Pilne!!! Senatorowie zdecydowali ws. ,,Piątki dla zwierząt’’  - zdjęcie
14.10.20, 16:34Fot. via: Flickr CC 2.0

Pilne!!! Senatorowie zdecydowali ws. ,,Piątki dla zwierząt’’

17

Senatorowie zagłosowali ws. nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Za przyjęciem projektu z poprawkami opowiedziało się 76 z nich, przeciw było 11, a 10 wstrzymało się od głosu. Wśród przyjętych poprawek jest m.in. wydłużenie vacatio legis przepisów dot. uboju rytualnego i zakazu hodowli zwierząt futerkowych.

Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi wnioskowała o odrzucenie noweli w całości, jednak wniosek ten nie został przyjęty. Senat odrzucił też wniosek Lewicy, która chciała przyjąć nowelę bez poprawek.

Przyjęto poprawkę wydłużającą do końca 2025 roku wejście w życie przepisów dot. ograniczenia uboju rytualnego oraz do 31 lipca 2023 roku przepisów dot. hodowli zwierząt na futra.

Senatorowie opowiedzieli się również m.in. za przyjęciem rekomendowanej przez rząd poprawki o wykreśleniu z ustawy ograniczenia dot. uboju rytualnego drobiu oraz o wykreśleniu przepisów rozszerzających kompetencje organizacji pozarządowych.

Przyjęcie przez Sejm nowelizacji z poprawkami skrytykował w mediach społecznościowych lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz:

- „POPiS w Senacie przyklepał #PiątkaKaczyńskiego. Zabrakło dobrej woli i zdrowego rozsądku. Poparto ustawę antypolską i antyrolniczą, niekonstytucyjną i sprzeczną z prawem unijnym. Nie odpuścimy tego i zrobimy wszystko, żeby nigdy nie weszła w życie” – napisał polityk.

kak/PAP, polsat.news.pl

Komentarze (17):

