Polacy tym razem nie dali się nabrać  - zdjęcie
27.05.19, 09:45Zdj. screen Youtube/Koalicja Europejska

Polacy tym razem nie dali się nabrać

101

Zmasowany atak na PiS zakończył się fiaskiem. Prowadzona od wielu miesięcy ofensywa, ta z pozycji lewacko-liberalnych została wzmocniona w ostatnich tygodniach formacjami „anty-PiS” na pozycjach patriotycznych, co miało zadać cios ostateczny i doprowadzić do porażki partii rządzącej. Tym razem polskie społeczeństwo okazało się znacznie mądrzejsze od politycznych macherów i nie dało się nabrać na zgrane numery. Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego, nokautując bezideową Koalicję Europejską.

Wyniki PKW z ponad 99% obwodowych komisji wyborczych pokazują, że partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała najlepszy w historii wynik i zdobyła 45,56% głosów, wyprzedzając Koalicję Europejską o ponad 7% (38,3%). Rekordową w skali kraju liczbę głosów- niemal pół miliona- uzyskała premier Beata Szydło. Lokomotywą tej kampanii był również premier Morawiecki. Jednak największym atutem w talii PiS okazał się prezes Kaczyński. Jego zdecydowane i wyważone wystąpienia w końcówce kampanii mogły ostatecznie przechylić szalę. Dziś oszołomiona porażką opozycja dwa razy się zastanowi zanim podniesie argument o „chowaniu i ukrywaniu prezesa” podczas wyborów.

Mandaty europosłów zdobędzie jeszcze tylko Wiosna Biedronia z wynikiem ok. 6,04% (3 mandaty). Konfederacja i Kukiz'15 znalazły się poniżej wyborczego progu. To zdecydowanie najwięksi przegrani tych wyborów. Najwięksi, ale nie jedyny.

Jeśli potwierdzą się te wyniki, to konsekwencje niedzielnego głosowania mogą okazać się doniosłe, a dla niektórych partii bardziej dotkliwe niż dziś możemy to dostrzegać. Jedną z takich konsekwencji może być dezintegracja środowiska Kukiz’15 i niedotrwanie tego ugrupowania do jesiennych wyborów parlamentarnych. W okresie przedwyborczym lider tej formacji pokazał, że nie ma szczególnego pomysłu na dalsze funkcjonowanie, i nie zależy mu zbytnio na końcowym sukcesie. Kilku znanych posłów, wybranych do Sejmu w 2015 roku z list Kukiza odeszło do Konfederacji, co też musiało się przełożyć na wyborczy wynik. Jeden rockman to za mało, żeby przyciągnąć wyborców.

Zawiodła również Konfederacja. Przez chwilę wydawało się, że kwestia roszczeń żydowskich i ustawy S447, eksploatowane w końcówce kampanii do granic przyzwoitości i dobrego smaku wystraszy Polaków i wywinduje ugrupowanie Winnickiego, Bosaka, Korwina, Liroya i Browna do dwucyfrowego wyniku. Setki internetowych trolli uruchomionych do pomocy w mediach społecznościowych również nie pomogły. Zdecydowane, jednoznaczne deklaracje w sprawie żydowskich roszczeń zarówno ze strony samego prezesa Kaczyńskiego i premiera Morawieckiego, jak i szeregu rozpoznawalnych polityków tej partii ostudziło emocje wyborców i rozpalone głowy polityków Konfederacji.

Nie oznacza to jednak, że problemu roszczeń nie ma lub jest on mało istotny. Wielomiesięczne zaniedbania sprawy amerykańskiej ustawy i już wprost formułowanych żądań majątkowym na poziomie rządowym o mały włos nie doprowadziły Zjednoczonej Prawicy do wyborczej katastrofy. Znalezienie optymalnego rozwiązania układanki trzech elementów: USA-Polska-Izrael przy nieprzychylnym, wrogim wręcz nastawieniu Moskwy i Berlina wydaje się jednym z najpoważniejszych zadań stojących przez politykami PiS przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

O wyniku partii Biedronia można powiedzieć tylko jedno: pompowany do granic przedwyborczy tęczowy balon okazał się dziurawą dętką. Miał być wynik dwucyfrowy, a najprawdopodobniej zostanie ledwo przekroczony wyborczy próg. Wielka nadzieja gejów i lesbijek, przy zaangażowaniu samego Franza Timmermansa i ogromnych nakładach na kampanię z nie zawsze zidentyfikowanych źródeł, skończyła na poziomie Palikota, i wyżej już raczej nie odleci. Marzenia o Pałacu Prezydenckim Robert Biedroń i jego kochanek, kandydat Smiszek, mogą między bajki włożyć.

