Prof. Ryszard Legutko miażdży totalnych: To PO wymyśliła 'szubienice', a nie my - zdjęcie
26.11.19, 21:00Zdj. Twitter (edytowane), Youtube/PiS.org.pl

Prof. Ryszard Legutko miażdży totalnych: To PO wymyśliła 'szubienice', a nie my

35

Politycy Platformy Obywatelskiej są wściekli na decyzję katowickiej prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie zdjęć europosłów tej partii powieszonych na symbolicznych szubienicach. 

Skandaliczny "happening", będący reakcją na poparcie przez polityków PO rezolucji Parlamentu Europejskiego wzywającą Polskę do przestrzegania praworządności został zorganizowany dokładnie dwa lata temu przez Obóz Narodowo Radykalny. To katowiccy działacze skrajnej prawicy "powiesili" na szubienicach fotografie Michała Boniego, Danuty Huebner, Danuty Jazłowieckiej, Barbary Kudryckiej, Julii Pitery i Róży Thun. Ta szóstka europarlamentarzystów PO poparła rezolucję przeciwko Polsce, mimo iż większość polityków tej partii wstrzymała się od głosu. 

Europosłom PO nie spodobała się decyzja prokuratury o umorzeniu śledztwa. Większość polityków komentujących tę sprawę powtarza tezy o upolitycznieniu prokuratury. Politycy PO mówią również o "śmianiu się obywatelom w twarz", co jest jednak dość ryzykownym stwierdzeniem w przypadku tej akurat formacji... 

Do reakcji europarlamentarzystów z PO odniósł się europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Czarnecki, surowo potępiając "happening" środowisk narodowych, ale jednocześnie przypominając podobne działania w wykonaniu PO, tyle że wobec polityków PiS. O tym samym przypomniał partyjny kolega Czarneckiego, szef Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, prof. Ryszard Legutko. 

"Krytyka ze strony polityków PO dotycząca decyzji prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie zdjęć europosłów PO na symbolicznych szubienicach to dwulicowość. To nie myśmy wymyślili te szubienice, tylko PO w 2006 r."-przypomniał odnosząc się do tzw. "błękitnego marszu" przeciwko poprzedniemu rządowi PiS. Uczestnicy demonstracji, na czele której szedł obecny szef Rady Europejskiej, wywodzący się z PO Donald Tusk, nieśli m.in. transparent z wizerunkiem ówczesnego prezydenta, Lecha Kaczyńskiego na szubienicy.

"Nie wiem, co jest w tym takiego skandalicznego. Prokuratura, sąd podejmują różne decyzje, które nam się nie podobają. Natomiast PO zawsze, gdy coś nie idzie po jej myśli, nazywa to skandalem. Jeśli z kolei coś jest po jej myśli, to jest zgodne ze sprawiedliwością"-zauważył europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Jak przypomniał prof. Legutko, "cała sprawa z szubienicami" nie ma "żadnego związku" z PiS. 

"Po drugie, to nie myśmy wymyślili te szubienice, tylko je wymyśliła PO w 2006 roku. Chodzi o błękitny marsz. Wtedy prokuratura się tym w ogóle nie zainteresowała, wtedy to było w porządku, a teraz to jest skandalem. (…) Nie może być tak, że jednym wolno, a innym nie wolno"-ocenił polityk. Zdaniem szefa frakcji EKR, jest to przykład "strasznej dwulicowości" partii Grzegorza Schetyny i polityków tego ugrupowania. 

"Stoją na stanowisku, że im wszystko wolno, mogą obrażać, wykorzystywać szubienice do atakowania i to jest w porządku. Jeśli ktoś to robi przeciwko nim, to wtedy następuje wielkie oburzenie. Tak być nie może. Wszystkich obowiązują te same standardy(...)W obecnym PE już nie obowiązują żadne standardy. Jeśli ostatnio potępiono Polskę za regulację, której nie ma, w sprawie dotyczącej edukacji seksualnej, to po prostu można wszystko"-podsumował polityk.

yenn/PAP, Fronda.pl

Krytyka ze strony polityków PO dotycząca decyzji prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie zdjęć europosłów PO na symbolicznych szubienicach to dwulicowość

— uważa europoseł Ryszard Legutko (PiS).

