Premier Kopacz przyznaje: Przyjmiemy więcej uchodźców - zdjęcie
31.08.15, 20:44

Premier Kopacz przyznaje: Przyjmiemy więcej uchodźców

15

Premier Ewa Kopacz zadeklarowała, że Polska przyjmie więcej uchodźców, niż wcześniej zakładano. Związane jest to z niedawnym "przesileniem" w Unii, które nastąpiło po zaduszeniu ponad 70 uchodźców w tirze pod Wiedniem. Bruksela wykorzystała tę sytuację do propagandowego nagłośnienia sprawy i skłonienia wszystkich państw UE do większej uległości wobec pomysłów przymusowego rozdzielania imigrantów.

Ewa Kopacz odnosząc się do tej kwestii powiedziała, że dzisiaj "nie mówimy już o liczbie 2200" uchodźców. Tylu Polska miała przyjąć według wcześniejszych ustaleń, teraz rzecz będzie jednak renegocjonowana. To oznacza, że do naszego kraju napłynie jeszcze więcej imigrantów. Ilu? Nie wiadomo. Kopacz stwierdziła jedynie, że taka deklaracja będzie musiała paść "w duchu odpowiedzialności i oceny naszej możliwości".

Premier powtarzała, że Polska zachowa się "odpowiedzialnie", ale okaże Europie "solidarność" i pomoże tym ludziom, którzy pomocy potrzebują. Co to oznacza dla nas? Sprawa jest prosta: będziemy musieli zmierzyć się z tysiącami przybyszów z Afryki Północnej, z których wielu wyznaje islam i nie ma najmniejszej nawet nici wspólnoty z Polską. Że będą kłopoty, to pewne, pytanie tylko, jak duże?

kad

Komentarze (15):

