Polscy lekarze będą szczepili w centrali NATO - zdjęcie
21.03.21, 19:10fot. defense.gov

Polscy lekarze będą szczepili w centrali NATO

21

Zostaliśmy oficjalnie zaproszeni przez NATO, aby polskie zespoły medyczne przeprowadziły szczepienia w kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli. To ważna misja, bo NATO jest organizacją zapewniającą bezpieczeństwo dla ok. miliarda ludzi na świecie i oczywiście się jej podejmiemy” - informuje premier Mateusz Morawiecki na swoim profilu na Facebooku.

- Zawsze byliśmy lojalnym i rzetelnym sojusznikiem NATO. I tak samo traktujemy inicjatywy Sojuszu związane z walką z pandemią, bo wierzymy, że tylko solidarne działanie z naszymi Przyjaciółmi przyniesie światu szybki powrót do normalnego życia – podkreślił szef polskiego rządu.

- Szybkim zapewnieniem odporności na wirusa kluczowym decydentom i pracownikom centrali Sojuszu zajmie się nasz Zespół Natychmiastowego Reagowania Medycznego. Od jego pracy zależeć będzie tak naprawdę zapewnienie ciągłości operacyjnej Dowództwa NATO. Leży to w interesie naszego wspólnego bezpieczeństwa. Szczególnie, że wszyscy przygotowujemy się do ważnego szczytu NATO pod koniec tego roku – czytamy dalej we wpisie Morawieckiego.

Premier szczególnie podkreśla znaczenie współpracy Polski w ramach struktur NATO.

- Dla nas solidarne działanie w ramach Sojuszu oraz rzetelne wywiązywanie się z zobowiązań sojuszniczych nie jest tylko pustym sloganem. I z tego w NATO słyniemy. Takie zaproszenie oznacza, że nasi Partnerzy doceniają doświadczenie i wiedzę naszych lekarzy, ale także skuteczność polskiego systemu szczepień. Nie ukrywam, że jestem z tego powodu bardzo dumny pisze Morawiecki.

- Przypomnę, że polskie zespoły medyczne od początku pandemii pomagały ludności cywilnej w innych krajach. I to nie tylko w Wielkiej Brytanii i na Słowacji, gdzie ich błyskawiczna pomoc odbiła się szerokim echem w całej Europie, ale także m.in. we Włoszech (Lombardia), USA (Chicago), Słowenii i w innych krajach – wskazuje premier.

Jak podkreślił premier „Polska przekazała sprzęt ochronny potrzebującym m.in. do Iraku, Kosowa, na Białoruś, do Hiszpanii, Włoch, Gruzji oraz na Ukrainę”, aby solidarnie wygrać z wirusem.

Sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg opublikował na swoim profilu na Twitterze specjalne podziękowanie dla Polaków, składając jednocześnie gratulacje i podziękowania na ręce szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego.

- Jestem wdzięczny Polsce i premierowi Morawieckiemu za gotowość do wsparcia szczepień COVID-19 w kwaterze głównej NATO – napisał . Jens Stoltenberg.

Sekretarz generalny NATO stwierdził także, że Polska jest silnym sojusznikiem, który udzielił wsparcia wielu innym sojusznikom i partnerom we wspólnej walce z pandemią.

mp/facebook/pap/twitter

Komentarze (21):

