Prezydent Słowacji z oficjalną wizytą w Polsce. Oto, co powiedziała o sądach - zdjęcie
15.07.19, 20:13Zdj. Jakub Szymczuk/Prezydent.pl (edytowane)

Prezydent Słowacji z oficjalną wizytą w Polsce. Oto, co powiedziała o sądach

6

Prezydent Andrzej Duda przywitał w Pałacu Prezydenckim Prezydent Republiki Słowackiej Zuzanę Čaputovą, która objęła ten urząd 15 czerwca br.

Jest to pierwsza wizyta oficjalna nowej Prezydent Słowacji w Polsce, a trzecia w regionie, po Pradze i Budapeszcie.

Po ceremonii powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego przywódcy rozmawiali „w cztery oczy”, później odbyło się spotkanie delegacji pod przewodnictwem Prezydentów. Wizytę podsumowała konferencja prasowa.

Jak zapowiadał przed wizytą szef gabinetu Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski, przywódcy rozmawiali przede wszystkim na tematy związane z polityką europejską i współczesnymi problemami Unii, szczególnie w kontekście ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego, formowania się nowej Komisji Europejskiej oraz na tematy dotyczące relacji dwustronnych, współpracy na szczeblu regionalnym – w ramach Grupy Wyszehradzkiej, Inicjatywy Trójmorza, oraz wschodniej flanki NATO.

"Pomiędzy Polską a Słowacją problemów nie ma. Mamy tylko te kwestie, które są wspólne, są w naszym interesie, które trzeba rzeczywiście zrealizować. Rozmawialiśmy o współpracy w ramach V4, Trójmorza, gdzie mówiliśmy o rozwoju infrastruktury drogowej, kolejowej, energetycznej. (...) namawiałem panią prezydent do współpracy w ramach Trójmorza, bo jest to dobry projekt dla naszej części Europy, który przybliży nasze kraje"-mówił prezydent Duda.

"Chcemy współpracować z Polską, chcemy kontynuować naszą tradycję wizyt sąsiednich krajów i budowania dobrych, przyjacielskich stosunków. Polska jest bardzo ważnym partnerem w inwestycjach, gospodarce"-powiedziała prezydent Słowacji Zuzana Caputova. Zdradziła, że podczas rozmowy w cztery oczy z Andrzejem Dudą podjęła temat sytuacji w wymiarze sprawiedliwości. 

"Interesował mnie opis stanu, diagnoza sytuacji systemu sprawiedliwości w Polsce. Muszę przyznać że wiele obszarów problematycznych, z którymi walczy wymiar sprawiedliwości w Polsce, nie różni się wiele od tych problemów, którym musieliśmy stawić czoła na Słowacji"-dodała.

Tysol.pl

Komentarze (6):

Andrzej Malik2019.07.15 23:06
...a Adrian już na tyle odważny, że pogratulował jej wygranej, czy dalej nie wie co robić?
ZYZ2019.07.15 22:28
Szkoda że nie cytujecie całości jej wypowiedzi,czego się boicie?
twitter:@PromocjaPWS2019.07.15 22:27
Polecam codzienny komentarz polityczny Mariana Kowalskiego w jego tv na facebook'u. https://pl-pl.facebook.com/Kowalski.Marian i kanał KChT czyli Kuchenna Charakterysytka Terenu płk. Piotra Wrońskiego na youtube: youtube.com/channel/UCxUXUyyTgLTKBG1HwNx9KDQ/featured Polecam Program Wiedzy Społecznej K. Karonia - na youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i jego stronę historiasztuki.com.pl. Zbiór wszystkich jego prelekcji na wiedzaspoleczna.pl.
Mnichu2019.07.15 21:23
To oczywiste, ze Prezydent Słowacji nie będzie krytykować Polski. Po prostu patrzy jak jej konkurencja sama się wykończa.
Unrug2019.07.15 22:12
Przecie Polska to nie oPOzycja! Rząd (PiS) zyskuje poparcie z każdym dniem!
JR2019.07.16 8:00
Mnichu tego nie pojmuje. Ma za mal móżdżek!