01.04.19, 19:10zdj. screen Youtube/Prezydent.pl

Prezydent ma WAŻNĄ propozycję dla nauczycieli

Podczas spotkania z mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego prezydent Andrzej Duda poinformował, że ma pewną propozycję dla nauczycieli. Duda zapewnił, że dziś rozmawiał już na ten temat z minister finansów, Teresą Czerwińską. 

"Zaproponowałem w poniedziałek minister finansów Teresie Czerwińskiej, żeby koszty uzyskania przychodu dla nauczycieli były takie, jak w przypadku nauczycieli akademickich i twórców, czyli żeby wynosiły 50 proc."- powiedział prezydent. Andrzej Duda podkreślił, że rozmowa z Czerwińską trwała blisko dwie godziny. 

"Rozmawialiśmy o sytuacji nauczycieli, o sytuacji w kraju. Powiedziała mi, że na ten moment może śmiało powiedzieć, że to, co już zostało obiecane, będzie zrealizowane i są na to środki, ale jest problem z tym, co dalej i jak dalej pomóc"-tłumaczyła głowa państwa. 

"Złożyłem pani minister taką propozycję w sprawach nauczycieli: poprosiłem, żeby rozważyła, także razem z panem premierem, możliwość objęcia nauczycieli takimi samymi zasadami, jeżeli chodzi o kwestię kosztów uzyskania przychodu, jak traktowani są obecnie nauczyciele akademiccy, czyli pracownicy naukowo-dydaktyczni wyższych uczelni, jak twórcy - 50 proc. kosztów uzyskania przychodu. Takie rozwiązanie zaproponowałem, żeby zostało przyjęte - koszty uzyskania przychodu, żeby były dla nauczycieli liczone jak dla twórców"- mówił prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego. 

Na jutro zaplanowana jest kontynuacja rozmów przedstawicieli rządu ze związkami zawodowymi zrzeszającymi nauczycieli. Wicepremier Beata Szydło, która uczestniczyła w poniedziałkowym spotkaniu poinformowała, że strony zaakceptowały 4 z 5 propozycji rządu. Z kolei szef ZNP. Sławomir Broniarz podkreślił, że to, co zostało ustalone na dzisiejszym spotkaniu absolutnie nie daje podstaw do rezygnacji ze strajku.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

taka_jedna2019.04.2 9:41
Nie zgadzam się. Nauczyciele nie tworzą żadnych dzieł ani utworów. Naukowcy muszą co krok udowadniać, że należą im się te prawa autorskie, mimo że tworzą publikacje, które chronione jest prawem autorskim, przy czym aby powstała publikacja, trzeba wykonać mnóstwo eksperymentów, co oczywiście zajmuje dużo czasu
ela pawłowska2019.04.2 8:38
Konspekty będą rozliczać w ramach praw autorskich? Poza tym prawa autorskie stosuje się do dzieła (np. artykuł), a reszta wynagrodzenia podlega normalnemu opodatkowaniu. Adrian jak zawsze w temacie zorientowany
violencja2019.04.1 23:03
Coś go za dużo wszędzie, coś szykuje?....Prezydent nie ma tak dużych uprawnień
Prosimy, już nie pomagaj2019.04.1 21:59
Przy SĄDACH też pomógł. Frankowiczom pomógł. Nawet referendum chciał zrobić i pytania ułożył.
Foster2019.04.1 21:31
Popieram - zwłaszcza przedszkolanki powinny korzystać z praw autorskich, a tak na serio, to państwo powinno ograniczać a nie poszerzać możliwość korzystania z praw autorskich.
NauczciePietrzakaLizaniaDudyPoKosztach2019.04.1 20:29
Nauczyciele chcą sensownej wypłaty za edukowanie młodych Polaków, a ta marionetka żoliborskiego gnoma mędzi im coś o kosztach uzyskania przychodu i artystach. Takie pierdy niech wtyka staruchowi Pietrzakowi, temu władzolizowi z artystycznego ćwierćświatka.
urszula2019.04.1 20:18
Bronierz zachowuje sie jak terrorysta,sieje strach wsrod dzieci i mlodziezy,ktora stała sie zakładnikiem jego chorej ambicji. ZNP powinno zmienic prezesa, bo ten niczego dobrego nie zbuduje. Popierajac go nauczyciele zszargaja sobie opinie i wczesniej czy pozniej beda zmuszeni pozegnac sie z wykonywaniem zawodu nauczyciela. NAUCZYCIEL - TO przede wszystkim osoba,ktorej na sercu lezy dobro dzieci i mlodziezy.
Urszula2019.04.1 21:06
Jestem po stronie nauczycieli. Teraz albo nigdy. Mogą dwórki Glapińskiego zarabiać 60 tys/miesiąc, mogą nauczyciele o 1000 zł więcej/miesiąc. Różni pisowscy Misiewicze zarabiają fortuny to dlaczego nie może lepiej o 1000 zarabiać nauczyciel.
Edward2019.04.1 20:16
uczę dzieci w domu bo w szkole tylko je oduczali
EWA2019.04.1 20:04
Adrian przestaćń bujać
obrzezany Andrzej który zrobił to dla żony2019.04.1 19:54
"ma pewną propozycję dla nauczycieli" raczej kiepski żart Dudy na prima-aprilis!
anonim2019.04.1 19:41
pRezydent już "pomógł" rodzicom i opiekunom osób niepełnosprawnych protestującym w sejmie! także F*ck off....
Stachu2019.04.1 19:38
Dwa opakowania ciasteczek do kawy w cenie jednego?