- „Nad obroną polskiej gospodarki, zwłaszcza firm i miejsc pracy, przed skutkami pandemii pracowano z udziałem przedstawicieli rządu i Polskiego Funduszu Rozwoju, także w Pałacu Prezydenckim; wysoko oceniam wkład PFR w walkę ze skutkami kryzysu” – czytamy w oświadczeniu prezydenta Andrzeja Dudy.

Do sprawy materiału wyemitowanego przez TVP wcześniej odniósł się już premier Mateusz Morawiecki, który stwierdził, że jest „zaskoczony nieuczciwym i pełnym absurdalnych insynuacji atakiem na Polski Fundusz Rozwoju i jego szefa Pawła Borysa oraz wdrożoną przez jego zespół Tarczę Finansową”.

Jak podkreślił premier w materiale wyemitowanym przez TVP został pominięty fakt, że PFR ściśle współpracuje z Krajową Administracją Skarbową, CBA i innymi służbami w celu zapobiegania nadużyciom.

Do sprawy środę odniósł się w oświadczeniu także sam PFR, z którego dowiadujemy się, że przewidziane prawem procedury kontrolne wypłat subwencji finansowych z Tarczy Finansowej PFR zostały wdrożone możliwie jak najbardziej profesjonalnie.

Prezes PFR Paweł Borysa komentując materiał wyemitowany przez telewizję publiczną stwierdził na Twitterze, że materiał „Wiadomości” TVP to „personalny paszkwil”.

mp/wpolityce.pl/twitter