PO atakuje prokuraturę. Czarnecki: Ubrał się diabeł w ornat... - zdjęcie
26.11.19, 18:30zdj. screen TVP Info

PO atakuje prokuraturę. Czarnecki: Ubrał się diabeł w ornat...

12

Decyzja katowickiej prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie zawieszonych na symbolicznych szubienicach zdjęć europosłów Platformy Obywatelskiej, którzy poparli rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski wywołała wściekłość środowisk lewicowo-liberalnych. 

Politycy PO atakują prokuraturę. Szef delegacji tej partii w PE, Andrzej Halicki ocenia, że jest to „skandaliczna decyzja politycznej prokuratury”. Również europosłanka Róża Thun uważa, że prokuratura, umarzając śledztwo w tej sprawie, pokazała polityczną twarz. 

Decyzję prokuratury oraz reakcje polityków opozycji skomentował europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Czarnecki. Zdaniem polityka PiS, oburzenie europsłów PO jest fałszywe. 

"Ubrał się diabeł w ornat i na mszę dzwoni. Tym starym polskim przysłowiem chciałbym skomentować tę relację polityków Platformy, a więc formacji, która w październiku 2006 r. zorganizowała tzw. błękitny marsz, na którym niesiono szubienice (z wizerunkami) polityków PiS"-przypomniał eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości. Czarnecki zastrzegł jednocześnie że absolutnie potępia umieszczanie w przestrzeni publicznej szubienic z wizerunkami jakichkolwiek polityków.

"Tym się różnię od polityków PO, że oni potępiają to tylko wtedy, kiedy ich to dotyczy"-ocenił europoseł. Czarnecki wyraził ponadto ubolewanie, że politycy Platformy Obywatelskiej sami posługiwali się tego typu metodami. Jak stwierdził eurodeputowany, być może nie spodziewali się, że po latach znajdą naśladowców wśród skrajnej prawicy. 

"Jesienią 2006 r. nie było śledztwa prokuratury w sprawie szubienic z politykami PiS, niesionych na błękitnym marszu PO"-podkreślił polityk partii rządzącej, przypominając, że prokuratura nie zajęła sie także wpisem na Twitterze eurodeputowanej Platformy Obywatelskiej, Róży Thun, która  „określiła działaczy PiS jako śmieci”.

Zdaniem Ryszarda Czarneckiego, prokuratura nie podjęła wówczas reakcji, dlatego może warto przypomnieć te fakty politykom opozycji totalnej, "chorym, jak widać, na amnezję". 

yenn/PAP,Fronda.pl

Komentarze (12):