Kolejnym wielkim przegranym tych wyborów jest PSL. Partia przewodniczącego Kosiniaka-Kamysza zyska co prawda trzy mandaty do Europarlamentu, jednak właśnie te zdobyte stołki zostaną zapamiętane Ludowcom jako symbol przehandlowania interesów i tradycyjnych wartości polskiej wsi za trzy stanowiska w Europie. Do tego jeszcze w towarzystwie feministek i postkomunistów, w atmosferze antykościelnych i antyreligijnych prowokacji. Tego „tęczowemu PSL’owi” polska wieś raczej nie wybaczy.

Polakom ku przestrodze, PiS’owi ku rozwadze należy wskazać fakt niewątpliwego sukcesu, jakim zakończył się mariaż nowoczesnych aferzystów i starych komunistów, dla niepoznaki zwany Koalicją Europejską. 38% poparcia dla polityków, z których znaczna część powinna siedzieć na ławach oskarżonych zamiast w ławach poselskich są powodem do zadumy i refleksji- zwłaszcza w 30 rocznicę wolnych (rzekomo) wyborów ‘89. Jedni powinni odpowiedzieć karnie za czasy PRL i III RP, drudzy za czasy rządów PO-PSL. Prawo i Sprawiedliwość miało prawie 4 lata, żeby tej strzydze wbić w serce osinowy kołek i przekręcić go kilka razy. Nie zrobili tego, i dziś wszyscy płacimy cenę.

Grzegorz Schetyna zostanie najprawdopodobniej zapamiętany jako były opozycjonista, który wprowadził na europejskie salony dawnych sekretarzy i członków najwyższych władz PZPR- partii, z którą podobno tak zaciekle walczył w młodości. A dziś? Komuna restituta. Dzięki Platformie do PE wejdą Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz i Marek Belka. Chichot historii i śmiech przez łzy w jednym. Młodzi, dynamiczni, słabo wykształceni z małych, średnich i dużych miast, oraz z Miasteczka Wilanów będą teraz musieli łykać tę żabę przez co najmniej pięć kolejnych lat. Smacznego.

SAD

Komentarze (101):