CZYTAJ TAKŻE: Śledztwo ws. zdjęć europosłów PO na szubienicach umorzone. Prokuratura: „Inscenizacja miała charakter symboliczny”

Europosłowie opozycji wściekli po decyzji prokuratury: „Umorzenie śledztwa to skandal”; „Zachęcanie do linczu jest groźne”

Lewica krytykuje decyzję prokuratury. „Jest takim śmianiem się obywatelom w twarz”; „Niebezpieczny proceder”

Róża Thun jak w amoku po decyzji prokuratury: Pokazała swoją kompletnie polityczną twarz. Będę się oczywiście odwoływać

To nie myśmy wymyślili te szubienice, tylko PO w 2006 r.

— powiedział.

Politycy Platformy Obywatelskiej skrytykowali we wtorek w PE w Strasburgu decyzję prokuratury w Katowicach o umorzeniu śledztwa w sprawie zawieszonych na symbolicznych szubienicach zdjęć europosłów PO, którzy głosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie praworządności w Polsce. Szef delegacji PO w PE Andrzej Halicki ocenił, że jest to „skandaliczna decyzja politycznej prokuratury”.

Sprawę skomentował w PE w Strasburgu europoseł Legutko, szef frakcji EKR, do której należy PiS.

Nie wiem, co jest w tym takiego skandalicznego. Prokuratura, sąd podejmują różne decyzje, które nam się nie podobają. Natomiast PO zawsze, gdy coś nie idzie po jej myśli, nazywa to skandalem. Jeśli z kolei coś jest po jej myśli, to jest zgodne ze sprawiedliwością. Prawda jest taka, że cała sprawa z szubienicami nie ma żadnego związku z Prawem i Sprawiedliwością. Po drugie, to nie myśmy wymyślili te szubienice, tylko je wymyśliła PO w 2006 roku. Chodzi o błękitny marsz. Wtedy prokuratura się tym w ogóle nie zainteresowała, wtedy to było w porządku, a teraz to jest skandalem. (…) Nie może być tak, że jednym wolno, a innym nie wolno

— powiedział Legutko.

Jego zdaniem świadczy to o „strasznej dwulicowości” PO.

Stoją na stanowisku, że im wszystko wolno, mogą obrażać, wykorzystywać szubienice do atakowania i to jest w porządku. Jeśli ktoś to robi przeciwko nim, to wtedy następuje wielkie oburzenie. Tak być nie może. Wszystkich obowiązują te same standardy

— wskazał europoseł.

Legutko nie wyklucza, że sprawa zostanie przeniesiona na grunt PE.

W obecnym PE już nie obowiązują żadne standardy. Jeśli ostatnio potępiono Polskę za regulację, której nie ma, w sprawie dotyczącej edukacji seksualnej, to po prostu można wszystko

— ocenił.

 

Komentarze (35):

