Prof. Pawłowicz punktuje posłów opozycji: Obrażanie,  insynuacje, wymyślone zarzuty - zdjęcie
21.11.19, 19:00Zdj. Lukas Plewnia, CC BY SA 2.0, Wikimedia Commons

Prof. Pawłowicz punktuje posłów opozycji: Obrażanie, insynuacje, wymyślone zarzuty

40

"Opozycji nie interesował poziom mojej wiedzy prawniczej (...) Zadawano infantylne i kompromitujące zadającego pytania, np. czy umiem liczyć i odejmować, kiedy się urodziłam, jak się czuję"-tak podsumowała swoje przesłuchanie przed sejmową Komisją Sprawiedliwości i Praw Człowieka prof. Krystyna Pawłowicz, odnosząc się do zachowania posłów opozycji. 

"Kilkanaście osób z Platformy Obywatelskiej i Lewicy ruszyło do obrażania mnie i Stanisława Piotrowicza. Zadawano infantylne i kompromitujące zadającego pytania, np. czy umiem liczyć i odejmować, kiedy się urodziłam, jak się czuję"-podkreśliła w felietonie "Myśląc Ojczyzna" na antenie Radia Maryja. Przypomnijmy, że w środę dwoje kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na sędziów Trybunału Konstytucyjnego: prof. Krystyna Pawłowicz oraz Stanisław Piotrowicz, było przesłuchanych i ocenionych przez członków komisji sprawiedliwości, liczącej 29 posłów. Jak przypomniała prawnik w swoim radiowym felietonie, w skład sejmowej komisji wchodzą „tacy posłowie, jak Kamila Gasiuk-Pihowicz, Arkadiusz Myrcha, Michał Szczerba czy Krzysztof Śmiszek”.

"W komisji są reprezentowane wszystkie kluby poselskie oraz przedstawiciel Konfederacji. Przewodniczy jej poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Ast. Celem takich przesłuchań, którym poddawani są kandydaci przed głosowaniem na posiedzeniu plenarnym Sejmu, jest poznanie tych kandydatów"-tłumaczyła prof. Krystyna Pawłowicz. Była posłanka podkreśliła, że choć Konstytucja przewiduje tylko jeden wymóg na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego, mianowicie "wyróżniającą wiedzę prawniczą", to "w czasie posiedzenia, na którym wysłuchuje się i sprawdza kandydata, posłowie pytają go o bardzo różne rzeczy, często niezwiązane z jego wiedzą". 

Jak wskazała prawniczka,  „posłowie opozycji chcą za wszelką cenę umniejszyć osobę zgłoszoną przez rządzących. Starają się ją na różne sposoby prowokować, próbując obrazić, powtarzając kłamliwe przekazy medialne na jej temat”.

"Żądają by kandydat odniósł się do ich wymyślonych zarzutów. Chcą, by dał się wciągnąć w słowne potyczki, które pozwalają uchwycić jakąś minę czy niepotrzebnie wypowiedziane mocniejsze słowa"-powiedziała prof. Pawłowicz w felietonie dla Radia Maryja. Zdaniem kandydatki PiS na sędziego TK, działanie posłów opozycji to "dobrze zaplanowany atak na ludzi z przeciwnej strony", a w ferworze tego ataku ginie, niestety, "główny cel przesłuchania, czyli przyjrzenie się przez posłów dorobkowi prawnemu kandydat".

"Na pierwszy plan opozycji wysuwa się inny cel – upolowanie takiej osoby na wpadce wizerunkowej, zdenerwowanie jej, ośmieszenie czy obrażenie"-oceniła autorka felietonu. Jak podkreśliła Krystyna Pawłowicz, „jako jeden z kandydatów przeszła procedurę przesłuchania przed głosowaniem, to jest przed wyborem przez Sejm sędziów do Trybunału Konstytucyjnego”.

"Opozycji nie interesował poziom mojej wiedzy prawniczej. Kilkanaście osób z Platformy Obywatelskiej i Lewicy ruszyło do obrażania mnie i posła Stanisława Piotrowicza. Zadawano infantylne i kompromitujące zadającego pytania, np. czy umiem liczyć i odejmować, kiedy się urodziłam, jak się czuję"-wskazała prawniczka. 

Była posłanka podkreśliła również, że posłowie opozycji kłamliwie referowali różne sytuacje, insynuując jej nadużycia. 

