skazane. Wiem, że to dużo, że to już miliony, ale Francja i Niemcy utracą więcej. Italia najwięcej ucierpi. To Europę naprawdę zjednoczy. Ubóstwo zbliża …“

Polsce będą się kłaniać narody Europy”!

Jak widać – według ojca Klimuszki – Polskę dotknie katastrofa przyrodnicza spowodowana przyszłą wojną. Wojną, która wybuchnie na Południu. Tymczasem, jak już czytaliśmy, z południowego wybrzeża Morza Śródziemnego, ma zacząć się atak muzułmanów. Można więc sądzić, że to właśnie oni uderzą z „Południa” Morza Śródziemnego i rozpętają wojnę, której skutkiem będzie straszny kataklizm. Oddziała on też na Polskę, co warto powtórzyć, ale sama wojna nie pojawi się w naszej Ojczyźnie. Tak o tym bowiem mówił niezwykły franciszkanin: „Polska będzie źródłem nowego prawa na świecie, zostanie tak uhonorowana wysoko, jak żaden kraj w Europie. Będzie jakaś wojna w Europie, ale to nie przejdzie przez teren Polski. Polsce będą się kłaniać narody Europy… Widzę mapę Europy, widzę orła polskiego w koronie. Polska jaśnieje jak słońce i blask ten pada naokoło. Do nas będą przyjeżdżać inni, aby żyć tutaj i szczycić się tym”.

I zauważmy tu, że prezentowane wyżej przepowiednie pozwalają nakreślić pewną sekwencję wydarzeń: wpierw atak muzułmanów na Europę (głównie Włochy) zapewne z Libii, potem – jako konsekwencja owego ataku - wojna, do której dołączy się Rosja; wreszcie - spowodowany tą wojną - niespotykany dotąd wodny kataklizm: ogromna fala tsunami, która zaleje dużą część Europy, w tym polskie Kaszuby. Ci jednak, co przetrwają tak wojnę, jak tsunami, zjednoczą się we wspólnej biedzie. I wynika z tych objawień przyszłych wydarzeń, że na czele resztek Europy stanie Polska – zapewne jako najmniej zniszczona, i w związku z tym, najpotężniejsza. I podkreślmy: być może znakiem i zapowiedzią tego wszystkiego są ostatnie nieszczęścia: pożar Katedry Notre Dame – serca chrześcijańskiej Europy, a w innej części świata (Sri Lanka), ataki na miejscowych chrześcijan i Europejczyków.

Czy ojciec Klimuszko jest wiarygodny?

A niezależnie od związku tych dwóch wydarzeń z wizjami ojca Klimuszki, na pewno wielu z nas zadaje sobie teraz następujące pytanie: czy stanie się tak, jak przepowiadał cytowany tu jasnowidz?

Oczywiście nie wiadomo, ale warto zastanowić się nad jego wiarygodnością. Wiemy przecież, że Biblia mówi o fałszywych prorokach, którzy powiodą za sobą tłumy. Wspomina również o wilkach w owczej skórze, którzy są pośród nas, chrześcijan. Czy jednym z nich był właśnie ów polski franciszkanin, który do dziś budzi wśród katolików wiele sporów i kontrowersji, prowokując nawet oskarżenia o okultyzm?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, przypomnijmy sobie podstawową zasadę odróżniania ludzi i słów wiarygodnych, od tych, którym nie należy wierzyć. Wszystko zatem zależy od tego: kto przepowiada, w jaki sposób to czyni, oraz jaki stosunek ma do tego Kościół hierarchiczny.

Zacznijmy od końca: w przypadku księdza Klimuszki Kościół hierarchiczny nigdy nie zajął negatywnego stanowiska w sprawie jego wizji i innej działalności. A to jest „na plus” dla niego. Jeżeli chodzi o sposób przepowiadania, to zakonnik raczej niechętnie przepowiadał przyszłość dziejową. Jednak w przypadkach indywidualnych, widzimy trafność wielu tych wizji, które dotyczyły wydarzeń, z naszej perspektywy już dokonanych. Zresztą, jak wyżej wskazaliśmy, nasza teraźniejsza rzeczywistość dziejowa układa się we wzór, wskazujący na duże szanse spełnienia się omawianych wizji. Co do osoby przepowiadającego zaś, to pamiętajmy, że ojciec Klimuszko do końca życia pozostał katolickim księdzem i franciszkańskim zakonnikiem, szanowanym przez świeckich i swych współbraci zakonnych.

