20.07.16, 15:30

Prorosyjski front w Sejmie? Kukiz'15 i KORWiN budują sojusz

Kukiz'15 oraz KORWiN rozmawiają o wspólnej liście wyborczej - podaje "Rzeczpospolita". Według dziennika celem obu ugrupowań ma być uniemożliwienie Prawu i Sprawiedliwości sprawowania samodzielnych rządów w przyszłym parlamencie.

 

Rozmowy prowadzą ze sobą Paweł Kukiz oraz Janusz Korwin-Mikke. Negocjacje trwają według "Rz" już od początku czerwca. Szczegóły nie są oficjalnie znane, a plotki nie wydają się zbyt wiarygodne.

Jednym z największych problemów ma być w każdym razie Przemysław Wipler, którego obarcza się odpowiedzialnością za fiasko rozmów negocjacyjnych przed poprzednimi wyborami. Sam Kukiz powiedział jednak "Rzeczpospolitej", że "nie ma takiej opcji, żeby jedna osoba mogła pokrzyżować szyki obu ugrupowaniom".

Dawny muzyk dodaje, że jest obecnie bardzo dużo czasu do rozmów i można stworzyć odpowiednie warunki dla wspólnego startu w wyborach.

"Nic nie jest na razie przesądzone, ale wszystko jest robione tak, aby ta myśl wolnościowa miała jak największą reprezentację w parlamencie i samorządach" - stwierdził Kukiz w rozmowie z "Rz".

Janusz Korwin-Mikke to polityk znany ze swojego zdecydowanie prorosyjskiego stanowiska. Zgodnych z nim akcentów nie brakuje także u Pawła Kuk

bbb