Daria2019.11.27 11:58
Goebels prawicy.
BŁĘKITNY MARSZ PO w 2006 !!! POkaz NIENAWIŚCI !!!2019.11.27 9:32
Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło "Błękitny Marsz PO rok 2006". Jest z tego marszu sporo relacji i fotek, widać na nich niesione przez działaczy PO transparenty z fotografią ówczesnego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z pętlą na szyi, można sporo poczytać o głoszonych na tym marszu hasłach nawołujących "kto kogo i za co". Uczestnicy naigrywali się na tym marszu również z osób takich jak Giertych - ówczesny minister edukacji czy Dorn od spraw wewnętrznych. I teraz rodzynek: przygrywał i przyśpiewywał temu marszowi nie kto inny jak Paweł Kukiz z zespołem Piersi !!!
Elektor2019.11.27 8:28
Tak się tymi szubienicami obrzucają, a jak się człowiek zastanowi czy nie byłoby w Polsce lepiej gdyby tak naprawdę powiesić tych których fotografie obie strony szubienicznego sporu wieszają na swoich happeningach to czyż nie przechodzi jakaś dziwna myśl aprobaty? Czy że nie przechodzi przez głowę świadomość że i PO i PiS tak samo żerują na Polakach? I robią te swoje szopki tylko dla zaogniania sporów o pierdoły, o stworzenie wrażenia że coś ich rózni? Niepokojące i nieodparte wrażenie...
Piotr Nowak2019.11.27 5:45
Na tym zdjęciu to chyba Lechu, nie Jareczek?
anonim2019.11.27 0:10
Legutko poległ lekutko 💀
Naczelny2019.11.26 23:28
I znów 90% komentarzy pod tym "artykułem" to jeden świr Cedzidło aka Piotrowski aha słowiczek, dodatkowo wypowiedział się reytan aka Zbigniew Glapiński, koleś, który od lat siedzi w Holandii a śnie się o Polsce wypowiadac i wyzywac innych od morderców.
Topek2019.11.26 21:51
Jakże my Polacy cieszyliśmy się, kiedy do kraju wracali Sobieski spod Wiednia, Kościuszko, czy Piłsudski, Paderewski ..... i jakże my Polacy cieszymy się, gdy po 2 kadencjach król Europy Tusk stchórzył , zdradził wiernych PO kumpli i durnowatych jego zwolenników - wręcz miłośników, postanawiając nie wrócić do kraju ! Jakie szczęście ! Jeszcze nigdy nie przeżyliśmy takiej ulgi i radości z tego, że rudy polski niemiec, który zrobił dla Polski tyle złego, tyle nienawiści, który ma smoleńską krew na rękach, dla którego Polskość jest nienormalnością, okazał się tchórzem i zdezerterował ! My Polacy wierzymy, że w niedalekiej przyszłości CBA zapuka do jego drzwi z „zaproszeniem” na przesłuchanie przed Trybunałem Stanu ! Jesteśmy szczęśliwi i czekamy aż reszta PO-je-bów pójdzie w jego ślady – w ślady jedynego ich idola !!! Granice są otwarte !!!
Jack Em2019.11.26 21:50
Do tych, którzy jeszcze wierzą w Tuska i jego organizację przestępczą pod nazwą PO: Czy jeszcze wam nie zbrzydło to antypolskie PO zakłamane bydło ?! Wybieracie złodziei z PO żeby was okradali ?! Trudno się dziwić członkom PO, którzy walczą o koryto, ale ci, którzy popierają jeszcze tych przestępców i najgorsze zło, to ciemnota części POgłowia polskiego społeczeństwa, których zaślepienie, głupota i nienawiść do wszystkiego co normalne jest zdumiewające !!! Schetyna mówi: Dzięki ci Panie za tych idiotów, którzy nas jeszcze popierają ! Podnieśliśmy im wiek emerytalny, podatki, ukradliśmy ich pieniądze z OFE i z WAT, a oni i tak wolą nas od PIS-u. Zdumiewające i niewiarygodne !
Luther2019.11.26 21:49
Do moderatora portalu Frondy: Popatrz sobie człowieku na wpisy, a szczególnie wpis niejakiego Björn Karlsson : Toż to czysty R A S I Z M !!!!!!!!! Czy ty chłopie, mówię do moderatora portalu Franda popierasz rasizm ?!! Przecież ty nadajesz się jako kolejny do programu "Cela plus". Jeszcze raz - czekam krótki czas, a potem zawiadamiam prokuraturę ! Tak nie może być dalej !!!
