11.01.17, 13:59Fot. Youtube

Prezydent chciałby wycofania się opozycji z protestu

Prezydent Andrzej Duda chciałby, aby parlament wrócił do normalnego trybu pracy - poinformował rzecznik głowy państwa Marek Magierowski.

Magierowski był gościem Radia dla Ciebie, gdzie przedstawiał stanowisko prezydenta Dudy wobec trwającego protestu opozycji:

"Pan prezydent ma nadzieję, że opozycja wycofa się z tego protestu, który - jak rozumiem – tak naprawdę nadal trwa, bo to jest protest niepotrzebny, który po pierwsze nie przynosi korzyści parlamentaryzmowi, ale przede wszystkim wydaje mi się, że nie przynosi żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie - szkodzi samej opozycji" - powiedział rzecznik prezydenta.

Magierowski przypomniał jednocześnie, że Duda zaraz po rozpoczęciu sejmowego protestu, próbował doprowadzić do porozumienia, zapraszając na rozmowy przywódców opozycji i większości parlamentarnej.

Jak dodawał Magierowski, prezydent nie był zadowolony z faktu, że wczoraj nie udało się osiągnąć kompromisu:

"Dziwne zachowanie Ryszarda Petru, przewodniczącego Nowoczesnej, który tak naprawdę najpierw wystąpił z pewną propozycją, a potem sam sobie zaprzeczając się z tej propozycji wycofał, co tak naprawdę było tą ostatnią kroplą, która przelała czarę goryczy i sprawiła, że do kompromisu nie doszło" - stwierdził rzecznik.

emde/tvpparlament.pl