Po interwencji MSZ, YouTube odblokowało ,,Paszporty życia'' o Grupie Ładosia ratującej Żydów - zdjęcie
31.12.20, 15:35fot. yt/hatikva

Po interwencji MSZ, YouTube odblokowało ,,Paszporty życia'' o Grupie Ładosia ratującej Żydów

7

- Zablokowany wczoraj spektakl „Paszporty życia” o Grupie Ładosia - polskich dyplomatach ratujących Żydów podczas II wojny światowej - jest znów dostępny na YouTube. Wierzę, że to był tylko algorytm i nic innego tutaj nie zadziałało - powiedział prezes Fundacji Hatikva Jarosław Papis.

Serwis YouTube usunął w środę po zaledwie kilku godzinach od premiery nagranie spektaklu „Paszporty życia”, który został przygotowany przez Fundację Hatikva wspólnie z młodzieżą jednego z łódzkich liceów.

W sztuce prezentowane jest współczesne spojrzenie na historię ratowania Żydów przez grupę ambasadora Aleksandra Ładosia.

- Sfera domysłów, nie wiem o co chodzi, bo YouTube nie wyjaśnia powodów – powiedział portalowi tvp.info Papis odnosząc się do możliwych powodów decyzji YouTuba.

Papis nie kryje przy tym oburzenia z powodu takiej decyzją serwisu, a w sprawie interweniował też polski MSZ. W wyniku tej interwencji udało się ostatecznie doprowadzić do przywrócenia nagrania na portal.

- Historia Grupy Berneńskiej (zwanej też Grupą Ładosia) skupionej wokół ambasadora Aleksandra Ładosia w polskiej placówce dyplomatycznej w Szwajcarii jest dosyć mało znana. Przykro mówić, ale także w Polsce. Mnie ta tematyka zainspirowała w zasadzie już po pierwszych artykułach, jakie pojawiły się w polskiej prasie. Bo też miałem tylko jakąś szczątkową wiedzę. Ale udało mi się to zmienić dzięki pracy przede wszystkim takich osób jak pan ambasador Jakub Kumoch, którego pracy nie potrafię nawet opisać, tak jest wielka - powiedział prezes Fundacji Hatikva Jarosław Papis.

mp/portal tvp info/pap

Komentarze (7):

Nic nie znaczycie w świecie2021.01.1 16:54
Ośmieszacie się angażowaniem ministerstwa w spory na mediach społecznościowych. Szkoda żeście nie wysłali przeciw niemieckiemu Sandepidowi eskadry waszych Migów 29: https://www.kontrowersje.net/cud_e_nie_wys_ali_my_do_oberstdorfu_eskadry_f16_wojna_polski_z_niemieckim_sanepidem
TerrySch2020.12.31 18:20
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię.... workreviews10.com
Aj waj2020.12.31 16:04
Ale dranie z tego Ministerstwa! Przecież wiadomo, że to Polacy mordowali masowo Żydów, a dzielni i rycerscy Niemcy ich ratowali. Tak ustalono w redakcji Gazety Wybiórczej, Newsweeka oraz na tajnym posiedzeniu wiadomej loży. Więc taka jest prawda, a fakty nie mają tu nic do rzeczy.
Anonim2020.12.31 15:44
https://www.youtube.com/watch?v=6dLlsut0nLA
Grizzly2020.12.31 15:40
to nie ten spektakl frondowe dzbany
Grizzly2021.01.1 10:03
Won k... internetowa od mojego nicka, złodziejskie nasienie bolszewickie!
Nie wymagaj od Marysi zbyt wiele2021.01.1 16:55
dobrze chociaż, że nie wkleiła tego samego linka trzy razy.