Premier zaprasza opozycję na kolejne spotkanie ws. Białorusi - zdjęcie
09.09.20, 07:16Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Premier zaprasza opozycję na kolejne spotkanie ws. Białorusi

1

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił dziś przedstawicieli opozycji na kolejne spotkanie dot. obecnej sytuacji na Białorusi. Wyraził przy tym zadowolenie z ostatniej rozmowy, a także docenił działania Roberta Biedronia w Parlamencie Europejskim.

- „Chciałbym zaanonsować zaproszenie dla opozycji na przyszły tydzień, po to, żeby znowu porozmawiać o Białorusi w obecnym stanie wydarzeń” – powiedział dziś w Jedynce Polskiego Radia premier Mateusz Morawiecki.

Ocenił, że ostatnia rozmowa z opozycją na temat białoruskiego kryzysu „była konstruktywna” i zapadła w jej czasie zgoda co do większości działań polskiego rządu w tym zakresie.

Prowadzący program dopytywał premiera, czy ta ostatnia rozmowa przynosi jakieś konkretne efekty w Parlamencie Europejskim:

- „Myślę, że przynosi ona efekty zarówno w Parlamencie Europejskim, jak również na forum międzynarodowym” – ocenił szef rządu.

Wskazał przy tym na działanie lidera Wiosny Roberta Biedronia, który mówi na forum PE o braku legalności białoruskiej władzy.

kak/PAP

Komentarze (1):

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.9 8:07
szMateuszek! zajmij się Polskimi problemami: służbą zdrowia, szkolnictwem, gospodarką, łamaniem praworządności na lini PiS-UE! a nie wtykaj swój żydowski nochal w sprawy białorusi! oni sobie dadzą radę bez twojej "pomocy"!