KKK2019.11.26 21:48
Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. W dniu 25.11.2019 komentator portalu Fronda Björn Karlsson zamieścił rasistowski wpis ! My czytelnicy portalu prosimy o ukaranie tego rasisty, jego blokadę na portalu lub zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Przypominamy, że rasizm jest przestępstwem karalnym !! Oto jego rasistowski wpis Björn Karlsson 25.11.19 11:11 Viki Gabor typowo polskie imię i nazwisko! i ta słowiańska uroda... Do tego tańczył chłopak w różowej kamizelce i czarny imigrant jeszcze. A nie, ten czarny to był syn matki tej z Częstochowy, to swój przecie a nie jakiś imigrant co to przenosi choroby i pasożyty. A Ciemny Lud kupił wszystko i pan Kurski jaki dumny ze swojego odkrycia ,prawdziwy sukces PiSu a najbardziej żoliborskiego prezesiny... https://www.fronda.pl/a/matka-kurka-wiocha-nie-zadna-swiatowosc-multikulturowy-chlam-nie-zadna-polskosc,136609.html
Iza2019.11.26 21:47
To jest wasz całkowity koniec PO-je-by ! Tusk to polityczny trol, tchórz i zdrajca narodu polskiego. Tusk jest tym, kim pokazał wielokrotnie – nikim, polityczną kukłą i brudnym szczurem unijnym !!! Wszystko co osiągnął, tak naprawdę dostał albo od układów i mediów III RP albo od Merkel, z tym, że w jednym i w drugim przypadku był zwykłym kamerdynerem, na łasce i niełasce zamawiających usługi . Na składnię jego nazwiska - żygam !!!
guess who łajzo2019.11.26 21:49
Z tym, że "żygam" się inaczej pisze.
Reytan2019.11.26 21:46
Pan Tusk – mówią lewaccy pseudokomentatorzy, natomiast anglicy mówią na Tuska brudny szczur unijny – ja pie-rdo-lę ! Na złodzieja kłamcę i zdrajcę mówią pan Tusk ! Chyba się ze-sr-am ! Pan Tusk – a nie król Tusk PO-je-by ?! Król Tusk, a nie pan Tusk ! No dobra, ale jak pan stchórzył z kandydowania – to kim jest ? Panem, królem czy tchórzem ?! Na, PO-je-by decydować się ! Pytam was debile, bo prawda jest taka, że Tusk to Niemiec, agent o ps. Oskar, niemiec urodzony w Polsce, dla którego Polskość to nienormalność, to kłamca, złodziej i zdrajca. To kukła polityczna wykreowana przez merkel i brudny szczur unijny. On ponosi jednoosobowo odpowiedzialność za 96 osób zamordowanych pod Smoleńskiem. Na niego czekają dwa Trybunały: w Hadze i TS w Polsce.
Naczelny2019.11.26 23:11
Zamnkij mordę komunistyczny zdrajco z Holandii.
Andrzej2019.11.27 0:06
Reytan wyjaśnienia tego co piszesz są dwa: - jesteś płatnym trolem ( czyli zero) - jesteś psychicznie chory ( wymagasz leczenia) Innych nie ma
Bizon2019.11.26 21:45
Przyznam, że jeszcze się nigdy tak nie cieszyłem tym co zrobił Tusk ! Tym, że wygrał wybory na szefa europejskiej partii szmatławców EPL . Walka była bardzo zacięta. Kilkoro europejskich tchórzy podkuliło ogony i paszło w las, a na polu walki pozostał ON - król Europy - polski tchórz, który wygrał bezkonkurencyjnie w wys. 93% oddanych głosów ! Ja pie-rd-olę, ależ lewacka pato-logia !!! Jestem taki szczęśliwy jak nigdy dotąd, że ten Niemiec, który wykrzykiwał, że Polskość to nienormalność, który ma krew na rękach 96 zamordowanych pod Smoleńskiem, który żółwikami dziękował Putinowi za "załatwienie sprawy", który udu-pił tysiące Polaków wiedząc, że Amber Gold to lipa, który kradł lub pozwalał kraść 156 MLD zł z OFE i ponad 240 MLD zł z WAT, który jest odpowiedzialny za mafie reprywatyzacyjne hulające po dużych polskich miastach i za