anonim2019.05.28 23:42
Tylko PIS
realista2019.05.28 19:11
sprzeedali się jak ostatnie koorwy za pare groszy Za 550 zł na wóde własną matkę sprzedadzą
alek2019.05.28 17:52
Mimo ogromnej przewagi mediów państwowych pisiorom nie udało się przejąć władzy w Polsce. Bóg jednak nand nami czuwa. Inteligencja nie dała się zastraszyć i poszła do wyborów. Kaczyński podobnie jak koledzy Putin i Orban, przygotowuje odpowiednio spreparowaną papkę "wiadomości" tak ze odbiorca lepszego sortu nie musi myśleć co jest prawdą a co nie jest. (Szkoda żę nazwa "prawda" już kiedyś została użyta) Jak w brazylijskich serialach : zły ubrany jest na czarno dobry na biało, i wszyscy myślą na głos żeby oglądający nie musiał myśleć. I pisiory dokładnie to robią - wyłączają myślenie. Do czego zmierzasz Polsko. Boże ratuj nas. Nie tak dawno tzw patrioci przeszli ulicami miast paląc race z hasłami o unicestwieniu innych i to nie była mowa nienawiści. Podobnie jak wiesznie podobizn europosłów. Minister, któremu dziennikarze udowodnili powiązania ze służbami rosyjskimi nadal pracuje. Minister który fałszował podpisy również. Za to ścigani są dziennikarze którzy to ujawnili. Poseł który chciał nielegalnie wybudować budynej i finansować swoją partię nadal jest nietykalny. Obecny rząd doprowadził do tego że Polsca nie ma już przyjaciół w Europie. Co za hipokryzja: do nie dawna było opuszczanie flag unijnych a unia była szmatą a dziś ci którzy to mówili pchają się do tej unii. Czy ktoś odpowie za rozwalenie stadniny w Janowie Podlaskim? A za nowy kontrak na śmigłowce , te włoskie które preliczeniu na sztukę kosztują 400mln, a te z Francji miały kosztować 200 z lepszym wyposarzeniem i ofsetem. Tak - to potwierdza że uwczesny minister obrony faktycznie pracował dla ruskich. W Poniedziałek w TVP Info na dolnym banerze napis "PiS miażdży KE" To słowio "miażdzy" doskonale pasuje to propagandowego charaktru tv publicznej. Znowu oglądajacy nie musi "mysleć" ma podane na talerzu. Stosunek głosów 44% do 38%. i miażdzy. A jak by pisiory wygrały stosunkiem 27 do 1 to jak takie zwycięstwo należałoby nazwać?
Reytan2019.05.28 14:59
Agentura POPIS-u bawi sie i igra Polakami. A Rozbiory coraz blizej,ale Polaczki sie ciesza i klaszcza w lapki.
Mirek2019.05.28 9:55
Na nic zdały się zadymy Tuska . PiS jest zwycięzcą a Tusk musi podwinąć ogon i won z polskiej polityki .
Reytan2019.05.28 15:00
POPIS zawse gora.
Nina2019.05.28 9:12
PIS dlatego wygrał bo Polacy wreszcie zrozumieli,że jest rzadem polskim, zawsze kiedy rzadził to w Polsce przemysł się rozwijał i Polacy byli doceniani. W KE zebrało się całe zło ludzi niszczacych Polskę i pogardzajacych Polakami. PO dbało tylko o to by peowcom zyło się lepiej, nowosmieszna z kropką z przodu to posłowie z rodzin komunistycznych jak np.Lubnauer, to banda kłamców i rozwięzłych moralnie osób, KODziarze to ludzie Sorosa wroga Polski, a pozostałe lewactwo to zboczeńcy atakujace kościół i katolików i kilku starych komunistów z czasów PRLu. Ich jedyny program to niszczyć polski rzad PIS, doprowadzić do tego by Polską rzadzili niemieccy przedstawiciele z UE, by z Polaków zrobic tanią siłę roboczą dla siebie i obcych nacji.KE to ZARAZA to rak toczący Polskę, to zdrajcy i współczesna targowica.Ci dranie nawet nie dali PISowi tych 100 dni spokoju po wygranych wyborach parlamentarnych tylko już pierwszego dnia atakowali zanim powstał rząd jak wsciekłe psy. W wyborach jesiennych trzeba się uwolnic od tego raka z kotła KE komunistycznej ekipy, bo ta hołota zawsze będzie przeszkadzać Polakom i rozwojowi Polski.
Reytan2019.05.28 15:04
