Jarosław Kaczyński w Piotrkowie: Nie daj Panie Boże, żeby PO wygrała wybory! Chodzi o sprawy najważniejsze - zdjęcie
28.08.19, 21:10Zdj. Prawo i Sprawiedliwość, Flickr, CC BY SA 2.0

Jarosław Kaczyński w Piotrkowie: Nie daj Panie Boże, żeby PO wygrała wybory! Chodzi o sprawy najważniejsze

47

Prawo i Sprawiedliwość, podczas krótkiej, ale intensywnej kampanii wyborczej, prezentuje swoich kandydatów do Sejmu i Senatu z kolejnych okręgów. Po konwencji w Sieradzu politycy PiS, na czele z liderem tego ugrupowania, Jarosławem Kaczyńskim, odwiedzili Piotrków Trybunalski. 

"Jedynką" piotrkowskiej listy PiS jest były szef MON, Antoni Macierewicz. Konwencja rozpoczęła się jednak, już "tradycyjnie", wystąpieniem Jarosława Kaczyńskiego.

„Ta kampania musi być przeprowadzana z takim wysiłkiem, jakby chodziło o sprawy najważniejsze. A dlaczego? Bo chodzi o sprawy najważniejsze! Chodzi o naszą przyszłość i naszą wolność!”- podkreślał były premier w Piotrkowie Trybunalskim. Jak zauważył Jarosław Kaczyński, obecna kadencja dobiega już końca, w związku z czym trzeba myśleć o jej podsumowaniu. 

"O tym, co uczyniliśmy, o tym co powinniśmy uczynić i zadać pytanie zasadnicze: czy ta droga, którą wyruszyliśmy jest drogą właściwą? Czy idziemy w dobrym kierunku?"-Pytał polityk. 

Lider Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, nawiązując do słów premiera Mateusza Morawieckiego, że finanse publiczne naszego kraju przestały być „bankomatem dla przestępców podatkowych”. 

"Żeby go zlikwidować trzeba było mieć wolę, żadnych związków z tym kryminalnym światem i umiejętności"- powiedział Jarosław Kaczyński, dodając, że tych ostatnich z całą pewnością obecnemu rządowi nie zabrakło.

"Gotowość odparcia nacisków - bo naciski były, odparcia propagandy - to jest cecha rządów PiS. Tamci, nie chcieli tego zrobić, nie tylko dlatego, że po prostu tego nie chcieli, ale nie mogli. Oni nawet gdyby bardzo chcieli, to nie potrafią i nie mogą. Sądzę szanowni państwo, że można powiedzieć odnosząc się do tego pytania, które postawiłem na początku swojego wystąpienia, że ta droga jest we właściwym kierunku. Idzie ku celowi, jakim jest Polska sprawiedliwa, niczym nie ustępująca zachodnim sąsiadom"-powiedział szef partii rządzącej. Były premier wskazał, że do takiej właśnie Polski dąży Prawo i Sprawiedliwość, a osiągnięcie tego celu jest możliwe. 

"I na tej drodze uczyniliśmy pierwszych kilka bardzo ważnych i długich kroków. Żeby utrzymać cel trzeba iść dalej. 13 października my wszyscy będziemy podejmowali decyzję czy iść dalej czy się cofnąć do tego, co było"-zaznaczył polityk. W tym miejscu nawiązał również do słów znanej (również z, delikatnie mówiąc, niechęci do rządu PiS) reżyser, Agnieszki Holland: "chcemy, żeby było tak, jak było" (przed dojściem PiS do władzy- red.)

"Myliła się, bo nie będzie tak, jak było jeżeli oni wygrają - będzie dużo gorzej. Dużo, dużo gorzej. Tutaj mówię nie tylko o tych aspektach materialnych, ale o tym, o czym tu dziś szerzej mówić nie chcę - o aspekcie duchowym. Jak będzie wyglądało nasze życie, jeśli oni wygrają - życie katolickiej większości Polaków. Nie daj Panie Boże, żeby się coś takiego stało"-powiedział Kaczyński. Jednocześnie wyraził przekonanie, że rząd PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych wywalczy kolejną kadencję, choć oczywiście nie bez ciężkiej pracy.