XYZ2021.03.22 9:48
Nasi lekarze i nasze szczepionki,bo podobno mamy nadwyżkę.
Anonim2021.03.22 9:04
Jakimi szczepionkami wyszczepili pracowników NATO. Tymi co dostają Polacy czy lepszymi.
T2021.03.22 7:51
I tak oto Polacy wykończą NATO. hehe
Polak2021.03.22 7:00
Pisowska mafia usilnie stara się naśladować ZSRR - w kraju nie ma szczepionek, przychodnie informują że nie ma sensu stawiać się na planowane daty, bo dostają po 5-8 dawek tygodniowo, ale co za problem zrobić akcję propagandową i wysłać za granicę ponadmiesięczną ilość dawek zabranych obywatelom.
Viktor Budapestről2021.03.21 22:36
W ostatnim czasie niemal każdego dnia na jaw wychodzą kolejne sensacje dotyczące biznesów Obajtka, karier ludzi z jego otoczenia i wielomilionowego majątku, którego — jak twierdzi — dorobił się, pracując na państwowym. Kluczem do Obajtka jest jego przeszłość. Lokalnym królem rynku nieruchomości był już jako wójt Pcimia. Jedną z zagadek jest bezprecedensowe zaangażowanie PiS w utopienie procesu korupcyjnego, który miał Obajtek. Dzięki posadzie w Orlenie Obajtek i jego znajomi mogą robić interesy życia — od nieruchomości po parówki. Szczególnie błyskotliwa jest kariera jego partnerki, która kolekcjonuje posady w państwowych spółkach. Jest m.in. sekretarzem rady nadzorczej firmy, która jest największym w Polsce producentem materiałów wybuchowych.
Anonim2021.03.22 6:21
Długie osiem lat czekali pisowcy na dostęp do koryta. Aż wreszcie się dorwali. Początkowo łapczywie ale starając się dyskretnie, az w końcu na scenę weszła Szydłowa! I "te pieniądze wam się po prostu należą". I poszły konie po betonie! Cugle puściły, rzucili się żreć!
Anonim2021.03.22 9:07
Viktor po prostu zazdrościsz p. Obajtkowi. Gdybyś miał taki sam " łeb" jak ma p. Obajtek to też byś był dzisiaj bogaty.
violencja2021.03.21 21:35
W Polsce ludzie umierają na serca , raka etc. , bo nie mają dostępu do lekarza, do diagnostyki , profilaktyki , a tutaj polskie służby medyczne jada hań zbawiać świat z naszych podatków. Nie ma na to mojej zgody.
Szlomo Rozencwajgier2021.03.22 5:59
Możesz sobie poszczekać brudna pało! Wasze ulice nasze kamienice! Możemy zrobić z wami co zechcemy, więc nie podskakuj.
Ra2021.03.21 20:32
Odwalił kitę kolejny zaszczepiony lekarz, Zdzisław S., który szydził z "antykowidowców". Dołączył tym samym do podobnie przemądrzałego dr. Witolda R.
katolik2021.03.21 20:44
no cóż, koledzy po fachu pseudoznachorzy ich załatwili!
Ra2021.03.22 9:26
Witold R. był ginekologiem i aktywnym poplecznikiem tzw. "Strajku Kobiet", https://vipclinic.pl/#lekarze - na ten moment na stronie widnieje znak pioruna. Wygląda na to, że już wie, że dzieci to ludzie i nie wolno ich mordować pod pretekstem "terminacji ciąży".
Topek2021.03.21 20:02
To dlatego wszystkie zabiegi zostały odłożone żeby lekarze mogli wyjechać
katolik2021.03.21 20:11
nieleczenie jest celowe, aby realizowac plan śmierci Polaków róznymi metodami i posunięciami! To jest jak przesuwanie pionków na planszy, raz w jedną , raz w drugą, raz blok, zbicie pionka czyli Polaka= śmierć koniec końców!
Topek2021.03.21 19:59
Do czasu odsunięcia od władzy nie demokratycznego zdradzieckiego rządu pisdzielskiego Polska powinna być całkowicie odizolowana od krajów gdzie demokracja jest szanowana, dlatego do takiego zaproszenia w obecnej sytuacji nie powinno absolutnie dojść
Anonim2021.03.21 19:28
Rozumiem, że w Polsce lekarze nie mają co robić i się nudzą.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.21 19:27
PiSdowaty debilizm znowu dało sobie znać! W kraju sobie nie radzą, medyków w szpitalach dramatycznie brakuje, ale dla propagandy parchaty żydek maraw'icek zrobi wszystko.
katolik2021.03.21 19:21
To naprawdę zaszczyt jak lekarz nie leczy ,ale awansuje na mordercę ludzkości,na zlecenie Billa Gatessa , naczelnego mordercy ludzkości
Po 11 ...2021.03.21 19:19
To niesamowity zaszczyt. To wielki wyraz uznania dla naszej fachowości. Trafienie igłą w ramie wymaga doprawdy kosmicznych kompetencji.
katolik2021.03.21 19:21
to db, te same myśli...
Prawda2021.03.21 19:17
Judasza Tuska tez b edą Szczepić na Wścieklizne ===