Kalasanty 12019.11.26 19:33
Czy ten debil biorąc 10000 euro miesięcznie, nie umie nic mniej banalnego wymyśleć. Ten suchar z ornatem i diabłem to nawet w Familiadzie spotkał by się zażenowaniem. A tak poważnie, to jest chyba przekaz dnia - PO robiło to samo. Czyli de facto pis utożsamia się z tymi naziolami stawiającymi szubiennice. Interesujące.
KKK2019.11.26 19:31
Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. W dniu 25.11.2019 komentator portalu Fronda Björn Karlsson zamieścił rasistowski wpis ! My czytelnicy portalu prosimy o ukaranie tego rasisty, jego blokadę na portalu lub zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Przypominamy, że rasizm jest przestępstwem karalnym !! Oto jego rasistowski wpis Björn Karlsson 25.11.19 11:11 Viki Gabor typowo polskie imię i nazwisko! i ta słowiańska uroda... Do tego tańczył chłopak w różowej kamizelce i czarny imigrant jeszcze. A nie, ten czarny to był syn matki tej z Częstochowy, to swój przecie a nie jakiś imigrant co to przenosi choroby i pasożyty. A Ciemny Lud kupił wszystko i pan Kurski jaki dumny ze swojego odkrycia ,prawdziwy sukces PiSu a najbardziej żoliborskiego prezesiny... https://www.fronda.pl/a/matka-kurka-wiocha-nie-zadna-swiatowosc-multikulturowy-chlam-nie-zadna-polskosc,136609.html
KKK2019.11.26 19:20
Do jełopa i rasisty (powyżej), który wabi się Björn Karlsson : Widzisz Karlsson, i po tych kilku słowach, które "zwymiotowałeś", od razu można cię określić, ocenić i scharakteryzować. Ty jesteś chory – nie nie piszę żeś głupi: Objawy owsicy gorszego sortu u zwolenników PO: -świąd mózgu , zaczerwienienie w obrębie odbytu i pusty portfel, -niepokój, zgrzytanie zębami i gwałtowność ruchowa, -obgryzanie paznokci i potrząsanie nerwowe puszką na spermę, -brak apetytu spowodowane pustką intelektualną, -nudności , bóle brzucha, głowy i wypróżnianie się z szarych komórek, -zaburzenia snu i brak logicznego rozumowania. Sprawdz, czy te objawy występują u ciebie rasisto. To bardzo ważne, bo we wczesnym stadium tej choroby jest ona uleczalna. Psychiatrzy używają w leczeniu kauczukowych młotków uderzając nimi chorego w potylicę. Po kilku takich zabiegach – choroba ustępuje ! Oto jego rasistowski wpis Björn Karlsson 25.11.19 11:11 Viki Gabor typowo polskie imię i nazwisko! i ta słowiańska uroda... Do tego tańczył chłopak w różowej kamizelce i czarny imigrant jeszcze. A nie, ten czarny to był syn matki tej z Częstochowy, to swój przecie a nie jakiś imigrant co to przenosi choroby i pasożyty. A Ciemny Lud kupił wszystko i pan Kurski jaki dumny ze swojego odkrycia ,prawdziwy sukces PiSu a najbardziej żoliborskiego prezesiny... https://www.fronda.pl/a/matka-kurka-wiocha-nie-zadna-swiatowosc-multikulturowy-chlam-nie-zadna-polskosc,136609.html
ian2019.11.26 19:18
powiesić bjorna karlsona peowskiego trola ze fabryki troli czaskowskiego i brejzy
jestem za2019.11.26 22:11
za yaya
katolik2019.11.26 18:53
dlaczego dno mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna burzy się na kawałek wiszącego papieru,bo co tam wisza ich ludzie .PRZECIEŻ dno chce dokonywać mordu -aborcji i eutanazji. Chołota.
Piotr Nowak2019.11.26 18:47
Panie Czarnecki, a jak tam, rodzinka w Spółkach Skarbu Państwa i synuś w PKO BP?
662019.11.26 19:33
Ooooooo, miruś wrócił na Frondę ?! No i po coś to zrobił ku-ta-sie ?!! A było tak spokojnie. No dobra miruś, a jak tam twoja mamusia ? Czy ona była mądrzejsza od tatusia czy było odwrotnie. Tylko się chu-ju nie denerwuj, bo po kimś musiałeś przecież odziedziczyć twój debilizm !
Katolicka Kretynizacja Polski2019.11.26 18:40
No to może środowiska LGBT zorganizują wesoły happening i na symbolicznych szubienicach powieszą zdjęcia rydzyka, Jędraszewskiego, Głódzia itp. kościelnych obłudników!
J. Radziszewski2019.11.26 19:31
Heppening Będą wieczny w PIEKLE mieli LBGTQ i na krzyżu nie za długo bo za 8 lat a zawisną tam ludzie z tych środowisk LBGTQ a diabły z chórów cherubów dawać im wciry wiecznie robić jeziorze ognia i siarki /Ap 20,15)
Ragnar2019.11.26 19:32
a w odpowiedzi na to środowiska patriotyczne zorganizują też wesoły happening, na którym kukły tęczowych dziwolągów będą niesione w kotle z ogniem piekielnym ty kacapski trolu.
B522019.11.26 19:59
gdy twoja matka wiedziała co się z niej wylęgnie to by nogi zawisła