"Powtarza, że z Komorowskim wygrał, bo był silny i chce do tej formy wrócić"-mówi o prezydencie Andrzeju Dudzie jego bliski współpracownik. Dziennik "Fakt" ujawnił, że Duda zabrał się już za przygotowania do przyszłorocznych wyborów prezydenckich i walki o reelekcję. 

Przygotowania zaczął od... restrykcyjnej diety. Prezydent zrezygnował z mleka, pszennego pieczywa, tłuszczu i słodyczy. 

"I tylko 1000 kcal dziennie. Ale pod nadzorem lekarzy z wojskowego szpitala przy ul. Szaserów, więc bezpieczna"- podkreśla tabloid. Oprócz tego głowa państwa rzuciła palenie. Andrzej Duda postawił również na ruch, m.in. jogging na bieżni. A wszystko ze względu na... Przygotowanie do kampanii prezydenckiej. 

"Fakt" ujawnił również przykładowy jadłospis prezydenta. Na śniadanie płatki owsiane z chudym jogurtem. Jeżeli kanapki- to wyłącznie z pełnoziarnistego pieczywa. Owoce wyłącznie niskoglikemiczne, jak np. truskawki czy maliny. Na obiad: zupy, sałata, warzywa gotowane na parze, takie jak brokuły czy kalafior, kurczak bez skóry. Duda musi pić w ciągu dnia ok. 3 litrów wody, małymi łykami, w momencie, gdy pojawia się pragnienie. Pomocne będą również ćwiczenia fizyczne, a także... ograniczenie alkoholu. Od czasu do czasu prezydent może pozwolić sobie na lampkę czerwonego, wytrawnego wina. 

Dieta ma trwać trzy miesiące. 

Wybory wyborami, ale jeżeli restrykcyjna dieta przyniesie efekty, prezydent z pewnością da rodakom dobry przykład. 

yenn/Fakt, Fronda.pl