dziesiątki afer korupcyjnych - i mógłbym tu wymieniać jeszcze długo ........., już NIGDY nie wróci do Polski, że już nigdy nie będę musiał oglądać jego fałszywej, faszy-stowskiej, paralitycznej gęby !!! Wzywamy Orbana do jak najszybszego opuszczenia tej lewackiej organizacji - bo wstyd !!! Największe osiągnięcia Tuska jako szefa RE to: Nic tak nie wyszło Tuskowi jak Wielka Brytania z UE, a Anglicy nazwali Tuska brudnym szczurem unijnym. I nic tak nie weszło jak setki tysięcy emigrantów i terrorystów islamskich do UE !!! Ten PO-je-b podobno wstawał wcześniej, żeby dłużej nic nie robić, a jeśli już, to skłócał kraje należące do UE Jednym słowem, wykreowana przez Merkel polityczna kukła i największa kana-lia Europy !!!
AAAtomek2019.11.27 8:19
Czy o takich jak ty kiedyś mówiono szmalcownicy?
Katolicka Kretynizacja Polski2019.11.26 21:45
To oni zaczęli... oni też tak robili... a ponoć PiS miał nie powtarzać błędów poprzedników i mieć lepsze standardy... a robią wszystko to samo tyle że w bardziej chamski i wyrafinowany sposób...
anonim2019.11.26 22:57
Z "dobrej zmiany" zostało "kradniemy, ale oni też kradli, więc możemy"
Bruner z Olgino- Formularz zawiera mądrość2019.11.27 1:01
Kulsson ty świnio!
Antex2019.11.27 3:40
Chamski czy wyrafinowany? zdecyduj się...
Tom.2019.11.27 7:32
A co robisz ty i według jakich standardów ?
aspiring educationalist 2019.11.26 21:37
To już nie "śmierdzące ruskie onuce na usługach Putina" a "Obóz Narodowo Radykalny" ? Znowu frondelki macie problem z utrzymaniem spójności frondoprzekazu.
Michał Jan2019.11.27 8:01
ONR nie wchodzi w skład Konfederacji. Może dlatego? Niemniej, "szubienicami" i paleniem kukieł posługiwano się od dawna, a teraz nagle zrobiły się z tego "groźby karalne", a nie manifestacja skrajnej dezaprobaty.
Marek212019.11.27 8:09
Przekaz jest spójny: "To oni a nie my" A szczegóły? Suweren żyje chwilą jak jetka jednodniówka. To co było dwa dni temu nie istnieje dla niego. Wkrótce usłyszymy, że to PO zmusiło PiS do obniżenia wieku emerytalnego bo zdradziecko go podniosło. A więc winien obniżenia wieku będzie Tusk! I to on będzie winien niskich emerytur. Kaczyński płakał jak obniżał, ale zły Tusk go do tego niecnie zmusił. I Suweren frondowy uwierzy i się rozczuli nad niedolą swojego Prezesa Prezesów.
Michał Jan2019.11.27 10:13
Si Senor. Ale, żeby zostać obiektywnym (na miarę ziemskich możliwości): https://wiadomosci.wp.pl/afera-sciekowa-hanna-gronkiewicz-waltz-wskazuje-winnych-6429308787611777a
anonim2019.11.26 21:30
Klasyczny "toonizm" jako rozwiązanie wszystkich problemów pisiaków.
Mirek T2019.11.26 21:43
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
Michał Jan2019.11.27 7:58
Metoda obu stron (vide: wykręty prezydentki Hanki w sprawie awarii burzowca) - PiS i PO nie istniałyby bez drugiej strony.
anonim2019.11.27 18:14
Szur, ale to nie PO szło do wyborów z hasłem "dobra zmiana"
Foster2019.11.26 21:27
PO wymyśliła a zwolennicy PIS wykonali - kto winien ? Odp. Tusk. Czy można jeszcze się śmiać - czy już należy płakać nad głupotą europosła.
lady chapel2019.11.26 21:18
fronda...
B522019.11.26 21:13
POganie to jak niepokorny bachor ty go karmisz a on na ciebie donosi
Andrzej2019.11.26 21:09
Buhahahahahahahahahahahahaha! Tusk winien!!!! Wiedziałem !!!!! Buhahahahaahah
lady chapel2019.11.27 7:56
Niestety jeżeli chodzi o ten kontekst - jest to prawda. To podczas tzw. błękitnego marszu zdjęcie L.Kaczyńskiego niesione było na szubienicy - wówczas też nikt nie został ukarany