Jak widzimy, ojciec Klimuszko raczej z powodzeniem zdaje egzamin z wiarygodności. Nie lekceważmy więc jego wizji, choć oczywiście nie musimy w nie wierzyć. Jeżeli jednak zaczną się spełniać na naszych oczach, nie dziwmy się temu!


Eryk Łażewski

Komentarze (29):

GADAJONCE KIERPCE OJCA KLIMUSZKI2020.12.31 23:11
takie sranie polaczkom cebulaczkom do łba o tym że ktoś im sie bedzie kłaniał z cywilizowanego i bogatego zachodu to zbrodnia na narodzie polskim. Polskiej debilnej dziczy nie kłania sie nawet hołota z ukrainy a oni to już zupełne dno.
Hej2020.12.31 20:23
To szkodliwa "przepowiednia" i dziwne, że ją Fronda publikuje w kółko Takie gadanie o Polsce której się mają kłaniać inni zwalnia ludzi z myślenia, starań i pracy nad sobą; to zwykły psychomasaż mózgu Jeśli nic nie zrobimy by się bronić przed zagładą, to NIKT się nam nie pokłoni, bo nie będzie się komu kłaniać.
rebeliant2020.12.31 18:23
To chyba slajd z serialu Świat według Kiepskich.
TerrySchultz2020.12.31 18:19
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię.... workreviews10.com
Goń bolszewika2020.12.31 17:22
Od czasu COVID ci wszyscy jasno-coś tam to wielka ściema. Cały świat i poszczególne kraje zatrzymały się, a co ci jasno coś tam o tym pisali? A co na to Jackowski dzisiaj? Ha ha
Czy to jest:2020.12.31 15:43
PYCHA????
Anonim2020.12.31 15:37
No to w tych czasach nie żyjemy na pewno, bo PiS okazał się niewypałem na całej linii. Partia największych kłamców w naszej historii.
KŁAMCO..ZAMILCZ!2020.12.31 23:37
" nie- anonimie" Lechu Keller!.... Nienawiść cię zalewa jak czytasz dobre rzeczy o Polsce! .... Lejesz swój jad na Polaków na nasz KK, a nawet na Boga! Na wymioty aż zbiera! Wynoś się od nas! Wszędzie w Portalach pozamykali ci konta! Powód ten sam co tu! ....Obrażasz, bluźnisz, tworzysz dużo nicków i piszesz sam ze sobą! Nie przestrzegałeś Regulaminu....! Lecz się chłopie! Zacznij od nóg, bo chyba na rozum za późno! Najlepiej leć za Don!
Grizzly2020.12.31 15:30
Kolejna nietrafiona przepowiednia. Na słowo Polska prawie cala Europa spluwa na ziemie przez zaciśnięte zęby. Prawie nigdzie nas nie lubią. Staliśmy się zakałą świata. Najlepiej rozebrać ten burdel co Polska się zwie i zgasić światło.
waldeberg2020.12.31 16:00
Jeżeli stale widzisz wokół siebie burdel, to może przestań chodzić tak często na k. !
Stary2020.12.31 16:09
Jakim trzeba być złym człowiekiem aby pluć na własny kraj.
Grizzly2021.01.1 9:57
Won k... internetowa od mojego nicka, złodziejskie nasienie bolszewickie!
Mniamniuś2020.12.31 15:07
Kłaniam się nisko, aż po PISdisko
JPIII2020.12.31 14:29
Kto wierzy w bujdy tego pedophila? Koń by się uśmiał.
Sylwester2020.12.31 14:39
Znałeś go Pacanie, że oskarżasz i obrażasz. Pedofil to cię zrobił
Kubiak2020.12.31 14:27
Ojciec Klimuszko miał taką wizję, że widział w Polsce obfitość pomarańczy i innych cytrusów. Przepowiednia się sprawdziła, tylko chodzi o dostepność tych owoców w marketach a nie na drzewach. Ale na koniec wypada, że Oj. Klimuszko miał rację w tym temacie.
Jacek i Placek2020.12.31 14:16
Miał niezłą wyobraźnię ten o. Klimuszko bo na razie z Polski co najwyżej śmieją się narody, a Polacy to jedni z najbardziej biednych narodów Europy. Obawiam się, że Polacy wymrą w sposób naturalny zanim ktokolwiek zdąży nam się ukłonić. Ale pomarzyć zawsze można.
