15.02.19, 16:38Zdj. Polimerek, CC BY SA 3.0, Wikimedia Commons

Przekop Mierzei Wiślanej coraz bliżej! Wojewoda wydał decyzję

Przełom w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej. Wojewoda pomorski wydał właśnie decyzję o zezwoleniu na przekop. Ma ona rygor natychmiastowej wykonalności i dotyczy części znajdującej się w województwie pomorskim. 

"Zgodnie z art. 10 ustawy decyzja została doręczona tylko wnioskodawcy, natomiast w stosunku do pozostałych stron zawiadomienia i obwieszczenia o wydaniu decyzji zostaną wysłane i wywieszone w poniedziałek 18 lutego 2019 roku. Decyzja jest zgodna z wnioskiem Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni i posiada wszystkie niezbędne pozwolenia, uzgodnienia i opinie"- podkreśliło biuro prasowe wojewody pomorskiego w oświadczeniu przesłanym Polskiej Agencji Prasowej. 

 Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej poinformowało natomiast, że zezwolenie, które trafiło już do Urzędu Morskiego w Gdyni obejmuje realizację inwestycji w zakresie infrastruktury dostępowej pn. „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską” wraz z zatwierdzeniem projektu podziału nieruchomości. Dokument obejmuje część inwestycji znajdującą się na terenie województwa pomorskiego czyli kanał, wyspę i część toru podejściowego na Zalewie Wiślanym- podał resort.

Ministerstwo podało, że należy teraz niezwłocznie przystąpić do działań przygotowawczych, m.in. wycinki drzew na Mierzei Wiślanej. Rozpoczęcie prac budowlanych ma nastąpić już po rozstrzygnięciu przetargu oraz podpisaniu umowy z wyłonionym wykonawcą. Prace z użyciem specjalistycznych maszyn będą kontynuowane przez kolejne dni. Obszar został wygrodzony ze względów bezpieczeństwa i obowiązuje tam całkowity zakaz wstępu. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

ślepowron2019.02.16 12:30
Jaka tam będzie głębokość? tzn czy przejdzie omega ,sigma,ale czy przejdzie Dar Pucka,Tes,Venus ,Dezeta -przede wszystkim będzie to bezpieczniejszy akwen niż ta Głęęęęęęębia gdańska ,tak sądzę- z tej rury w dojczlandów i blond świnki
JR2019.02.15 21:22
I jeszcze jedna sprawa. Nie związana tematycznie. Szlak człowieka trafia jak musi wykonywać jakieś idiotyczne polecenia. A to, że się nie jest wielbłądem (w tym przypadku robotem), a to zakreślanie kwadratów coraz to innych. Dokąd ta idiotyczna zabawa będzie trwała? Internauci to nie przedszkolaki. Tego nie wymyślił normalny człowiek tylko jakiś pomyleniec!
kapiszon Kaczyńskiego2019.02.16 11:46
Szlak to turystyczny, a człowieka to raczej szlag trafia. To tak na marginesie bo można nie wiedzieć.
JR2019.02.15 21:12
Brawo! Nikt obcy nie ma prawa nam w tym przeszkodzić! My jesteśmy gospodarzami naszego kraju. Co ruskim do tego? Won! Co Brukseli do tego? Co Brukseli było do tego, że chcemy ratować puszczę? Co Brukseli do tego, że chcemy uporządkować wymiar sprawiedliwości? Czy to w porządku, że sąd w Warszawie kazał wrócić do nazw ulic dawnych zbrodniarzy? To się podoba Brukseli? Po co nam to, żeby ktoś obcy, nieupoważniony pchał nosa w nasze wewnętrzne sprawy? Taka powinna być Unia? Czas to zmienić podczas zbliżających się wyborów. We Włoszech już pojawiła się inicjatywa, oby tak dalej!
J.P2019.02.16 10:29
Tak, my jesteśmy gospodarzami , więc dbajmy o nasze gospodarstwo w zgodzie z przyrodą.
Dumi2019.02.15 17:42
Zachęcam rząd PiS by zwiększyła ochronę mierzei przed ekoterrorystami.
J.P2019.02.15 20:17
ekoterroryści to ci co niszczą eko... Wątpię w mądrość PiSu że się zatroszczy przy okazji o EKO
Saki faki2019.02.15 17:42
Kto będzie kopał kanał ? Kapiszon "Dwie wieże"?
Skorpion2019.02.15 17:54
Budować będą ludzie mądrzy a przyglądać głupki.
Skorpion2019.02.15 17:38
Im szybciej wybudują kanał tym lepiej. Zawsze jeśli to możliwe należy się uniezależniać.