"Szanowni państwo to zwycięstwo nie przyjdzie samo. Nie przyjdzie z przekonania, że zwyciężymy. Musimy ciężko pracować. To nie jest tak, że mamy coś w tej chwili na pewno. Ta kampania musi być przeprowadzana z takim wysiłkiem, jakby chodziło o sprawy najważniejsze. A dlaczego? Bo chodzi o sprawy najważniejsze! Chodzi o naszą przyszłość i naszą wolność! Musimy zwyciężyć, ale pracą, pracą i jeszcze raz pracą!"-podkreślił. 

Jakie są plany Prawa i Sprawiedliwości na ewentualną kolejną kadencję?

"Ziemia musi być polska, musi należeć do polskich rolników. Zabezpieczyliśmy polską ziemię, bo była zagrożona. Wiem, że to budziło różne kontrowersje, ale to jest konieczne, bo w przeciwnym razie moglibyśmy w stosunkowo krótkim czasie (...) zacząć mieszkać w kraju, gdzie ziemia należy do innych. Ziemia musi być polska, musi należeć do polskich rolników"-przekonywał. 

"Nie wielkie koncerny, a gospodarstwa rodzinne mają tę ziemię przejmować, dzierżawić, przejmować na własność. Oczywiście celem jest własność. Chcemy umocnić polskie rolnictwo"-powiedział Jarosław Kaczyński. Jednocześnie polityk zapewnił, że jego ugrupowanie chce służyć nie tylko rolnikom, ale również mieszkańcom wsi, którzy rolnictwem się nie zajmują. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (47):

