„Pójdziecie siedzieć! Tak mi dopomóż Bóg!” - zdjęcie
29.04.14, 15:15Janusz Korwin-Mikke

„Pójdziecie siedzieć! Tak mi dopomóż Bóg!”

13

W programie „To był dzień” Janusz Korwin-Mikke zarzekał się, że w „wolnej Polsce” część dawnego estabilishmentu pójdzie siedzieć. Szef Nowej Prawicy rozmawiał z europosłem Pawłem Zalewskim z PO.

Korwin-Mikke bardzo ostro ocenił sytuację gospodarczą Unii Europejskiej i możliwości, jakie niesie integracja dla Polski. „Całkowity zastój demograficzny – celowy, gospodarczy – celowy, walka z energetyką… Proszę popatrzeć, jak wyglądają kraje, które nie weszł do UE: Chiny, Brazylia, Indie… Tam jest rozwój, dynamika, a tu jest skansen” – mówił Korwin-Mikke.

Uznał też, że ani NATO ani UE nie pomogą w zabezpieczeniu Polski przed obcą agresją. „Nie wierzę ani w NATO, ani w UE. Unia jest potwornym mechanizmem biurokratycznym” – stwierdził szef Nowej Prawicy.

„Pan Kwaśniewski pójdzie siedzieć w wolnej Polsce. (…) I za to pójdziecie siedzieć! W wolnej Polsce pójdziecie siedzieć! Tak mi dopomóż Bóg!” – powiedział na koniec.

pac/wpolityce/polsat 

Komentarze (13):

anonim2014.04.29 15:25
ta... siedzieć... chyba stać. Nad zapadnią. Korwin jest legalistą ale lud nie zna umiaru jak mu puszczą nerwy. Czy lud powywiesza swoich oprawców i ciemiężycieli? Nie będziemy ich bronić.
anonim2014.04.29 15:40
pójdą siedzieć za rabunek OFE: https://www.youtube.com/watch?v=yn-bYZAih58 https://www.youtube.com/watch?v=Q-2xZBCqDes
anonim2014.04.29 15:53
@arbiter Jeśli idzie o Korwina, to niezwykle intrygująca postać polskiej sceny politycznej. Niektóre z jego wypowiedzi są bardzo zasadne, inne - skandaliczne i bezsensowne. Stąd pewna logika działania i sens w udziale Pana Posła w programach telewizyjnych mimo wszystko dostrzegam. Do zaprezentowanego przez Pana grona dołączyłbym natomiast choćby Posłów Palikota, Ryfińskiego, prof. Senyszyn, i wielu innych... Ot, Polska właśnie i "piękność jej w całej ozdobie"... Nie ulegajmy więc skrajnościom i dostrzegajmy pewne spectrum...
anonim2014.04.29 16:00
ajerwolfie, to w chinach już nie ma rozwoju? A może ojrounija nabrała rozpędu? A może wszyscy się mylą w temacie długów państw i ojropa nie jest wcale zbankrutowanym zadupiem? Szczęśliwie wymierającym i czekającym na skolonizowanie?
anonim2014.04.29 16:08
@AirWolf Z całym szacunkiem, ale sugestia absolutnie z tematem przewodnim niezwiązana - prezes Kaczyński jest niezmiernie rzadkim gościem programów telewizyjnych, i proszę mieć to na uwadze. Nie może się tutaj równać z posłami Ryfińskim, ostatnio Palikotem, Senyszyn etc., którzy bywają wręcz nagminnie... Ponadto myślę, że, jeśli już rozwinąć wątek, w zestawieniu z posłem chociażby Ryfińskim, czy Niesiołowskim, prezes PiS jest niezwykle powściągliwy w mowie. To trzeba przyznać. Choć, jeżeli chodzi o niektóre spośród jego wypowiedzi - zgadza się... Tyle w temacie, jednak nie do końca rozumiem podjętą figurę retoryczną. Zgadza się Pan ze mną, neguje mą opinię, bo jak dotychczas - odbija, bezzasadnie zresztą, "piłęczkę" (nie wiem, jakobym był fanatycznym kochankiem formacji Prawa i Sprawiedliwości).
anonim2014.04.29 16:33
Coraz bardziej podoba mi się pan Korwin-Mikke.Nadejdzie dzień sznura!
anonim2014.04.29 16:38
@AirWolf Czy ty jesteś brat bliźniak Niesiołowskiego?Czy orginał?Bo co pysk otworzysz to ziejesz ogniem na PIS jak orginał.
anonim2014.04.29 17:44
@AirWolf W takim razie zapoczątkowałem swoisty "łańcuszek" (szczęścia?), ponieważ na ten sam aspekt starałem się zwrócić uwagę Arbitrowi i zwyczajnie poszerzyłem nieco to grono... Ja z kolei świadom rzeczy jestem. Pozdrawiam ;) ;)
anonim2014.04.29 18:21
hahahahahaha niech mnie Korwin oświeci - jak Chiny, Indie czy Brazylia miały wejśc do Unii -o zgrozo- Europejskiej ??? a co do posadzenia komuchów - pełna zgoda .....w wolnej Polsce winni siedziec do końca ich parszywych dni.
anonim2014.04.29 22:14
Kwaśniewski z Jolą powinien już dawno gnić w pierdlu
anonim2014.04.30 0:41
Dlatego, żaden polski mainstreamowy polityk nie dopuści do "Wolnej Polski" podobnie jak UE nie odpuści procesu :"ever closer union". Doskonale wiedzą, że gdyby ich przekręty i traktowanie obywateli jak bydło zostało nagłośnione zabrakło by sznura do szubienic. Znamienne było żądanie uwolnienia Tymoszenko jako warunek rozmów o stowarzyszeniu UE z Ukrainą. W rozumowaniu wg. "europejskich standartów" nie mieści się to, że polityka, który jest przestępcą można jak przestępcę wsadzić do pierdla.
anonim2014.04.30 9:07
nienawiść jest niezgodna z wolą Bożą
anonim2014.04.30 16:05
W Chinach i Indiach dzięki temu "rozwojowi" i "braku walki z energetyką" mają tak zanieczyszczone powietrze że robotnicy choćby żyjący w pobliżu miast umierają pomimo noszenia masek ochronnych. Oczywiście - gdzie indziej nie dostaliby takiej płacy. Nie krytykuję wolnego rynku za którym jest Korwin-Mikke, tylko jego zaślepienie, jego fałszywy obraz ekologii i "tych oszołomów" co to biją na alarm aby ograniczać emisje gazów cieplarnianych.