"Obrażano nas. Przewodniczący poseł Marek Ast po wielokrotnym bezskutecznym zwracaniu uwagi opozycji na ich zachowanie, uniemożliwiające kandydatom odpowiedzi na zadane pytania, zdecydował w końcu o zamknięciu dalszej – w istocie – awantury i zarządził głosowanie"-przypomniała prof. Krystyna Pawłowicz. Jak dodała, komisja wydała pozytywne opinie, ale wyboru musi dokonać cały Sejm, który dziś po godzinie 21:00 zajmie się głosowaniem w tej sprawie. 

yenn/Radio Maryja, Fronda.pl

Komentarze (40):

Bewq2019.11.22 10:31
Ona punktuje? Niesmaczny żart lub tania propaganda dla naiwnych.
Supra2019.11.22 10:31
Szkoda, że fronda nie zacytowała jej bredni, gdy mówiła, że po 67 roku życia nie można być sędziami... to, że ma tytuł profesora pokazuje, że tytuły nic nie znaczą, profesorem może być każdy, nawet taka prostaczka bez kultury.
anonim2019.11.22 10:29
Piotrowicz komuch, Pawłowicz pseudoprofesor okmpromitująca się na każdym kroku... taki obraz PIS i ich wyborców.
Arek2019.11.22 1:52
Znakomita prawnik, co przyznaje , raczej jej nieprzyjazny sędzia Tuleja
Jeta2019.11.22 0:58
Bardzo lubię panią prof. Pawłowicz. Cieszę się że została sędzią TK. Życzę owocnej pracy.
gnom2019.11.22 0:33
Pawłowicz spotkać w nocy zawal gwarantowany.
Wiek kandydatów na sędziów TK2019.11.21 21:10
W Ustawie o SN jedynym zapisanym wiekowym warunkiem dla kandydata na sędziego w SN jest ukończenie przez niego 40 roku życia i to samo dotyczy kandydatów na sędziów w TK. Stan spoczynku sędziów jest natomiast określony odrębnie i zupełnie inaczej dla sędziów SN czyli ukończenie 65 roku życia jak stanowi Ustawa o SN natomiast dla sędziów TK stan spoczynku jest zapisany w Ustawie o Statusie Sędziego TK : "Art. 31 Sędzia Trybunału przechodzi w stan spoczynku po zakończeniu kadencji. " Tak więc kandydat na sędziego TK może mieć nawet 80 lat (bo skończył wymagane Ustawą 40 lat) natomiast przechodzi w stan spoczynku zgodnie z Ustawą o SSTK po zakończeniu swojej 9-cio letniej kadencji w TK ...
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.21 20:55
pawłowicz nie prof, a dr nie prawa konstytucyjnego, a budowlanego
Piotr Nowak2019.11.21 21:07
Ty szczochu jesteż ty dumny czy durny ?
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.21 21:10
morda słowiczek alojzy staruszku
Valentynka2019.11.21 23:18
Nie, dumny z wodogłowia. Daj mu spokój.
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.21 20:54
Pawłowicz to śmierdząca kłamczucha: "Nie wiem, czy pan jest prawnikiem, czy nie. Pewnie tak, ale nie wiem. Zdaje się, że pan dzięki mnie nie obronił doktoratu i uwalono [go -red.]. Tak proszę pana, musiał pan doktorat bronić w Białymstoku, ponieważ dałam panu takie pytania, że się pan skompromitował" podczas gdy: "Sprawdziliśmy w Archiwum Prac Dyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego: Krzysztof Śmiszek obronił pracę doktorską o tytule "Europejski standard równości a prawo polskie. Aspekt materialny i instytucjonalny", której promotorem był prof. Mirosław Wyrzykowski, 16 maja 2016 roku. Recenzentami doktoratu posła Lewicy byli z kolei prof. Andrzej Wróbel i prof. Roman Wieruszewski, nie zaś kandydatka PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Krystyna Pawłowicz co prawda przez ponad 30 lat pracowała na UW, jednak do 2011 roku. Śmiszek bronił doktoratu pięć lat później." http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25435673,pawlowicz-drwila-ze-smiszek-sie-skompromitowal-i-dzieki.html#s=BoxOpImg3
B522019.11.22 4:37
ale z czego ty jesteś taki dumny baca na hali jak owce wyłomota to wcale nie jest z tego dumny
B522019.11.21 20:17
Kryśka postkomunistów załatwiliście na cacy i gitara ale jak się skumacie z lewactwem to będzie wasz ostatni sezon grozi wam powtórka z samoobrony glosuję tylko przeciw czerwonej szarańczy
mordechaj2019.11.21 20:09
Czekam na wyroki "Trybunału Konstytucyjnego" w składzie : labilna emocjonalnie Pawłowicz, Wolfgangowa Przyłębska i pachoł komuchów Piotrowicz. I to wszystko dokonało się w 4 lata jako...dekomunizacja, dezubekizacja i powrót do normalności :))))))
Piotr Nowak2019.11.21 21:06