Kaczynski oddal Polske w rece Zydow i masonow za nic,no to sie Polaczki ciesza,i klaszcza w lapki,jak w czasie Rozbiorow.
Hanys2019.05.28 8:28
Świetna fotka, na jednym zdjęciu zgromadzono wzorce: pijaka, komunisty, przygłupa (dla jasności: schittino) współpracownika UB i malarza kominów.
Polak2019.05.29 20:10
Hanys Żyd i Niemiec tyle samo warci
Jacek2019.05.28 7:58
Jak patrze na to zdjecie , to widze tam bande sprzedajnych łotrów !
Tylko prawda sie liczy.2019.05.28 5:00
Jak widze te ohydne mordy Tuska i pozostalych kacapow na powyzszym zdjeciu to robi mi sie nie dobrze.Cale zycie mnie oszukiwali,. straszyli, grozili, PZPR- owa legitymacje do podpisania przynosili.To cud ,ze w koncu ich Polacy na manowce wyrzucili.
Alojzy Cedzido 2019.05.27 23:42
Po co to zdjęcie na czole . Po c o, na Boga . Tylko zdjęcie Marksa , Engelsa ,Lenina i Stalina , jest do niego podobne . A Tusk to w jakim charakterze tam figuruje .
bogdanus2019.05.27 22:49
Przez lata manipulowali społeczeństwem a tu taka niemiła niespodzianka.
ceramik2019.05.27 22:43
Wychodzi z lasu wielki, stary niedźwiedź, oklejony w PO PSL SLD Nowoczesna i drze się plując jadem,''cały parlament będzie mój, będzie mój". A na tu nieduży zajączek woła "taki @, taki @''. Koniec.
Polak Ateista Durny Gej 2019.05.27 21:24
Według sondażu na zlecenie "Dziennika Bałtyckiego", KE może liczyć na poparcie 44,5 proc., PiS - 31 proc., Wiosna Roberta Biedronia - 9,5 proc., Kukiz’15 - 5,6 proc., Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy - 4,9 proc., Lewica Razem - 2,4 proc., a Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski - 2,1 proc
vat2019.05.27 20:56
No i co? myślicie że, z Polską będą się w Europie liczyć? Myślicie że, szczydło, kempa, nijaki i innymi przygłupami KTOŚ BĘDZIE ROZMAWIAĆ POWAŻNIE w Brukseli?
Wladek2019.05.28 0:57
Oj, ty Vat! Co ty piszesz? Zastanów się jak sie liczyli z Tuskiem! Co wyprawiał! Był na posyłki, robił tak jak oni chcieli! A co szkoda ci? Z tobą to by sie liczyli? A z nami będą się liczyć na bank! Będą duże zmiany teraz w UE!
hassan2019.05.27 18:07
komorowski to albo szczeki zapomnial albo ja tak przygryzl ze sie w pyl posypala
Marcel 2019.05.27 17:50
I tak o te 38% głosów za dużo dostali biorąc pod uwagę bezprogramowość i bezideowość. Panie Schetyna kończ waść! To nie dla ciebie ta bajka!
polak2019.05.27 16:47
POKO przegralo z kretesem.Gdyby ta zbieranina startowala oddzielnie to wiele z nich wcale by nie weszla do Unii.
anonim2019.05.27 16:43
I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie, ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło. I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie. (Ap 12,1-9)
Dariusz Matusiak2019.05.27 15:52
Polacy dali się nabrać. Inaczej KE miałaby najwyżej 10%. To z kolei powód do niepokoju o jesienne wybory.
dr n.med. faszysta2019.05.27 15:44
W pracy "europejczycy" ani mru mru o wyborach. Jedynie jedna Koleżanka doktorka i kapelan z radością oznajmili - wygraliśmy.!!!!! Mimo iż pracuję wśród ludzi wydawałoby się wykształconych, zdolnych do samodzielnego myslenia, w rzeczywistości są to osobnicy z mózgami wypranymi przez TVN i GW niezdolnymi do samodzielnego myślenia, zawsze i wszędzie głosują na totalną targowice !!!!!! Takie śmierdzące bagienko.
Łomot na jesieni2019.05.27 15:13
Dla niewierzących - to nie PiS POKOnał POKO - to MARYJA KRÓLOWA POLSKI w miesiącu MARYJNYM - MAJU w DZIEŃ MATKI tego dokonała. To zła wiadomość dla POKOnanych BO TO JEST TA - KTÓRA MIAŻDŻY GŁOWĘ SZATANA - NAWRÓĆCIE SIĘ PUKI CZAS ! bo przyjdzie NASTĘPNY ŁOMOT NA JESIENI !
Oświecony w wierze Mega Węża 92019.05.28 1:10