anonim2015.08.31 21:12
Więcej uchodźców, pieniądze na to mają, dla Polskich Rodzin 500 złotych Platformerskie łobuzy odmawiają.
anonim2015.08.31 21:15
11 tysięcy dalsza cześć wypowiedzi ci umknęła, nie wklejaj fragmentów tylko całość. Prezydent Polski nie jest przeciwny pomocy ale wykonanie Platformy Obywatelskiej budzi zastrzeżenia. Kopacz bezmyślnie godzi sią na zwiększanie liczby cudzoziemców nie mając przygotowanego żadnego plany działania.
anonim2015.08.31 21:22
Niech pani Premier pomyśli o Polakach, którzy po dwóch kadencjach PO/PSL czują się uchodźcami we własnym kraju a dwa miliony naszej najlepszej młodzieży wyemigrowało, by gdzie indziej zakładać rodziny. Którzy widzą na własne oczy jak rozkradany jest majątek narodowy, jak marnotrawione są ogromne sumy przez coraz liczniejsze rzesze niekompetentnych urzędników, jak w miejscach uświęconych tradycją stawia się obrazoburcze pomniki (Tęcza), a nawet na cześć naszych najeźdźców (Ossów), jak demoralizuje się naszą młodzież zboczonymi praktykami gender. Nie daliśmy rady repatriować nawet kilkudziesięciu rodaków z Ukrainy, nie mówiąc już o setkach tysięcy deportowanych na Wschód. Tymczasem pani premier otwiera nasz kraj na obcy nam kulturowo i wrogi islam, narażając nas na życie w nieustannym strachu.
anonim2015.08.31 21:26
No nie tak szybko. Zwłaszcza w takiej sprawie powinien się wypowiedzieć cały naród. Poza tym, czy pani premier może się jeszcze wypowiadać w imieniu Polaków? Legitymizacja to nie tylko wybory, to także aktualne poparcie społeczne a to obecnie jest w przypadku Ewy Kopacz na znikomym poziomie. Decyzja dotycząca imigrantów nie może zostać podjęta przed wyborami parlamentarnymi. Unia powinna naciskać na to aby Niemcy i Francja przestały ograbiać Afrykę. Wtedy skończy się fala emigracji.
anonim2015.08.31 23:02
Te działania są bezsensowne. Owszem, pomoc doraźna tym ludziom, ale przede wszystkim próba zniszczenia ISIS. Inaczej się nie da, to szaleńcy! Myślę, że o to im właśnie chodzi, żeby jak najwięcej muzułmanów przedostało się do nas, a wraz z nimi zalążki terroryzmu. Dramat!
anonim2015.08.31 23:16
Trzeba być naprawdę nieczułym, chorym skurwielem, żeby nie chcieć wpuszczać do kraju bezbronnych ludzi uciekających przed wojną, czasami mam nadzieje że piekło jednak istnieje.
anonim2015.09.1 1:38
Kłamczucha
anonim2015.09.1 1:41
Wróg z papieru powiedz coś jeszcze o biednych jamnikach ... ckliwy imbecylu.
anonim2015.09.1 5:20
Obstawiam, że co najmniej dziesiątki tysięcy. Najpierw wezmą powiedzmy 20 tys., a później przyjadą ich rodziny. Klarcia wie to już od kilku lat, takie są koszty wejścia w struktury EU.
anonim2015.09.1 5:22
"No nie tak szybko. Zwłaszcza w takiej sprawie powinien się wypowiedzieć cały naród." Cały naród już się wypowiedział, głosując za wejściem w struktury UE, fakt, że "zapomniano" społeczeństwo o pewnych sprawach poinformować, teraz już nic nie zmieni.
anonim2015.09.1 5:26
Wrog_Z_Papieru napisał: "Trzeba być naprawdę nieczułym, chorym skurwielem, żeby nie chcieć wpuszczać do kraju bezbronnych ludzi uciekających przed wojną," *** W mieście Karlsruhe jest już ok. 5 tys. azylantów Na porządku dziennym stają się: molestowanie seksualne (w tym gwałty bardzo młodych dziewczynkek), włamania do mieszkań, kradzieże, napady rabunkowe, handel narkotykami. Opustoszały place zabaw, jest tam brudno i niebezpiecznie. Tylko w sierpniu zanotowano 760 przestępstw i wykroczeń ze strony ubiegających się o azyl, w tym ponad 550 w dzielnicy gdzie znajduje się ich Heim. Władze miasta apelują do rządu o pomoc, twierdzą, że są bezradne. http://www.ka-news.de/.../Karlsruher-Polizeipraesident... *** Unverschämte Asylanten erpressen Bürger: Wir wollen ins Disco gehen und Party machen Tłum - Bezczelni azylanci (to są oczekujący na przyznanie azylu) szantażują urzędników. Kategorycznie domagają się możliwości wyjścia na dyskotekę i organizowania party. https://www.youtube.com/watch?v=HUdmesUNAi8 *** "Dziesięciu imigrantów i sześciu policjantów zostało rannych, a zniszczeniu uległo siedem radiowozów podczas zamieszek w obozie dla uchodźców w niemieckim Suhl. Przyczyną starć było niszczenie Koranu przez jednego z imigrantów. Do zdarzenia doszło w miasteczku Suhl w Turyngii, gdzie znajduje się jeden z ośrodków zamieszkiwanych przez imigrantów. Władze kraju związkowego poinformowały, że zamieszki wybuchły po tym jak jeden z uchodźców wydzierał kartki z Koranu i wrzucał je do toalety. Próbę linczu na nim podjęła grupa ok. 20 osób, jednak prowodyr zajść uciekł do pomieszczeń wartowniczych. Na miejscu pojawiła się policja, którą zaatakowano kamieniami i żelaznymi prętami, a podobnie postąpiono wobec lokalnych dziennikarzy. Blisko 50 osób uczestniczących w atakach próbowało kilkukrotnie podpalić ośrodek. Wybijano w nim również szyby i wyrzucano meble przez okna. Miejscowi policjanci nie byli w stanie zapanować nad sytuacją, stąd poprosili o pomoc funkcjonariuszy z pobliskiego Erfurtu. Ogółem w akcji wzięło udział 125 policjantów i blisko 100 osób ze służb medycznych. Ogółem rannych zostało dziesięciu imigrantów i sześciu policjantów, a dodatkowo zniszczono siedem radiowozów. Uchodźcy wznosili dodatkowo okrzyki sławiące Allaha i obrażające Niemcy." http://www.autonom.pl/?p=13239 *** Nie ma co - biedni i bezbronni.
anonim2015.09.1 5:31
To było do przewidzenia. Wystarczy, że Makrela pstryknie palcem, a premierka, słynna z kopania na metr wgłąb pod Smoleńskiem oraz pan prezydent Duda zgodzą się choćby i na 10 tysięcy uchodźców. A może te 71 uduszonych osób celowo było uduszone, by złamać opór Europejczyków?
anonim2015.09.1 10:09
Klara (oporna uczennica Pańska) "Cały naród już się wypowiedział, głosując za wejściem w struktury UE"... Retoryka podobna do tej którą stosują zwolennicy wejścia Polski do strefy euro. Nie zgadzam się z argumentacją że zgoda na wejście w struktury EU jest zgodą na wszystko co zostanie kiedykolwiek w EU postanowione. To zrozumiałe że niepodległe Państwo ma niezbywalne prawo decydowania o sobie. Czy chcesz przez to powiedzieć Klaro że Polska nie jest krajem niepodległym? Nie jestem pewien w jakich sprawach kraje EU mają obligatoryjny nakaz stosowania się do prawodawstwa wspólnotowego. Czy masz wiedzę w tym zakresie? Jeśli to co mówisz jest prawdą to czy możemy tym samym przyznać że "naród" głosując za akcesją do "Ewrapejskiego Sajuza" kilkanaście lat temu oddał swoją suwerenność na rzecz tegoż?
anonim2015.09.1 11:00
Przecież tu płyną całe metalowe balie muzułmanów płci męskiej. Jak stwierdził prof. Wolniewicz to jest inwazja i te łodzie należy torpedować jako zwyczajnych wrogów.
anonim2015.09.1 11:50
Olać żyjących, ratujmy embriony!