moher krakowski 2019.08.29 10:32
Ale sondaże nie dają szans zarazie tęczowej i różowej . Pytaniem jest czy PiS będzie miał większość konstytucyjną .
Erertyuk2019.08.29 9:51
PO przynajmniej mniej kradła od Pis
Pierz2019.08.29 9:28
Czy to prawda, ze Marek Kuchciński do wyborów startuje z okręgu Warszawa Okęcie?
Polak2019.08.29 7:43
Dla dewelopera i bratobójcy K oraz jego szajki faktycznie nie daj boże - nie dość że rozliczą obecne złodziejstwo, to jeszcze odetną od koryta, a jak PiSowiec miałby żyć bez okradania kraju?
xyz2019.08.29 9:07
no ciebie to juz srogo POje***lo lemingu :D do jesieni :***
KOCHAM POLSKE GLOSUJE NA PIS2019.08.29 7:36
PANIE KACZYNSKI PSY ZYDOKOMUNISTYCZNE SZCZEKAJA A KARAWANA POLSKA IDZIE DALEJ.
skok2019.08.29 6:51
Jarosław Kaczyński w Piotrkowie: Nie daj Panie Boże, żeby PIS wygrała wybory! Chodzi o sprawy najważniejsze.
Tadeusz2019.08.29 2:41
tzw. ambasadorowie to DURNIE !!!!!!!!!!!!! biedne ludziki przecież wiedzą? jak Polska padnie to ich też nie będzie. Jeszcze jedno: TACY DURNIE, SPRZEDAWCZYKI, ZAPRZEDAŃCY i ................ REPREZENTOWALI NASZĄ OJCZYZNĘ ZA GRANICĄ
anonim2019.08.29 2:20
Zapytajmy prymasa Polaka w co on wierzy ? w kasę ! ,w kasę ! , w kasę ! Gdybym nie był prymasem , wziąłbym w łapę tęczową chorągiewkę i zgodnie maszerował z moimi braćmi z LGBT
Karol C.2019.08.29 2:13
Dzielnicowy ! dumny...g....!" To właśnie u ciebie jest szczyt chamstwa i nie tylko! Zapomniałeś, że cię tu wszyscy znamy i wiemy kim jesteś ! Tak, Prezes woła Boga! I bardzo dobrze ! A ty kogo wołasz, tu zawsze bluźniąc! Szatana! Jak śmiesz i masz czelność tak pisać ! Twoja wylewana nienawić na KK i Boga , to szczyty gór! Za kogo ty sie uważasz , pomyliłeś adresy? Pisałeś, że jesteś debilem! Zgadza sie! Jesteś oprócz tego ateistą i pedofilem! I taki ktoś śmie osądzać ! A do "kicia " siedzieć, za pedałowanie dzieci! Nie masz prawa kogoś osądzać, będąc sam takim miernotą! JASNE!
anonim2019.08.29 2:00
Krawczyk Keler ma deprechę, albo dostał delirium opętańczego. Idź precz szatanie do piekła, tam twoje miejsce. W Imię +Ojca i +Syna i +Ducha Świętego. Amen.
anonim2019.08.29 0:31
Nie wzywaj, starcze, imienia Pana nadaremno.
anonim2019.08.29 0:07
PiS popłynął razem z tym starcem 😸
xyz2019.08.29 9:05
juz niedlugo bede pic wasze zly lemingi ahahah glupie lewaczki :D
Pisiory na wybory2019.08.28 23:55
„Mały chu­jek pragnie znów Na Wiejskiej sobie stać Głupa chce ze wszystkich rżnąć Przez uszy gwałcić nas Chciałby bardzo żebyś Ty Przyjemność jemu dał Ale mam nadzieje, że Nie lubisz takich zakłamanych pał”
xyz2019.08.29 9:04
i cyk poparcie dla POKO-monow dzieki tobie wlasnie spadlo :D do jesieni PO-je***e :***
2019.08.28 22:55
Ch­uja mu walcie :>
2019.08.28 22:53
Walcie kaczce ch­ja — do roboty, pisiory!
anonim2019.08.28 22:51
Do wszystkich katolików i protestantów nawracajcie się i wierzcie w ewangelię koniec wasz bliski
Pislandia-bis2019.08.28 22:50
PiS-zaj­eb boty — do roboty!
Lech Keller-Krawczyk - dzielnicowy - pedał2019.08.28 22:22
Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!! Wywalcie mnie stąd wreszcie!!! Na co czekacie?!!!
Pfft2019.08.28 22:33
Oj, słowiczek, a myślałem, że bardziej ci się już pogorszyć nie może... Ale w sumie merytorycznie pasujesz do tego portalu.
Pislandia-bis2019.08.28 22:52
I w ch­uj Wallenrod!
JS2019.08.28 22:20
Panie Jarosławie, niech Pan uwierzy prawdziwie w Jezusa i intronizuje na Króla Polski wraz z Episkopatem. Dopiero ten akt ocali nas od nadchodzących katastrof. Jednak ani p. Kaczyński ani Episkopat nie mają takiej wiary niestety. Dlatego spotkają nas katastrofy. Jak zobaczymy, do czego doprowadziły wszystkie rządy, jak obce służby i władcy tego świata powykręcały im ręce, zobaczymy że wszystko stracone, wtedy pójdziemy po rozum do głowy i przypomnimy sobie o co prosi Pan Jezus nasz naród wybrany. Pełna Intronizacja odbędzie się w ostatniej chwili ! Pozdr.