jesteś psychicznie chory
edi2019.05.27 14:21
BRAWO PiS - BRAWO POLSKA - BRAWO POLACY - NA NIC LEWACKIE PODRYGI - POLACY JUŻ NIE POPEŁNIĄ BŁĘDÓW Z PRZESZŁOŚCI - Prawo i Sprawiedliwość WYGRAŁO te i następne wybory TEŻ WYGRA gdyż OPATRZNOŚĆ MA TAKI PLAN - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MARYJA KRÓLOWĄ - Polska BĘDZIE URATOWANA ! NIE BĘDZIE W POLSCE ANI GENDER ANI KOMUNY ANI LGBT !!!!!
To ja2019.05.27 14:04
To tylko widać jak wyborcy Pisuaru są przekupni
Nina2019.05.28 9:45
Wyborcy PO I PSL, a obecnie KE to niewolnicy obcych nacji oni dobrze się czują jak jadą do "pana niemca" zbierac szparagi, lub starym z epoki hitlera jaja myć jak sobie ob....ją. Bo pod rzadami peowców jeździli i tak robili, a teraz nie muszą.Peowcy z tyfuskiem na czele wmawiali im ze Polacy do niczego innego się nie nadają.
moher2019.05.27 13:53
A dzieci będą płacić (płakać).
Tytus2019.05.27 13:50
Moim zdaniem wyniki są sfałszowane, odebranie 1,5% Konfederacji i wepchnięcie jej pod próg nie jest normalne. System zmierza do wyeliminowania wszelkich patriotycznych i sprzecznych z panującym układem głosów i wprowadzenia systemu de facto dwupartyjnego. W takim systemie liczba posłów partii wygrywającej + kilku przekupionych opozycyjnych pozwoli wprowadzić zmiany w konstytucji i wpisać tam UE, NATO, formułkę, że Polska to kraj Polaków i Żydów..oraz usankcjonować połączenie z Ukrainą. Być może następne wybory parlamentarne będą w tym kraju już ostatnie...
Wladek2019.05.28 0:49
A moim zdaniem zamiast durnoty tu pieprzyc, to idź i to zgłoś, jak masz co, i daj nam spokój!
ktoco2019.05.27 13:22
Glosowali na PIS to znaczy że dali się nabrać.
ja2019.05.27 12:46
No nie mam zamiaru się kłócić z wynikiem. To są wybory. Gratulacje dla zwycięzców i przegranych. Ale ale, rodzi się we mnie nadzieja - jak te wszystkie opatrzone do zrzygania mordy (zarówno z KE i PiS) wyjadą w piz..du... To może w końcu pojawią się jacyś nowi. Normalniejsi Wiem wiem... "nadzieja matką głupców" ;) no ale cóż... ¯\_(ツ)_/¯
zatroskany2019.05.27 13:16
Normalniejsi ... czekaj niech sobie przypomnę...nowi starzy. A napiszesz nam może definicję normalności ?
ja2019.05.27 13:18
No np. Jakiś Superbohater na miejsce minister edukacji (bo nikt inny nie da rady tego syfu ogarnąć) Może Bat Man? :)
ja2019.05.27 13:23
Zresztą Zalewska zrobiła taki burdel że chyba będą nam potrzebni Avengersi :)
bogdanus2019.05.27 12:35
Gdy się na kłamcach poznasz, drugi raz już nie zaufasz.
eryk2019.05.27 12:17
Te miastowe "elity" wywodzące się z czworaków i z NKWD, na swój węch, wybrało Cimoszewiczów, Millerów, całą tą komuszą hołotę do...PE!. Nie szukali wśród młodych, zdolnych, dających nadzieję działania dla dobra Ojczyzny - takie cele są im obce, nie rozumieją ich. Był taki ksiądz, który to towarzystwo nazwał homosovieticusami.
lon2019.05.27 13:56
Mazurek, Kruk , Kempa, no i ten Pan dwojga nazwisk co to byl w PZPR a ma 71 lat -------to idzie mlodość.
kumpel Kalksteina z Odessy2019.05.27 12:03
Biskupi odetchnęli. Grzechomierze spokojnie pomału można wyciągać z rozporków.
baju baj2019.05.27 11:17
Doprawdy? To ciekawe dlaczego akurat Żydzi tak bardzo się cieszą. Czyżby już Izrael przeniósł się do Europy?
Waldi2019.05.27 11:37
"baju baj" Konfiderato, po oświadczeniach Prezydenta Dudy, J. Kaczyńskiego, Premiera Morawieckiego czy Marszałka Senatu, w Izraelu stwierdzono, że PiS-u nie należy popierać, bo to Thusk przyrzekł im zwrot pieniędzy za bez spadkowe mienie w wysokości 40 mld zł, nawet już zaplanowano sprzedaż Lasów Państwowych, ale Prezydent Duda zawetował ten szwindel, UŻYWAJ ROZUMU.
Stop kacapom2019.05.27 11:47
