,,Prze-myślmy Solidarność po raz trzeci''. Zapraszamy na debatę! [NA ŻYWO] - zdjęcie
18.12.20, 13:30materiały prasowe

,,Prze-myślmy Solidarność po raz trzeci''. Zapraszamy na debatę! [NA ŻYWO]

0

Teologia Polityczna zaprasza na trzecią debatę z cyklu „Re-thinking Solidarity” organizowaną z naukowcami Angelicum i Oxfordu

Prze-myślmy Solidarność po raz trzeci – po dwóch fascynujących debatach z cyklu „Re-thinking” Solidarity zapraszamy na kolejne spotkanie, tym razem poświęcone politycznym i psychologicznym reperkusjom działalności tego wyjątkowego w dziejach Europy ruchu społecznego. W jakim sensie wpłynął on na świadomość późniejszych pokoleń, kształtując unikalną psychologię polityczną? Między innymi na to pytanie spróbują odpowiedzieć zaproszeni goście w piątek 18 grudnia o godz. 15.00.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim Angelicum, St. Benet’s Insititute z uniwersytetu Oxford, Centre for Democracy and Peace Building z Belfastu, Instytut Kultury Polskiej w Londynie oraz środowisko Teologii Politycznej.

W webinarium pod hasłem „Solidarity, politics and political psychology”udział wezmą:

 Mark Devenport – prowadzący;
 Deniz Arıboğan – Uniwersytet Uskudar, Istambuł;
 Ewa Thompson – Uniwersytet Rice;
 Alejandro Crosthwaite OP – Papieski Uniwersytet św. Tomasza z Akwinu - Angelicum
 Michał Gierycz – kierownik Zakładu Kulturowych Podstaw Polityki w Katedrze Teorii Polityki i Myśli Politycznej UKSW

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Zarejestruj się na wydarzenie

TRANSMISJA DEBATY: https://youtu.be/2O2_N4bI5o0

Kim są uczestnicy debaty:

Mark Devenport – dziennikarz, były redaktor działu politycznego w BBC NI.

Deniz Arıboğan – założycielka i członkini zarządu Międzynarodowej Inicjatywy Dialogu (IDI) oraz Tureckiego Stowarzyszenia Kobiet Biznesu, wspierającego projekty mające na celu wzmocnienie pozycji kobiet w Turcji i na świecie. 

Ewa Thompson – profesor slawistyki na Uniwersytecie Rice (Houston), laureatka nagrody Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie za upowszechnianie kultury i literatury polskiej w świecie.

Alejandro Crosthwaite OP – dziekan Wydziału Nauk Społecznych na Angelicum; adiunkt w ISSR Mater Ecclesiae oraz profesor wizytujący w DOMUNI

Michał Gierycz – wykładowca w Instytucie Politologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, członek redakcji czasopisma Zeszyty Myśli Społecznej Kościoła „Chrześcijaństwo –  Świat – Polityka.

informacja prasowa