stahu2019.08.28 23:31
Pedały w kk mogą spać spokojnie dewoci ich nie przepędzą i jeszcze zrobią intronizacje ich plugawymi rękoma Tfu... Razem dostąpicie łaski... płonącej siarki
BiegunkaProrocza2019.08.29 1:56
Widzę, że tez prorokujesz, tak jak ja. Myślę, że dużo jest w tym racji co piszesz. Szczególnie o intronizacji w ostatniej chwili. Często tak bywa przy biegunce, że dobiega się by zasiąść na tronie w ostatniej chwili.
bezlitosny internauta2019.08.28 22:06
O imigrantów chodzi? I o te zarazki?
Czerwony Kapturek2019.08.28 21:51
Kaczyński stoi jak ość w gardle lewackim populistom. Sprzedają lewacy swoim wyznawcom tęczowe zabobony
2019.08.28 21:54
Zacznijmy od tego że Kaczyński ledwo stoi. To jest fakt.
Urszula2019.08.28 21:58
Szkoda, że wtedy nie leciał z bratem.
Wania bolszewik2019.08.29 14:07
Jestes kur...wa
xyz2019.08.29 8:49
wiesz jaki jest najwiekszy blad lewactwa? To ameby majace siebie za geniuszy :D
edi2019.08.28 21:30
Załgany morderca dzieci nienarodzonych wzywa Boga! szczyt chamstwa tego żoliborskiego błazna uważającego się za katolika!!!
Cogito ergo sum2019.08.28 21:23
Mąż stanu. Kocha Polskę i Polaków. Nieprzeciętny intelekt. Dar dla narodu. Taki Tusk, inteligentny i zręczny zaprzedał się obcym siłom i strasznie rozleniwilł.
trr2019.08.28 22:06
Lecz się
antykaczorysta 2019.12.28 16:05
Kaczyński jako mały rozwydrzony złośliwiec nie jest w stanie Myśleć a już na pewno nie myśleć konstruktywnie. Rozdawieniictwo nie zostanie mu odpuszczone -swoje życie poświecę aby umrzeć z satysfakcją że ta pseudokatolicjka kanalia zdycha w mękach . Następnym padalcem o inteligencji pierwotniaka jest kretyn morawiecki . Banda złodziei zasłaniająca się sektom pedofili którym wtórują niedorowinięcie i nieprzystosowania do życia w codzienności starcy . KOMU TO POTRZEBNE MNIE TO NIE POTRZEBNE -ZDYCHAĆ dziady stare A NIE DO URN WYBORCZYCH . JAKĄ POLSKĘ MI ZGOTOWALIŚCIE SWOIM NIC NIE WARTYM ŻYCIEM TO WIDZĘ ,ŻEBY NIE UNIA TO BYŚCIE NAWET BRUKU POD TE SWOJE KOŚCIOŁY NIE MIELI PADALCE JEDNE. Psy ogrodnika ,złośliwi analfabeci ,wieśniaki przyszłem wysz lem tyle co was reprezentuje . Zachwycają się nie wiadomo czym narodek wybrany którzy wszyscy bez wyjątku dymią na potęgę . oczywiście winne jest PO bo nie AWS z kaczyńskim którzy na swoją kampanię wyborczą pobrali milony złotych których do dzisiaj nie oddali . Jedyne co cieszy że za srebrną i nie opłacone faktury kaczora rozliczy unijny sąd i żadne zasłanianie się nie pomoże ta kanalia już musi uciekać co na waszych zamroczonych oczach uczyni ,a wy tępaki będziecie mówić że jest szykanowany - kto tu jest debilem pytam się? jakby jeden starzec z drugim choć znał jakikolwiek język obcy(w krajach rozwiniętych nawet dzieci znają po trzy w sposób komunikatywny ,ale nie polskie ameby) to by może myśleć zaczął , ale jak się tvp1 i trwam ogląda to nie ma z kim rozmawiać ---- wskaż różnice między kościołem katolickim pederasty rydzyka a byle jaką sektą - no i co zatkało kakao . oddajecie mu wszystko a on z nas robi debila -bezdomny mu samochód podarował -to trzeba być debilem żeby w takie coś wierzyć . SEKTA I NIC WIĘCEJ -zostaniecie rozliczeni
Urszula2019.08.28 21:22
PO ma wygrać wybory? Narobiliście syfu, zadłużyliście kraj, zbliża się kryzys to sobie teraz pijcie to piwo. Będziecie musieli albo bardziej okraść tych co nie korzystają z żadnego plusa, albo zlikwidować plusy. Nie możecie w nieskończoność podnosić VAT. Już do OFE się dobraliście. Pyskowaliście, że PO okradło przyszłych emerytów. A wy co robicie? Jeszcze bardziej okradacie. Syf nie Polska.
diag2019.08.28 21:26
Hahaha ale durnota... Dawno takich głupot nie czytałem. Nawet w GW.
marcin2019.08.28 21:50
dobrze ze czytać umiesz
orgi2019.08.28 22:28
to wy....laj z tego "syfu" głupia d...po
Pfft2019.08.28 22:32