Ja też się już cieszę z tych wyroków. Będą walić po jajach PO-je-bów zbo-czków i czerwoną zarazę !!! Ale ja-ja ! Będzie się działo ! Ale nie martwcie się lewackie byd-laki, to wszystko będzioe się działo w ramach programu dezyderacji komunistów - mamy 4 lata czasu !!! Słaszalem , że Ziobro ma już przygotowaną reformę waszej kasty !! Oj. będzie się działo !!!
lady chapel2019.11.21 20:04
„Morda to nie jest słowo wulgarne”, mówi sędzia TK Pawłowicz. No więc - postaraj się pani nie drzeć swej mordy na innych, wyzywać posłanki od myszek agresorek podczas gdy sama lochą agresorką pani jesteś.
agresorka2019.11.21 20:06
ona icek nie poslanka tylko poslica szatana
zyd Vikingiem - marzenie obrzezanego2019.11.21 19:55
Żyd 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 (jak długo?) - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚 ... i dziesiątki innych "symbolicznych" pseudonimów. Żyd 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 ponad 70-letni samotny homosekualista, jak sam dumnie siebie określił, bez żadnego tytułu, obraża kobietę, której nie zna, której do jej doopy nie dorósł - jest to encyklopedyczny mizoginizm. Typowe dla starego homoseksualisty.
żyd chce byc Vikingiem - marzenia obrzezanego2019.11.21 19:53
Żyd 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 (jak długo?) - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚 ... i dziesiątki innych "symbolicznych" pseudonimów. Żyd 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 ponad 70-letni samotny homosekualista, jak sam dumnie siebie określił, bez żadnego tytułu, obraża kobietę, której nie zna, której do jej doopy nie dorósł - jest to encyklopedyczny mizoginizm. Typowe dla starego homoseksualisty.
anonim2019.11.21 19:42
O nje! Obrażajo Krysie! Krysia cierpi, bo ktoś zachowuje się wobec niej tak jak ona wobec innych! To słodkie jak osoba, która nie ma żadnego poszanowania do innych osób, oczekuje szacunku do swojej osoby :3
KKK2019.11.21 19:34
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
MirekT2019.11.21 19:31
Piotr Nowak odp-jerdol się ode mnie, przestań komentować moje wpisy. Ubliżasz ludziom na tym portalu podszywając się pod mój nick MirekT. Jak chcesz ludzi obrażać to rób to pod swoim Piotr Nowak cwelu !!! Ps. Piotr Nowak przestań w końcu łykać te tabletki anty koncepcyjne, bo to niezgodne z Nauką Kościoła !! Proboszcz z wikarym wiedzą, że jesteś TOTALNYM DEBILEM, więc straszą cię, że jak co dzień ci odbyt przepychają to zajdziesz w ciążę !!!
Piotr Nowak2019.11.21 19:39
Ty miruś, dobra, ale najpierw powiedz mi, skoro ty jesteś sku-rw-ys-yn-em , to kim była twoja matka z Bielan ?!!
2019.11.21 19:44
Tobie chłopie peron odjechał. Gadasz sam ze sobą, jak pokurw i jeszcze się tym jarasz. Co ci jest? :)
judasz bolszewicki2019.11.21 20:05
icek dlaczego oporocz czosnku jedzie od ciebie jeszcze chamowa koszerna miruss ty gnido
Björn Karlsson2019.11.21 21:01
Wy-pie-rda-lać stąd na onet.pl wy czerwone bydlaki, wy pomyleńcy, złodzieje i zdrajcy, wy wieprze i lochy czerwonej i tęczowej zarazy. WON !!!!!!!!!
jozef2019.11.21 19:28
Piotrowicz sędzią Trybunału to tak jakby Janosik został Ministrem Sprawiedliwości.
B522019.11.21 20:27
Józef ty najpierw myśl potem pisz janosik zabierał złodziejom o oddawał biedocie którą okradli złodzieje dlatego PISiory wygrali wybory bo ludzie oddali glosy na Janosika
JONASIK2019.11.21 20:41
A Jonasik ma szansę?
anonim2019.11.21 19:28
Tą 70-letnią kretynkę ,powinien przed zadawaniem pytań, przebadać psychiatra!
Mirek T2019.11.21 19:35
Oooo wy sku-rwy-syn-y !!! Wiecie kim były wasze matki skoro wy jesteście sku ......... ?!
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.21 21:08
morda prawacki śmieciu
B522019.11.21 20:08
ciebie weterynarz
Maria2019.11.21 21:38
My Naród jesteśmy z Panią Pani Profesor
JCS2019.11.21 19:27
KOBIETA MA MILCZEĆ!! TAKIE SĄ NAKAZY PISMA ŚW!!
anonim2019.11.21 19:29
Nie nazywaj tego czegoś kobietą bo obrażasz prawdziwe kobiety :)
judasz bolszewicki2019.11.21 20:00
dla ciebie icek prawdziwa kobieta to grodzka
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.21 21:09
Oczywiście Anna Grodzka jest 100x bardziej kobieca od Pawłowicz. To, ze ta druga posiada pizzdę nie dało jej żadnej kobiecości.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.11.21 23:16
O rzesz ty, sprawdzałeś? A jak tam annum? A Grodzka? Jaka? O rzesz ty orzeszko.