Wiara

Pieszo do Matki Bożej – z Great Meadows do Amerykańskiej Częstochowy

Na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w dniach 6–9 sierpnia odbywa się XXXIX Piesza Pielgrzymka z Great Meadows w stanie New Jersey do Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown w Pensylwanii. Trasa pokonywana przez pielgrzymów liczy 60 mil, czyli 97 kilometrów.

1 min czytania
XXXIX Piesza Pielgrzymka z Great Meadows w stanie New Jersey do Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown w Pensylwanii
XXXIX Piesza Pielgrzymka z Great Meadows w stanie New Jersey do Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown w Pensylwanii · fot. © ks. Sebastian Picur via @VaticanMedia

W czterodniowej pieszej pielgrzymce uczestniczy około 2000 osób. W niedzielę 9 sierpnia w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown spodziewanych jest około 4000 pielgrzymów. Pielgrzymkę zakończą pod przewodnictwem metropolity Miami abp. Thomasa Wenskiego. Arcybiskup polskiego pochodzenia towarzyszy pielgrzymom przez wszystkie dni, głosząc kazania w języku angielskim.

Tegorocznym kaznodzieją pielgrzymki jest internetowy ewangelizator ks. Sebastian Picur, katecheta z archidiecezji przemyskiej. W swoich konferencjach porusza temat „Maryja Matką Rodziny”, przybliżając pielgrzymom historię błogosławionej rodziny Ulmów.

Uczestnicy spędzają czas pielgrzymki w duchu modlitwy i radości. Piesza Pielgrzymka do Doylestown, czyli Amerykańskiej Częstochowy, co roku spotyka się z dużym zainteresowaniem nie tylko wśród Polonii, ale także Amerykanów.

Źródło: mp/Vatican News, Ks. Grzegorz Podsiadło SDS

Komentarze

0 komentarzy

Dodawanie komentarzy wymaga zalogowania.

Polecane

Czytaj dalej