Pęknięcie w Zjednoczonej Prawicy. Sobolewski: To nastąpiło wcześniej - zdjęcie
18.09.20, 09:50Screenshot Youtube

Pęknięcie w Zjednoczonej Prawicy. Sobolewski: To nastąpiło wcześniej

9

Jesteśmy na etapie postkoalicyjnym, nie wykluczamy rządu mniejszościowego” – powiedział dziś poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski

Polski Sejmprzyjął minionej nocy nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Zakłada ona między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra oraz ograniczenie uboju rytualnego zwierząt tylko na użytek związków wyznaniowych funkcjonujących na terenie kraju.

Za ustawą zagłosowało 356 posłów, przeciwko niej opowiedziało się 75 osób a 18 wstrzymało się od głosu. Przeciwko zagłosowali między innymi wszyscy posłowie Solidarnej Polski, a także niektórzy posłowie PiS i Porozumienia.

Odnosząc się do braku jedności posłów Zjednoczonej Prawicy jeśli chodzi o głosowanie w kwestii „Piątki dla zwierząt”, szef Komitetu Wykonawczego PiS w rozmowie w TVP podkreślił, że:

[…] dziś będą podjęte decyzje w kwestii zawieszenia w prawach członków PiS posłów, którzy byli przeciwni bądź wstrzymali się podczas głosowania nad projektem noweli ustawy o ochronie zwierząt”.

Dodał jednak, że mówienie dziś o wcześniejszych wyborach jest bardzo dużym wybieganiem w przyszłość. Mówiąc o „pęknięciu” w koalicji rządowej dodał, że to nastąpiło wcześniej:

[…] u fundamentów naszej koalicji w kwestiach począwszy od negocjowania nowej umowy koalicyjnej. Ktoś wczoraj napisał, że ogon macha psem, no właśnie, to jest bardzo nienaturalna sytuacja, kiedy ogon macha psem, więc chcemy postawić tę sytuację na nogi”.

Z kolei poseł Marek Suski podkreślał dziś w rozmowie na antenie RMF FM:

„„Na dziś koalicji nie ma i jesteśmy zdecydowani na rząd mniejszościowy”.

Więcej o tym piszemy także tutaj.

dam/PAP,TVP,RMF FM

Komentarze (9):

jak dzieci w piaskownicy2020.09.18 13:30
Rozważcie posłowie, że nikogo nie interesuje, czy pies macha ogonem, czy ogon psem. Pycha was zżera. Wy odpowiadacie przed wyborcami, którzy wam zaufali. Wstyd, żeby światli ludzie zachowywali się, jak rozkapryszone bachory. Jeśli konsekwencją waszej prywaty będzie przejęcie władzy przez lewaków, pamiętajcie, że nikt was już nie wybierze, a za swe haniebne igraszki odpowiecie przed Bogiem.
prosty2020.09.18 13:28
Jeżeli tak traktuje się posłów, w sejmie wystarczyliby przewodniczący wybranych partii, z taką siłą głosów, jakie poparcie uzyskała partia w wyborach. Byłoby taniej i dyscyplina zbędna. Przed wyciąganiem konsekwencji przydałoby się wypić szklankę zimnej wody, postawić interes państwa ponad partyjnym i zerknąć jeszcze raz do konstytucji: "Art. 104.1. Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców."
żenada2020.09.18 11:35
Podzielcie się znowu. A wtedy w dupę dostaniecie i wy i cała Polska. Jesteście chyba bez rozumu.
Anonim2020.09.18 11:24
najwięcej miesza Prezesina i jego trzeba opie...
Anonim2020.09.18 11:07
możecie mówić co chcecie, ale nie mamy, my Polacy, wyboru na dziś, jedyna prawica, walcząca aby Polska była Polska, to jest KONFEDERACJA, jak i SOLIDARNA POLSKA, i pewnie są jednostki trudne do zaakceptowania, ale to są jednostki? czy jest możliwe uzgodnienie stanowiska? myślę, że tak? czy mogą patrioci z PiS-u dołączyć, myślę, że tak? módlmy się, aby tak się stało? bo zostanie nam Palestyna w Polsce?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.18 10:49
pęknięcie nastąpiło w pęcherzu kaczyńskiego gdy żoliborski smierdziel zlał się w spodnie!
Anonim2020.09.18 11:26
a ty onuco chodzisz bez spodni z piórkiem w d... i brudzisz gdzie popadnie
Anonim2020.09.18 10:40
Absolutnie, wybierzemy mniejsze zło??? będziemy całować w stopy Prezesa PiS-u, i aparatczyków z PO za to, że jesteśmy bezmyślnym leniwym Narodem, i musi nas, albo jedno mniejsze zło prowadzić, albo drugie mniejsze zło prowadzić? bo wszyscy dokoła to zdrajcy i zaprzańcy? oczywiście, oprócz patriotów PiS i PO? to tacy z krwi i kości patrioci? że, aż widać? q-mać?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 + Po 11...2020.09.18 10:18
Jestem ĐŮƤÄ czyli Đöğłëßñïë Ůşřäñÿ Ƥïërđöļñïëțÿ Äțëïšţä. Chory na nienawiść do Polski i Kościoła. To już końcowe stadium. Nie czytajcie moich bzdurnych wpisów.