Tak samo komentowałeś wobec ludzi psioczących na PO za numer z OFE? Czy po prostu jesteś hipokrytą, nie przeszkadza ci, że kradną - bo ważne, że tym razem kradną "nasi"?
Sprytny ninja 2019.08.28 23:36
Pani jak RADIO EREWAŃ :) 1. PiS zadłużył kraj ? Chyba PO i to na 500 mld w 8 lat. 2. PIS podniósł VAT? Chyba PO z 22 na 23% i ubr. dziecięce o 8% 3. Błazenada :) To PO zabrało 150 mld zł !!! 4. Pis dał emerytom 13-pensję (nic nie zabrał) i leki za 0zł po 75roku życia. 5. Pani w ogóle ogarnia rzeczywistość, czy tylko czyta GW?
Kamil2019.08.29 1:48
Urszulo! to wstyd , błazenada twoja! Przecież to wszystko , co piszesz, to dotyczy PO! - zapomniałaś jeszcze o wielkich Aferach PO na 800 mld zł! P.s. - OD 1,IX, 19R, PIS ZMNIEJSZYŁ WSZYSTKIM PODATEK DOCHODOWY Z PITz 18% NA 17 %! - STUDENCI I PRACUJĄCY DO 26 ROKU ŻYCIA NIE BĘDĄ WCALE PŁACIĆ PODATKU! - DZIŚ PREMIER MÓWIŁ W TV, ŻE NA PRZYSZŁY ROK BĘDZIE BUDŻET BEZ DEFICYTU ! A ty Babo brednie piszesz! Kto ci to powiedział, nawet GW tak nie pisze ! Wytrzeźwiej może ! Jesteś niedouczona!
Urszula2019.08.29 7:58
Człowieku, dlaczego piszesz 800 mld? Napisz od razu 2 biliony. A jak! Jak łgać to tak aby wrażenie choć robiło. PO nie ściągnęło VAT-u okolu 240 mld. Czujesz różnicę? Twoje 800 z księżyca wzięte i 240 mld. faktyczne? PiS w ciągu 3 lat nie ściągnął 119 miliardów. No i co powiesz ekonomisto od siedmiu boleści? Jak już musisz robić z siebie matoła to choć nie w tak prostacki sposób.
Hr. Ingenieur2019.08.29 8:47
Strasznie glupie lemingi jestescie serio... Nie obraz sie pisze poprostu jak jest. Mouim zdaniem, a raczej zdaniem JKM-a glosowac powinni wylacznie ludzie ze stosownymi do glosowania uprawnieniami. Odrzucic ludzi z niskim IQ i brakiem wiedzy o Polsce z glosowania... Tak wiem napiszesz, ze PiS wtedy nie wejdzie do sejmu. Coz moge powiedziec, zdziwilabys sie. Wy glosujecie na bolki/bronki/donki itp. Nic ci sie w glowie nie dodaje, ze glosujesz na cwaniaczkow i ameby intelektualne jednoczesnie majac siebie za najmardzejsza we wszechswiecie?! Nic ci pod dekielkiem nie dzwoni?!
Urszula2019.08.29 8:15
Nie, PiS nie zadłużył Polski. Skąd. Te pożyczki, które Morawiecki brał na kolejne plusy to były prezenty. Leki dla emerytów? buhahaha. Tylko te najtańsze i niewiele poprawiające stan zdrowia i tylko niewielką ich ilość. A teraz poczytaj jak podniósł ceny leków. Choćby taka Clexane - lek rozrzedzający krew. Bez niego dochodzi do zakrzepicy i do zatorów płucnych, a to już jest zagrożenie życia. Za PO 10 ampułek tego leku kosztowało 3,20 zł., za PiS 35, 49 zł. i więcej, w zależności od dawki. Czujesz różnicę czy z matematyką jesteś równie na bakier jak z myśleniem. Wzrost ponad 10-krotny. I tak jest z wieloma innymi lekami. Starasz się na siłę udowodnić, że pisdzielcy to matoły. Niepotrzebnie bo ja to już dawno wiem. Pan w ogóle ogarnia rzeczywistość czy słucha tylko Radia Maryja. Skąd wziąłeś te 500 mld zadłużenia? Z bajki na dobranoc? Bądź choć trochę uczciwy i pisz prawdę. Morawiecki nauczył was kłamać i ty to robisz w sposób doskonały. PiS nie zabrał nic emerytom? A szybujące ceny w górę to nic? Ech, wy łgarze.
Jarek2019.08.29 8:47
@ Urszula, Szkoda Twoich nerwów. Ci ludzie mają tak wyprane mózgi przez TVP i proboszczów, że nic nie zrozumieją. Najtrudniejsze zadanie z matematyki, z którym i tak mieli problemy, to "pokoloruj drwala" Jestem za tym, aby PIS wygrał wybory, ale bez większości konstytucyjnej. Naobiecywali, wygrają, a potem się wypną. Rok 2020 jakoś przebidują dzięki OFE, a potem - może Glapiński zacznie sprzedawać złoto, które teraz zakupił. Kaczyński dziękował psychologom i socjologom po wygranych wyborach do PE. Mają dokładny portret psychologiczno-socjologiczny swego wyborcy i wzorowo realizują drogę do celu. Ale, ktoś kiedyś upomni się o swoje pieniądze, oby za rządów PIS, a wówczas ich właśni wyborcy wyjdą na ulicę.