Prezydent staje w obronie Polskiego Funduszu Rozwoju - zdjęcie
31.03.21, 14:15fot. fb/kprp/screem

Prezydent staje w obronie Polskiego Funduszu Rozwoju

6

- „Nad obroną polskiej gospodarki, zwłaszcza firm i miejsc pracy, przed skutkami pandemii pracowano z udziałem przedstawicieli rządu i Polskiego Funduszu Rozwoju, także w Pałacu Prezydenckim; wysoko oceniam wkład PFR w walkę ze skutkami kryzysu” – czytamy w oświadczeniu prezydenta Andrzeja Dudy.

Do sprawy materiału wyemitowanego przez TVP wcześniej odniósł się już premier Mateusz Morawiecki, który stwierdził, że jest „zaskoczony nieuczciwym i pełnym absurdalnych insynuacji atakiem na Polski Fundusz Rozwoju i jego szefa Pawła Borysa oraz wdrożoną przez jego zespół Tarczę Finansową”.

Jak podkreślił premier w materiale wyemitowanym przez TVP został pominięty fakt, że PFR ściśle współpracuje z Krajową Administracją Skarbową, CBA i innymi służbami w celu zapobiegania nadużyciom.

Do sprawy środę odniósł się w oświadczeniu także sam PFR, z którego dowiadujemy się, że przewidziane prawem procedury kontrolne wypłat subwencji finansowych z Tarczy Finansowej PFR zostały wdrożone możliwie jak najbardziej profesjonalnie.

Prezes PFR Paweł Borysa komentując materiał wyemitowany przez telewizję publiczną stwierdził na Twitterze, że materiał „Wiadomości” TVP to „personalny paszkwil”.

mp/wpolityce.pl/twitter

Komentarze (6):

nemo2021.03.31 21:38
Pewnie znów zażąda głowy Kurskiego na tacy....
widz2021.03.31 21:35
Panie Prezydencie, niech Pan się lepiej nie odzywa i nie miesza do rządu ,to jest szansa, że sobie poradzi sam. Zniszczenia prawa i sadownictwa nie darujemy. Nie widzi Pan co Pan zrobił, do czego doprowadził?
adamk2021.03.31 19:35
dzięki Duda za sprawiedliwe sądy, za kastę z którą idziesz pod rękę
harry2021.03.31 14:42
Należy skutecznie wystrzelać miłośników padliny nadal żerujących w strategicznych miejscach rzekomo zarządzanych przez rząd ZP w szczególności przez PIS. Uderzenie w Polskę przyszło z jak najmniej spodziewanego miejsca, w jak najmniej oczekiwany sposób i jak najbardziej perfidnie i kłamliwie. Jedynie pod rządami PIS w Polsce faktycznie zaczęto walczyć skutecznie z korupcją, w szczególności z zagrożeniami korupcją dla środków unijnych. To uderzenie w Polskę i jej obecny rząd ma postawić liczne znaki zapytania nad skutecznością osłony środków unijnych przed korupcją, jaka sięgnęła zenitu w tej sferze przecież za czasów rządu właśnie Tuska. Nic bardziej perfidnego, kłamliwego i niebezpiecznego nie mogło wyjść właśnie z TVP publicznej. kto do tego tam dopuścił? kto umożliwił emisję anty - polskiego kłamstwa? kto jest za to odpowiedzialny?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.31 14:32
Pajac z Pałacu jest debilem nie rozumiejącym przekazów dnia od żoliborskiego naszczalnika! i szybko odszczeka to co napisał!
robaczek2021.03.31 14:25
ADRIAN!!!!!!!!! OZ TY PIESZCZOCHU TY!!!!!!!!!! racja!!1 bronic!!!! toz to tylko miliony wydane na RODZINE PIS!!!!! ;] taki program przeciez byl.................. rodzina na swoim........................ nie precyzowali czyja rodzina......................... BRAWO WY!!!!! musicie byc dumni ;] albo zbyt glupi na to jestescie . chyba tak.. zbyt durni zeby zobaczyc jak was PIS rucha bez masła