Polityk PiS: w partii Gowina panuje rozłam - zdjęcie
09.04.20, 07:45

Polityk PiS: w partii Gowina panuje rozłam

15

Wirtualna Polska przeprowadziła anonimową rozmowę z politykiem Prawa i Sprawiedliwości, który jest zdania, że w partii Jarosława Gowina panuje rozłam. Jak zapewnia, politycy Porozumienia nie będą chcieli rezygnować z ministerialnych stanowisk i udziału w koalicji dla Jarosława Gowina.

Jarosław Gowin w poniedziałek podał się do dymisji, ponieważ nie zgadza się z resztą rządu w kwestii przeprowadzenia majowych wyborów:

-„Popieram możliwość głosowania korespondencyjnego, ponieważ jest to w najbliższym czasie jedyna możliwa forma przeprowadzenia wyborów. Uważam przy tym, że wybory powinny być przesunięte. Zaproponowaliśmy swojemu koalicjantowi wprowadzenie poprawki z vacatio legis wynoszącym trzy miesiące. Ta propozycja nie została przyjęta, dlatego podaję się do dymisji”- poinformował na specjalnej konferencji prasowej.

Po nim z funkcji wiceministra funduszy i polityki regionalnej zrezygnował Kamil Bortniczuk. Gowin zapowiedział, że w najbliższym czasie chce zająć się budową poparcia dla swojego projektu wprowadzenia jednorazowych zmian do konstytucji, aby przedłużyć do siedmiu lat kadencję Andrzeja Dudy i przełożyć wybory.

Michał Wypij z Porozumienia przekonuje w rozmowie z Wirtualną Polską, że Porozumienie może odrzucić ustawę PiS o wyborach korespondencyjnych gdy wróci ona z Senatu. Ma to się stać, jeżeli Parlament przyjmie poprawkę do konstytucji i przesunie wybory.

Nie stanie się tak jednak według anonimowego rozmówcy z PiS:

-„Jest rozłam u gowinowców, nikt nie będzie ryzykować ministerstwem, spółką czy mandatem w tak trudnych czasach. Nikt się również zbyt długo nie oprze kuszeniu. Trzeba będzie, to zbudujemy koalicję z tych ludzi, z których się da” – zapewnia polityk.

kak/  WP.pl

Komentarze (15):

Walter2020.04.9 16:10
Jeśli Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda doprowadzą do przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych innego dnia niż 10 maja, to wszystkie zebrane podpisy będą nieważne. Na listach z podpisami jest wpisana data 10 maja. Wiele międzynarodowych organizacji będzie poinformowanych o masowych fałszerstwach wyborów, gdyż takie wybory można bardzo łatwo sfałszować. W Bawarii wybory korespondencyjne jako uzupełniające funkcjonują od 1957 r. i obywatele znają bardzo dobrze system wyborczy. Podczas ostatniego głosowania doszło tam jednak do ogromnego wzrostu zakażeń koronawirusem. Jarosław Kaczyński chce kolanem przepchnąć drugą kadencję Andrzeja Dudy, w czasie pandemii koronawirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Trybunał Konstytucyjny uznał, że nie można pół roku przed wyborami znacząco zmieniać kodeks wyborczy. Tak więc wprowadzenie wyborów korespondencyjnych było niekonstytucyjne. Rządzący mogliby przesunąć termin wyborów prezydenckich wprowadzając stan klęski żywiołowej, ale nie chcą tego uczynić. Twierdzenia, że oznaczałoby to wypłatę ogromnych odszkodowań są nieprawdziwe. Odszkodowania należą się bez wprowadzania tego stanu, a decyzje wydaje wojewoda. Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i przesunięcie wyborów o pół roku, oznaczałoby przeprowadzenie ich w czasie największej recesji gospodarczej, co mogłoby oznaczać przegranie wyborów przez Andrzeja Dudę. Tak więc można, to nazwać "po trupach do władzy".
Azet2020.04.9 9:50
Od kilku lat byłem zaangażowany we wszystkie kampanie Zjednoczonej Prawicy, a więc pracowałem także i na rzecz Porozumienia Gowina, które bez wspólnej listy nie przekroczyliby progu wyborczego. Dlatego wszelkie bunty Porozumienia i jego przywódcy są bezczelnością! Jeśli ktokolwiek zagłosuje z niezgodnie z interesem Prawicy, to w następnych wyborach zadbamy o przeprowadzenie kampanii przeciwko ich kandydatom. Nawet gdyby kierownictwa partii się porozumiały w sprawie wspólnego startu! Z resztą nie widzę szans na takie porozumienie z obecnym kierownictwem Porozumienia. Stracili wiarygodność!
AVI2020.04.9 10:21
Członkowie Porozumienia dla dobra Rzeczpospolitej powinni zrezygnować z gowina jak najszybciej i wybrać chociażby Bielana. Postępowanie gowina to nikczemność najgorszego gatunku.
anonim2020.04.9 9:35
No tak - już PISiory przekupują ludzi Gowina, aby przeszli na ciemną stronę mocy, czyli do PIS
panial2020.04.9 10:41
icek myslacy czlowiek nie bedzie szedl droga szatana bo to droga do piekla
Jan2020.04.9 9:26
Govin-20 to wirus opozycji totalnej i kolorowej.
Polak2020.04.9 8:27
W Wielki Czwartek wieczorem na Pokarpaciu i chyba nie tylko od wieków jest piękny zwyczaj palenia Judasza!!!!
Piotrek2020.04.9 9:29
Polscy katolicy mają piękne zwyczaje związane z wyznawaną wiarą.
to co wy macie2020.04.9 10:39
A co icek wy nie macie pieknych zwyczajow.
Piotrek2020.04.9 10:42
A później jest wielkie oburzenie, gdy się powie że w Polsce istnieje antysemityzm. Człowieku co masz do jakiegoś Icka? Dobrze się czujesz?
anonim2020.04.9 9:37
Wcześniej palili ludzi na stosach i tak im zostało. Gdyby nie Judasz nie byłoby Zmartwychwstania. Musiał być jakiś zdrajca aby się wypełniło pismo. Powinniście się modlić za Judasza, a nie palić jego kukłę
AVI2020.04.9 10:18
Chrystus byłby pojmany przy pomocy judasza lub bez jego pomocy, tak zadecydowali dostojnicy żydowscy. Judasz się "nawinął" i DOBROWOLNIE wybrał rolę zdrajcy. Panu Bogu zależy na zbawieniu każdej duszy ale każdemu człowiekowi daje też wolną wolę, nikogo do niczego nie zmusza. Twój problem został już dawno rozwiązany przez teologów, ale jeśli ktoś czyta tylko GW, to niestety wierzy w brednie. Poszukaj w internecie, mówił o tym chociażby o. Jacek Salij. Dlaczego Judasz zdradził? Chrystus powiedział o najważniejszym przykazaniu: Będziesz miłował... , pewnie wiesz co dalej. MIŁOŚĆ jest najważniejsza; powtarzał to św. Paweł. A Judasz nie miał miłości do Chrystusa. Chciał na przykład pozbawić Chrystusa prezentu Marii - drogocennego olejku; tego się ukochanym nie robi! Wydał Chrystusa na śmierć POCAŁUNKIEM! Jest to wstrząsające! Co za diabelska przewrotność!
Piotrek2020.04.9 10:41
To jak się ma zwyczaj palenia kukły człowieka do tego najważniejszego przykazania twoim zdaniem?
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.9 8:08
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - ww.zwiaz24.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
anonim2020.04.9 8:07
Nadmierne ambicje jednostki burzą porządek, każdy porządek.