Podpalono kościół niedaleko Paryża - zdjęcie
13.01.16, 19:25

Podpalono kościół niedaleko Paryża

4

Zabytkowa świątynia w Fontainbleau została sprofanowana. We Francji podobne ataki stały się codziennością. Każdego dnia profanowane są dwa kościoły.

 

„Kościół jest w świecie znakiem sprzeciwu! Im bardziej głosi on Tego, który jest «Drogą, Prawdą i Życiem» (J 4, 6), tym bardziej wadzi i tym silniej się go odrzuca” – czytamy w przesłaniu prefekta watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów po brutalnej profanacji i podpaleniu zabytkowego kościoła w Fontainebleau pod Paryżem.

Kard. Robert Sarah gościł w ubiegłym roku w parafii, której kościół zniszczono. Zaznacza on, że faktycznym celem ataku na budynek kościelny był sam Bóg, Kościół i tamtejsza wspólnota. W szczególności wzywa do modlitwy za profanatorów Najświętszego Sakramentu. „Niech diabelska nienawiść w ich duszach ustąpi miejsca bojaźni Bożej i wynagradzającej adoracji. Sprofanowane są tak naprawdę ich serca, w których mieszka szatan” – pisze szef watykańskiej dykasterii ds. liturgii.

Kard. Sarah przypomina katolikom z Fontainbleau, że nie powinni się dziwić doświadczanej przez nich nienawiści i odrzuceniu. „Miłość Boga do ludzi, objawiona w Boże Narodzenie, roznieciła gniew diabła. Pamiętajcie, że po radości Bożego Narodzenia nastąpiła przerażająca masakra Niewiniątek. Kiedy Bóg objawia swą łagodność i miłość, świat odpowiada ślepą i nieuzasadnioną przemocą. Czyż można się dziwić, że z waszego żłóbka ukradziono Dzieciątko Jezus?” – pyta kard. Sarah.

Przypomina on również, że w miniony weekend napastnicy nie tylko sprofanowali i spalili kościół, ale obalili również przydrożny krzyż w pobliskim lesie. „Wspólnoty chrześcijańskie i kościoły przypominają nieustannie światu to, czego nie chce on słyszeć, że to przez krzyż zostaliśmy zbawieni. Krzyż objawia zarazem nieskończoną miłość Boga i niezbadaną nędzę człowieka. Czyż można się dziwić, że znak krzyża wzbudza tak wielką nienawiść i że sprofanowano również przydrożny krzyż?” – czytamy w watykańskim przesłaniu.

Kard. Sarah zwraca też uwagę na prześladowanie chrześcijan, które dokonuje się dzisiaj w świecie przy całkowitym milczeniu mediów i obojętności rządzących. Chrześcijanom we Francji przypomina, że skutków nienawiści do Chrystusa nie doświadczyli oni w swym ciele, bo ucierpiał jedynie ich kościół. Watykański purpurat apeluje jednak do nich, by na doświadczone krzywdy reagowali jak męczennicy: dając świadectwo Bogu, nie szukając zemsty, lecz przebaczenia i pojednania. Zapewnia ich również, że choć napastnicy spalili bądź ukradli zabytkowy wizerunek Matki Boskiej, Ona wciąż tam pozostaje i nimi się opiekuje.

We Francji profanowanie chrześcijańskich miejsc kultu stało się prawdziwą plagą. Statystycznie na policję zgłaszane są codziennie dwa przypadki takich przestępstw.

 

KJ/radiovaticana.va

<<<MUSISZ TO PRZECZYTAĆ! ENCYKLOPEDIA ... KOŃCA ŚWIATA!!! >>>

Komentarze (4):

anonim2016.01.13 22:16
WYSTĄPMY Z UE prośmy o referendum w tej sprawie!
anonim2016.01.13 22:34
Widać jak na dłoni że Muzułmanie są Opętani przez demony z piekła które szykują się już dziś do wielkich łowów dusz, bo przecież nie do nieba idą profanatorzy Najświętszego Sakramentu i Krzyża św. wszyscy bluźniący Bogu i Jego Pomazańcowi
anonim2016.01.13 22:41
Jakiż to piękny obrazek bijącego zonę Polaka - katolika przeciwstawia się obrazkom przeuczciwego ateisty, który oczywiście obowiązkowo nie kradnie ani nie zabija. Żony nie bije, bo przeważnie jej nie ma - mieszka na kocią łapę i "się kochają". Jak widać potrafią być i tacy, co bezinteresownie kościół podpalą...
anonim2016.01.14 20:53
Więcej islamistów, Francjo, więcej...