Anonim2020.12.31 13:49
na razie narody europy mają z polski nie złą bekę i traktują ją jak gościa który wszedł do pokoju z g.wnem na butach i co rusz pierdzi i beka
Ja2020.12.31 15:20
Z Chin też się kiedyś śmiano. "Wystrzelą rakietę z procy". A tu bzzzzzziuuuuuuuuuuuu i wszyscy trzęsą portkami.
Grizzly2020.12.31 15:32
Polska co najwyżej może tylko większego pierda wystrzelić
Grizzly2021.01.1 9:57
Won k... internetowa od mojego nicka, złodziejskie nasienie bolszewickie!
katolik2020.12.31 13:42
Rządzący zdrajcy Narodu Polskiego, zapowiadający nowy porządek oparty o HOLOCAUST CHOROBY BEZPŁODNOSĆ spowodowany przez szczepionki, którzy w pełni świadomie i dobrowolnie weszli we współpracę z szatanem- SAMI na całe swoje życie, samych siebie, swoje rodziny, wszelkie działania i wszelkie zamierzone działania nałożyli i przyjęli kare przekleństwa i klątwy.
matis892020.12.31 13:34
Triumf Polski, iskra do nawrócenia przed powrotem Pana.... wychodzi na to że nie pod lewackim PISem Judaszy. Lewacki PIS bowiem oficjalnie wspiera satanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego Antychrysta do Znamienia Bestii. Tym samym PIS służy antychrystowi. Lewacki PIS w plandemi i globalnym szczepieniu realizuje rozkazy i polecenia Rządu Światowego NWO i masonerii czyli armii antychrysta.
Bambo2020.12.31 13:24
Czy jako przedstawiciel afrykańskiego państwa,Burkina Faso też będę mógł kłaniać się Polsce.W imieniu milionów moich rodaków proszę o pilną odpowiedź.
katolik2020.12.31 13:28
Po nawróceniu narodów, BOGU którego władza w postaci Jego Miłosierdzia się objawi, będziesz mógł się kłaniać
katolik2020.12.31 13:30
Bambo módl się z nami na Różancu, aby upadł masonski plan szczepień i zniewolenia ludzkości, aby ludzie zrozumieli, że szczepionka ma dokonac ich HOLOCAUSTU przez COROBY I BEZPŁODNOSC< aby narody się nawróciły do BOGA
rebeliant2020.12.31 13:54
Odpowiem ci na to pytanie bardzo oczywistym wyjaśnieniem. Gdy pyerdolnie święty wulkan pod wezwanie świętego Boga, a następnie z ramienia świętego Boga zostanie ciśnięty anielski meteor, to Burkina Faso znajdzie się w Zakopanem. Ale uważaj abyś nie został zwiedziony, bo zawsze może zostać użyta najnowsza zabawka Boga - i tu proszę się trzymać stołka - METEOWULKAN !!! To taka hybryda wulkanu i meteorytu. Kłopot w tym, że jak tu zrobić, aby ten cholerny grzesznik był palony, anie umierał, aby czuł sku...el kto jest Panem.
katolik2020.12.31 13:13
TO ten moment- Odmawiajmy RÓŻANIEC w intencji, aby upadł masoński plan szczepień i zniewolenie ludzkości, aby narody zrozumiały, że szczepionka jest przygotowaniem HOLOCAUSTU na ludziach, CHORÓB I BEZPŁODNOŚCI, aby ludzie nawrócili się do BOGA
rebeliant2020.12.31 13:37
Kto patrzy na nawracanie do Boga przez bat ten wpycha tych ludzi do piekła. Bat jest za krzywdy wobec innych ludzi, ale nie ma on nic wspólnego z przybliżaniem do Boga - to jest tylko chciejstwo rządnych dominacji "lepszych" nad "gorszymi". Jeszcze będzie wielki ból d...py u "wiernych", gdy Bóg poweźmie interwencję opieki nad "niewiernymi" i da im to co "wierni" uważają że ich łapki są tego bliżej. A wówczas święte krowy będą wyć i bluźnić Bogu, że tym świniom daje, a my tu wiernie tobie na trąbce graliśmy... no oczywiście nie za darmo.