On tylko jest trollem , ruskim trollem !
ktoco2019.05.27 13:27
Waldi co robią żołnierze Izraelscy na Okęciu?
Reytan2019.05.28 15:18
Zydzi za PIS-em,PIS za Zydami. ZAWSZE !
sct2019.05.27 14:33
Przestań już wkońcu o tych żydach!
Polak2019.05.27 11:04
Gdyby Polacy nie dali się nabrać PiS nie zdobyłby ani jednego głosu.
Waldi2019.05.27 11:43
Właśnie, że dletego, że nie dali się nabrać konglomeratowi antypolskiemu od sasa do lasa, od komunisty i SB-kiego kapusia, targowickich zdrajców, niemieckich klęczników, antyklerykałów, ateistów, wyznawców sodomy i gomory, po już zgranych w antypolskich działaniach "uczonych" typu prof. Buzek, prof. Belka.
Alojzy Cedzidło2019.05.27 11:56
Po co ten wykład .Prawdziwy do bólu . ale takiego ,,Polaka " nic nie przkona . Chciaż gdyby mi przyszło opisać o co temu ,,Polakowi chodzi , miał bym problem.
Polak2019.05.27 14:30
Przecież PiS to właśnie "konglomerat antypolski od sasa do lasa, od komunisty i SB-kiego kapusia, targowickich zdrajców", a mimo tego dostał największą ilośc głosów. I to cie nie zastanawia?
Wladek2019.05.28 0:39
" Pseudo-polaku"! A Poza tym , co piszesz,to jesteś zdrowy!? Bo tu są twoje marne wypociny! Dalej ci nic nie szwankuje?????
Nina2019.05.28 9:37
Z ciebie Polak jak z koziej d..y trąba. Polacy wiedzą, ze KE to zbieranina zwolenników ruskich i niemieckich pachołków wrogich Polsce i jej rozwojowi, dlatego wybrali polski rzad PIS, a nie zdrajców i targowiczan mieszkajacych tylko w Polsce i szkodzących we wszystkim co jest dla Polski dobre.
Reytan2019.05.28 15:20
POPIS to smierc Poski. Wszyscy sie smieja z Polakow.
anonim2019.05.27 10:49
Raczej, POLACY JAK ZAWSZE DALI SIĘ NABRAĆ, te sama komusze twarze, to samo kłamstwo.
Waldi2019.05.27 11:32
Z pewnością nabrali się zwolennicy KE, wielu pewnie nie głosowało np. na sekretarza PZPR na UW, zarejestrowanym jako kapuś SB w roku 80-tym, czy może na I-go sekretarza KW PZPR i członka KC PZPR Millera tylko na kolejne miejsca, a tu zonk, chyba że ta ściana zachodnia i warszawka ma z polskiego w sobie wyłącznie obywatelstwo.
Seba2019.05.27 10:44
bombelki boze zwycierzyly
Waldi2019.05.27 10:55
Zainstaluj Polską klawiaturę kacapski trollu i mniej bąbelków towariszcz.
bbb2019.05.27 13:59
"Bombelki" to są dzieci tzw. "madek i tatełów" , którzy uważają że ich pociechy są pępkami świata i im się należy. To ludzie którzy nie chcą za nic płacić bo uważają że najlepszą zapłatą powinien być uśmiech ich "bombelka"
PO szuka dojnych krów2019.05.27 10:17
Widzicie ludzie Polacy te zakła,mane zd radzie ckie mo rdy??? to oni najgorsza swołocz jaka przytrafiła sie Polsce.
szcze na PiS i rydzyka2019.05.27 10:12
czas na jesienne wybory
robaczek ;/ 2019.05.27 10:11
BRAWO POLACY! mamy taką reprezentacje w EU na jaką zasłużyliśmy. mierni, durni, zakompleksieni, bez jezykow, bez wyksztalcenia. no ale: mierni ale wierni. no cóż. demokracja. Skoro wiekszosc naszego kraju to warcholstwo, no to ... masakra! ja chyba na jesien wyjezdzam stad. nie chcecie mnie, no to po cholere mam tutaj siedziec. jak wiekszosc przedsiebiorcow, mlodych aktywnych, intelektualistow. no coż. skoro wieś rządzi. ot niech wieś pcha ten kraj. Putin to chyba dzisiaj leje ze smiechu po gaciach. sami sobie kraj i EU rozpierdo_ limy.
Waldi2019.05.27 10:45
Nie, no co ty , mamy super przedstawicieli: Cimoszewicz-były sekretarz PZPR na UW i zarejestrowany w 80 roku SB-cki kapuś, Miller- I-szy sekretarz KW PZPR, naczelny zdrajca Polski-Róża Thun und coś tam, zdRadek Sikorski- podnóżek Niemiecki, to nie są "patrioci", "godni" przedstawiciele Polski w UE ?
RedIsBad2019.05.27 10:59
