Podróbki torebek za 3 mln złotych. Towar zabezpieczyła policja  - zdjęcie
19.10.21, 09:22fot. policja.pl

Podróbki torebek za 3 mln złotych. Towar zabezpieczyła policja

3

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 30-latka, który w Centrum Handlowym w Wólce Kosowskiej handlował galanterią skórzaną opatrzoną podrobionymi znakami towarowymi zastrzeżonymi dla znanej marki. Zatrzymany mężczyzna odpowie za wprowadzanie do obrotu handlowego towaru z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek czynem swym wyczerpując znamiona art. 305 ust. 3 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy stołecznej otrzymali informację, z której wynikało, że na terenie Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej może być sprzedawany towar z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Kiedy dotarli na miejsce niezwłocznie skierowali się do jednego ze stoisk handlowych. Na jednym z nich sprzedaż torebek damskich łudząco podobne do markowych wyrobów prowadził 30-letni mężczyzna. Policjanci sprawdzili cały boks, w którym zabezpieczyli kolejną galanterię skórzaną z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

W wyniku przeszukania stoiska policjanci zabezpieczyli 768 torebek opatrzonych podrobionymi znakami towarowymi. Wartość rynkowa zabezpieczonych towarów, wyliczona przez pokrzywdzone firmy, wyniosła prawie 3 miliony złotych.

Zatrzymany 30-latek potwierdził, że zabezpieczony przez Policję towar jest sprowadzany bezpośrednio z Chin. Przyznał, że zamawianiem towaru zajmuje się drugi współwłaściciel firmy. Policjanci ustalili też biuro księgowe zajmujące się rozliczaniem finansowym firmy, co może pomóc w ustaleniu skali procederu.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za wprowadzanie do obrotu handlowego towaru z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek czynem swym wyczerpując znamiona art. 305 ust. 3 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej.


Tekst: Edyta Adamus

mp/policja.pl

 

Komentarze (3):

Jerzy2021.10.20 12:43
gnoić, gnoić, gnoić - oby tylko urzędnikom i milicjantom włos z głowy nie spadł...
Grizzly2021.10.19 10:13
Naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek powinna zajmować się wyłącznie prywatna policja tych "światowych marek"! Tak jak jest z ochroną obiektów i osób prywatnych! Policja ma inne zadania i powinna wkraczać na moment zatrzymania zaś całe dochodzenie i tropienie podrabiaczy marek powinny zajmować się same "światowe marki"
Wies2021.10.19 9:48
No i dowiedział się ze jest milionerem