bodekyoga2020.10.21 23:15
PIS z uporem maniaka o swojej piątce dla zwierząt, która zdradza wieś. Kaczyński obudź się z tego amoku!
Maciej Płatov2020.10.15 11:03
To co się DOKONAŁO w SENSACJE TO ZDRADA Partii Okrągłostołowych ( PO-KO+ PiS+ LEWICA) Wisi-=-ELEKTORATU ROLNICZEGO HAŃBA Tym ZDRAJCĄ. KONIEC głosowania na w/wymienione partie. A jak EKO--Prezes myśl ,że ,,wojenką " z UE przykryje ZDRADĘ ,to BARDZO się Myli.A tak pro forma nie polski--Rząd szybko się do gada z UE ,i NIE zdziwię się jak EKO---Prezes ZDRADZI Orbana--Madziarów.
Jakub2020.10.15 7:21
Z tego wynika, że na razie nie będą nam grozić wtargnięcia komunistycznych eko bojówek do naszych zagród i mieszkań.
Jan Radziszewski2020.10.15 1:14
++ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
Jan Radziszewski2020.10.15 1:13
i Senatorowie zapłoną również O Zb. Nr 71. Nieboszczykowie ukażą się trzeciego dnia. Zapisz: Dzieci Moje, najpierw na niebie, nocą, ujrzycie złocisty, wielki Krzyż. / Mt 24,30 dzienniczek św. s Faustyna 83 ) Wszyscy i na całym świecie usłyszycie wielki grzmot, powstanie wicher jako trąba morska, wszystko zmiatać będzie, co stanie na jego drodze. Ziemia nagle zacznie drżeć, początkowo z przerwami, a potem bezustannie kolebać się będzie. Gwiazdy będą zmieniały swój kierunek szybko i zupełnie inaczej niż zawsze, widok nieba się zmieni, zginie Duży Wóz, Mały Wóz, wszystko będzie się od siebie oddalać, niebo stanie się inne, nieprzyjemne. Między wami pojawią się tej nocy ci, co już dawno pomarli. Będą też przebiegać ulicami wytoczone z piekieł wozy naładowane demonami i złymi duchami. One to będą czynić wielkie spustoszenie, zgiełk, hałas, jęk, płacz. Domy wasze będą się rozpadały jak domki z kart. W tej strasznej godzinie szatani będą śmiało sobie poczynać, porywać będą dusze tych, co Boga się wyrzekli i szerzyli na świecie niewiarę, tych, co to z serc ludu Bożego krzyż i wiarę wyrywali. A tej nocy ciemnej niech drżą też matki morderczynie, te, co mordowały dzieci poczęte. Groza wielka, a grozy coraz więcej będzie. Morza i oceany wystąpią ze swoich brzegów i będą iść na ląd w postaci wielkiej ściany stojącej. Potem wszystko obejmie pierścień, który błyskawicznie będzie się rozszerzał z minuty na minutę. Będzie stawał się ogniem huraganowym tak, że obejmie całą kulę ziemską. Wszystko zacznie płonąć, woda morska i oceanów wrzeć będzie i płonąć jak nafta. Jeśli te dni ciemności nie będą ludzkości odwrócone, wszystko, co żyje na ziemi w tych dniach ciemności zginie. Łaski Miłosierdzia Bożego dostąpią jedynie ci, co Boga mają w sercu, żyją według świętych Bożych przykazań, wierzą silną wiarą w Trójcę Przenajświętszą, w Niepokalaną Dziewicę Maryję. t
Anonim2020.10.14 19:11
Wprowadzenie dłuższego vacatio legis odnośnie niektórych kwestii jest rozsądnym rozwiązaniem. Dano czas na wygaszenie interesu w sposób, który pomoże zminimalizować straty.
Filip2020.10.14 18:10
AgroUnia rozniesie ten burdel w strzępy
Anonim2020.10.14 18:03
Ależ to imbecyle. Króliki wolno zabijać, a norek nie. To przecież królik milszym jest zwierzątkiem od norki. Gdyby mi dawali wybór to wolałbym norkę ukatrupić niż królika. Ależ to imbecyle.
rebeliant2020.10.14 17:32
A ja mam pomysł. Niech wszyscy celebryci oraz entuzjaści zrobią gigantyczną zrzutkę na taką transformację rolną, która pozwoli zamienić branżę futerkową na branżę lniarską, sztruksową itp. Co do uboju... zwierzęta w dziczy potrafią się o wiele brutalniej i boleśniej obchodzić ze swoimi ofiarami. Jeśli człowiek wykona ubój nie gorzej niż neandertalczyk, to powinno to być do przyjęcia. Swoją drogą mięsożercy powinni sami umieć ubić zwierza, a nie tylko zza lady. Trzeba może jeszcze wziąć pod jakąś kwalifikację ten ubój rytualny. Myślę, że jednak nic nie przebije zanurzania świń we wrzątku, a powolne wykrwawianie się wcale nie jest takie gorsze od porażenia prądem. To ludzie sami sobie potrafią uszkodzić żyły i powoli zasypiać z wykrwawienia. Jedno jest oczywiste wobec wszelkich technik - jeżeli się je przeprowadza bez należytej powagi i profesjonalizmu, to wychodzi makabra. Wobec partackiego ogłuszenia prądem całkiem dobrze wypada solidnie wykonana stara metoda obucha i szerokiego kordelasa. A tym dziwolągom od weganizmu trzeba jasno wytłumaczyć, że brak należytej ilości mięsnych składników w diecie jest jak lot w kosmos - dla śmiałków. Na pewno najlepsze kawałki mięsa powinny przysługiwać dzieciom oraz kobietom w wieku rozrodczym, a już na pewno tym w ciąży. Wbrew pozorom... to właśnie mężczyzna, który już przekroczył pewien wiek powinien przejść na dietę "mięso raz na tydzień", a szlachetniejsze kąski (cielęcinę, baraninę, gęsinę) przeznaczać właśnie na tych co rosną oraz kobiety ciążowe.
AAAtomek2020.10.14 17:12
No i super. Mamy XXI wiek, a nie średniowiecze. Mam gdzieś milionerów-rolników hodujących zwierzęta na futra dla innych milionerów.
rebeliant2020.10.14 17:36
Ładnie brzmi taka przyśpiewka, ale tam pracują ludzie za najniższą krajową - więc najpierw transformacja (nie likwidacja za faryzejskie srebrniki - dobrze powiedział Kołodziejczak, kasa za likwidację to najgorszy chwast), a dopiero po tym likwidacja.
Anonim2020.10.14 18:04
Wystarczy upadek większej planetoidy, wybuch superwulkanu i tylko ten co umie zdobyć żywność lub ją wyprodukować przeżyje. A takie cioty wymoczki wykonujące wydumane zawody, siedzące za biurkiem pierwsze wyzdychają.
frondziarze są zabawni2020.10.14 17:09
„Piąstki dla zwierząt” :-D ____________________________________________________________________________________________ Mocna pięść raczej niż piąstka.
Wojtek Polak2020.10.14 17:03
to teraz czas wprowadzić rozwiązanie francuskie. w końcu panie i panowie senatorowie i panie i panowie posłowie dla pań z lewackim mandatem poślice będą rozsiewać swój naturalny zapach bez maskowania wodą toaletową. rolnicy są wytrzymali i zdeterminowani łatwo skóry nie oddadzą. w końcu wiejska będzie pachniała adekwatnie do nazwy.
mordechaj2020.10.14 16:53
Ta ustawa to czyste lewactwo. Kto zagłosuje za nią straci wyborców centrowych i prawicowych.
Ja, Szatan2020.10.14 16:45
ANEKS DO INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, czcicieli trupa Lenina, wyznawców masonów i brukselskich neomarksistów, którzy w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki ***** Doceniam waszą aktywność, poświęcony (stracony?) czas, wasze nędzne wypociny oraz pretendujące do śmiesznych, a w istocie głupkowate komentarze na forum Frondy. Niestety, nie zauważyłem, by ktokolwiek się tym przejmował. Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
No i chüj z koszernej kaszanki!2020.10.14 16:42
A co z pasztetową?