i krzyżyk na drogę
PO szuka dojnych krów2019.05.27 12:25
Ty sie nie chwal że wyjeżdżasz bo gdzie byś miał lepiej jak w Polsce?Juz czekaja na ciebie na Zachodzie idioto
robaczek 2019.05.27 14:21
;] misiu. spoko. wymienimy sie. wroca do polski ze zmywaka. bedziesz mial swoich ;]
Salem2019.05.27 12:27
Ty wielki przedsiebiorco kretynem jestes i to wszystko
kamyk2019.05.29 14:49
bog honor ojczyzna mowi ci to cos lepsi ci niz zgraja powskich i innej masci sierot juz zapomniales jak rozsprzedali polske za unijne posady a ty kim jestes ze ublizasz ludziom ze wsi paniczyku i ty masz czelnosc nazywac sie polakiem a jedz najlepiej zaraz po co czekac do jesieni biedny wyksztalcony przedsiebiorczy aktywny trolu naogladalem sie juz dosc takich inteligentow ci twoi bogowie od lat nas wykorzystuja mam 48 lat to cos na ten temat wiem
anonim2019.05.27 10:09
Gratulacje dla PiS. Nie bardzo rozumiem wybór Polaków, ale chyba dlatego, że mieszkam po tej zachodniej stronie i zupełnie nie mam w sobie homo sovieticusa. Ale, co tam, demokracja to demokracja, gratulacje dla PiS i jego elektoratu.
and2019.05.27 10:19
Jedyny głos rozsądku, skończmy te plemienne walki i zasypujmy podziały. Nie zatruwajmy sobie na wzajem życia.
Jam2019.05.27 10:26
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale końcówka ostatniego zdania "i jego elektoratu" brzmi wybitnie po rosyjsku. Poza tym kłamstwo w polityce Rosji jest normą.
Alojzy Cedzidłó2019.05.27 11:50
Typowe .Wczoraj ,, won", dziś brawo . Liczy pan Jonasik na korytko ?. No to do spowiedzi . Kartka od księdza obowiązkowa . I poza sprawa . . To mi śmierdzi PSL -em .
max2019.05.27 12:23
Jak nie masz skoro masz? Głosowałeś na komuszych capów z KE, którzy weszli do PE i zarzucasz PiSowi, że popiera komuchów?
edi2019.05.27 14:20
UWAGA jonasik RUSKI TROLL - przez całą kampanię WYLEWAŁ ŚMIERDZĄCE POmyje na Polaków
Jam2019.05.27 10:08
5 partii nie było w stanie pokonać Pis-u. 3 punkty programowe KE - NIENAWIŚĆ, PRZEWROTNOŚĆ, PYCHA - zawiodły
ja2019.05.27 10:07
Niestety ale znowu dali się oszukać, dlaczego tylko Konfederacja szła z postulatem ochrony życia poczętego? dlaczego Ultra konserwatywny PIS i taki katolicki nie podniósł takiego zobowiązania? PIS PO jedno zło. Po chce Nas sprzedać zachodowi, a Pis Trumpowi i Izraelowi.
ja2019.05.27 10:09
Jestem ciekaw gdzie te 15% sztucznego poparcia w sondażach dla Wiosny? Polaku Ateisto Durny Geju, gdzie Twoja biedronka i Timmermans.
Wladek2019.05.28 0:28
Oni jeszcze nie otrząsnęli się po wielkiej katastrofie wyborczej! Biedronka pojedzie do UE, a ich się zmiecie jak palikociarnię , w niebyt!
Waldi2019.05.27 10:37
PO-zachodowi, PiS-USA, NATO i oszczercze !!! Izraelowi, chyba oglądasz wyłącznie TVN, no ale Konfederacja sprzedaje Nas Putinowi.
ja2019.05.27 12:29
Nie oglądam ani TVn ani TVP. Słucham, widze co robią i myśle samodzielnie
Reytan2019.05.28 15:08
Tylko Konfedeacja dazy do CELOW polskich.
Ateo2019.05.27 11:19
Ale co niby konfituracie => calkowity zakaz aborcji? Oj duraki duraki wot za Ural!!
Reytan2019.05.28 15:11
POPIS morduje POLSKIE dzieci.
edi2019.05.27 9:59
BRAWO PiS - BRAWO POLSKA - OPATRZNOŚĆ CZUWA JEZUS JEST PANEM POLSKI A JEJ KRÓLOWĄ MARYJA - SURSUM CORDA !!
ktoco2019.05.27 13:25
Poczekaj jak braknie na 500+ to będziesz inaczej wrzeszczał.
edi2019.05.27 14:18
czekałem 8 lat rządów PO-PSL i zamiast 500+ dla moich dzieci POszło do kieszeni ZŁODZIEJI MAFII VAT (40 mld-rocznie)- dlaczegoś wtedy nie WRZESZCZAŁ - HIPOKRYTO
Nina2019.05.28 9:30
