Premier Szydło: Polska będzie przykładem mądrego i bezpiecznego zarządzania - zdjęcie
01.06.17, 16:45zdj. Youtube

Premier Szydło: Polska będzie przykładem mądrego i bezpiecznego zarządzania

Premier Beata Szydło gościła dziś w Jaworznie, gdzie uczestniczyła w podpisaniu porozumienia koncernu Tauron z Polskim Funduszem Rozwoju ws. finansowania budowy 910 MW w Elektrowni Jaworzno. 

"Wzrost PKB na poziomie 4 proc. w pierwszym kwartale tego roku traktujemy jako początek naszego sukcesu"- podkreśliła premier. Jak dodała, jest to dowód skuteczności polskiego rządu we wdrażaniu Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. Premier mówiła m.in. o tym, że rząd jest w trakcie realizacji programu gospodarczego, bardzo ambitnego i odważnego. Założeniami planu są: odbudowa polskiego przemysłu, wsparcie polskich przedsiębiorców i takie prowadzenie gospodarki, aby połączyć projekty społeczne z gospodarczymi - aby te połączone naczynia budowały wzrost gospodarczy, z którego będą korzystać wszystkie polskie rodziny i wszyscy Polacy.

"Tegoroczne wskaźniki gospodarcze za pierwszy kwartał są imponujące. Można powiedzieć, że odnotowujemy je z satysfakcją, Polska w tej chwili jest drugim krajem w Unii Europejskim, który ma tak dobre wskaźniki gospodarcze, a to jest zaledwie pierwszy kwartał. Ale gdybyśmy dzisiaj powiedzieli sobie, że to nam wystarcza i nasze ambicje kończą się w tym momencie, to byłoby to nieporozumieniem"- stwierdziła premier Szydło.Jak dodała, są to zaledwie wskaźniki za pierwszy kwartał bieżącego roku i z jednej strony cieszą rząd, pokazują, że jego strategia się sprawdza. 

"Ale z drugiej strony to jest też nasze wielkie zobowiązanie i nasza wielka odpowiedzialność, byśmy nie tylko nadal ten projekt wdrażali w życie, ale też by założone w nim cele osiągnąć. Nie ukrywam, że polski rząd (...) ma o wiele większe ambicje i te 4 proc. wzrostu PKB po pierwszym kwartale traktujemy jako początek naszego sukcesu, jako ten pierwszy krok, który robimy, by poprawiać życie Polaków"- powiedziała. 

"Rządzimy, opieramy się w swoim rządzeniu na ludziach, rządzimy dzięki ludziom i dla nich to robimy, a nie dla wąskich grup interesów. Wystarczy nie kraść, wystarczy rządzić uczciwie, skutecznie, dbać o finanse publiczne, mądrze zarządzać majątkiem skarbu państwa i wspierać tych, którzy mają ogromny wkład w rozwój gospodarki - przedsiębiorców, młodych ludzi"-podkreśliła premier Szydło. 

"Mamy najniższe w historii bezrobocie, mamy dobry wzrost gospodarczy, bardzo dobre inne wskaźniki makroekonomiczne"- wymianiała, dodając, że jeżeli plan gospodarczy rządu będzie konsekwentnie realizowany, nasz kraj ma szansę stać się przykładem mądrego i bezpiecznego zarządzania, "tworzenia tej atmosfery, która buduje dobrą przestrzeń dla rozwoju gospodarki". Szefowa polskiego rządu nawiązała również do programów społecznych, takich jak Rodzina 500 Plus. 

"Jestem przekonana, że ten plan, który realizujemy, będzie przeprowadzony konsekwentnie do końca i będziemy już wkrótce mogli mówić o owocach zbieranych dzięki mądrej polityce gospodarczej"- zaznaczyła Szydło. 

yenn/TVP Parlament, Fronda.pl