Prezydent Ukrainy spotka się z Franciszkiem - zdjęcie
07.02.20, 17:07screenshot Youtube / screenshot Youtube - Офіс Президента України

Prezydent Ukrainy spotka się z Franciszkiem

3

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotka się jutro z Papieżem Franciszkiem w ramach swojej oficjalnej wizyty we Włoszech i w Watykanie. „To ważny krok na drodze rozwiązania konfliktu z Rosją o Donbas” – uważa zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, abp Światosław Szewczuk.

Zdaniem hierarchy stosunki między Stolicą Apostolską, a Ukrainą, w kontekście konfliktu z Rosją, są kluczowe. „Watykan jest nie tylko ważnym centrum religijnym, ale także sercem światowej dyplomacji. Kiedy nie ma możliwości militarnego rozwiązania konfliktu o Donbas, alternatywą jest zawsze dialog i stosunki międzynarodowe” – uważa abp Szewczuk.

Zwierzchnik Grekokatolików ma nadzieję, że podczas rozmowy Papieża Franciszka z Zełenskim będzie mowa również o sytuacji Kościołów grecko- i rzymskokatolickiego na Ukrainie. „Jesteśmy w tym kraju mniejszością, a jest oczywiste, że w demokratycznym kraju prawa mniejszości powinny być zabezpieczone” – zaznaczył hierarcha.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski składa oficjalne wizyty we Włoszech i w Watykanie w dniach 7-8 lutego. Ma się spotkać z prezydentem Sergio Mattarellą i premierem Giuseppe Conte. 8 lutego Prezydent Ukrainy spotka się z Papieżem w Watykanie. Przewidziana jest również rozmowa z Sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem i szefem papieskiej dyplomacji abp Paulem Gallagherem.

mp/vatican news

Komentarze (3):

Kazimierz zPodk.2020.02.7 18:39
Rodacy składajcie swój podpis na liście proestacyjnym do Watykanu przeciw beatyfikacji biskupa grekokatolickiego Andrija Szeptyckiego ,który kolaborował z hitlerowcami. Więcej na isakowicz.pl. Sprawa bardzo pilna !!!
matis892020.02.7 18:28
Na pewno Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik nie jest jego sojusznikiem, ani Ukrainy. Bergoglio jest sojusznikiem bestii UE walczącej z Bogiem, jest sojusznikiem heretyckich Niemiec, Francji, multikulti.... a oni Putinowi sprzedali Ukrainę.
Kazimierz zPodk.2020.02.7 18:33
Szkoda,ze i ciebie nie sprzedali razem tą twoja UPAiną.ha ha ha!!!