Nie wrzeszczał bo oni kradli i takim co ich popierają też bezkarnie pozwalali kraść, a nawet się cieszyli,że Polska jest materialnie niszczona, bo plan PO i PSL był taki by zniszczyć i zrujnować Polskę gospodarczo i za długo oddac ją w rece niemieckiej unii. Przecież Niemcy finansowali Tuska i jego PO by wygrali, dlatego potem przez 8 lat konsekwentnie z premedytacją Polskę niszczyli.Największe poparcie platforma zawsze miała wśród przestępców i kryminalistów w więzieniach. Nawet trzaskowski ostatnio też miał ich największe poparcie w Warszawie.
lolek kremowka2019.05.27 9:56
Dali się, dali :) Kiedy kilka lat temu Litwa wprowadziła u siebie €, ceny po jakimś czasie na Litwie wzrosły i stały się wyższe niż w Polsce. Po kilkuletnich rządach PiSu, ceny w Polsce stały się wyższe niż na Litwie :( GRATULACJE :)
Waldi2019.05.27 10:24
A Litwini i Ruscy w Bartoszycach przy Biedronce przed granicą w Bezledach mówią odwrotnie, ale lole to trollek.
lolek kremowka2019.05.27 12:14
Teraz do Polski dla kilku eurocentów różnicy w cenie produktów nie opłaca się przyjeżdżać na zakupy tym brasziej, że ceny benzyny w Polsce są wyższe. Z Litwy na zakupy przyjeżdżają tylko ludzie z przygranicznych miejscowości, w których nie ma sklepów wilelkopowierzchniowych tzw marketów.
Nina2019.05.28 9:21
lolek ty z jakiego państwa pochodzisz bo w Polsce słowo braszniej nie wystepuje w słowniku. To nie piernicz głupot, czy myslisz, że my Polacy po świecie nie jeździmy i nie widzimy,że tam gdzie wprowadzono euro to ludzie zubożeli i nadal ubożeja.
100% racji2019.05.27 9:55
a już dawno młody tow. BONK rzekł ! ... my z ojcem wiedzieliśmy, że LIPA
man woman albo gender2019.05.27 9:52
Wczoraj wieczorem między KE a PiS w badaniach sondażowych były tylko 2 punkty procentowe różnicy a dzisiaj już jest 8 % - albo wyborcy PiS nie mówią prawdy ankieterom przed lokalami wyborczymi co jest prawdopodobne u tych ludzi albo w nocy nastąpił cud nad urną wyborczą.
Ateo2019.05.27 11:18
My poprostu lubimy lzy lemingow ;))) i tak owszem mowilem, ze glosowalem na inne ugrupowanie :D zawsze tak robie lol...
polak2019.05.27 11:19
boli ---to wasza golgota---na wyspach mówią--- cytuję "'największe dla Polski zło -to PełO "'--koniec cytatu
Wladek2019.05.28 0:22
Ja też tak slyszałem jak ty, z tym PełO! Ale Schetyna dał się ograć! Tylu miał doradców, a kilku komuchów dało mu rady i wskoczyło za nich do PE! Ha ha ha!
Maciek Arczyński2019.05.27 16:56
Wiesz co to są badania sondażowe? Nie każdy punkt wyborczy jest badany i nie każdy wyborca. Miarodajne są tylko wyniki wyborów, no chyba, że sondaż znacząco odbiega od rzeczywistości jak to było w przypadku PSL-u parę lat temu. Generalnie wyniki się pokrywają. A jeśli masz uzasadnione podejrzenia a najlepiej dowód, to zgłoś to gdzie trzeba. Nawiasem mówiąc tamte wyniki były honorowane mimo ewidentnego "cudu nad urną" i to niejednego. Nie potraficie przegrywać. A w komisjach nie było ludzi poza zwolennikami PiS-u? Poza tym wyniki były podane bez przeciągania jak to bywało i wtedy nasuwały się słuszne podejrzenia o manipulacje.
Jurand2019.05.27 9:49
Najwyższy czas zabrać się za "wiosenne" porządki- czyli ujawnić kto i za ile euro sponsoruje ten po wazeliniarski nowotwór!
Cogito ergo sum2019.05.27 9:47
Te wybory w wykonani Platformy miały być tylko platformą wyborczą dla kilku cwaniaczków. Tylko o nich chodziło aby trafili na salony. Czyli wyborcy Platformy dali się nabrać bo potraktowano ich instrumentalnie. Mieli wybrać kilku liderów i to wszystko.
polak2019.05.27 11:17
na zdięciu to sami żydokomuno---faszyści -----tak wygląda zdradziecka hołota
Salem2019.05.27 12:26
To są po prostu największe gnoje nie sposób zliczyć ich bandyctwa złodziejstwa