PE zapowiada debatę o polskich mediach. Chodzi o ,,lex TVN’’ - zdjęcie
25.08.21, 17:06Fot. via: Pixabay - you_littleswine/screenshot YouTube (blueredpl)

PE zapowiada debatę o polskich mediach. Chodzi o ,,lex TVN’’

6

Jak informuje RMF FM, w czasie pierwszej powakacyjnej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego, którą zaplanowano na 13 września, odbędzie się debata o wolności mediów w Polsce. Głównym tematem ma być nowelizacja ustawy medialnej, która według opozycji jest bezpośrednio wymierzona w stację TVN.

Debaty domagali się eurodeputowani Europejskiej Partii Ludowej, do której należy Platforma Obywatelskiej i Polskie Stronnictwo Ludowe.

RMF FM donosi, że oficjalnie musi zdecydować jeszcze konferencja przewodniczących grup politycznych, jednak w rzeczywistości sprawa ma być już przesądzona.

- „Zorganizowanie debaty popierają Liberałowie (Renew Europe) i Zieloni, a także europejscy socjaldemokraci (S&D). Ci ostatni opublikowali już dwa tygodnie temu specjalny komunikat w obronie TVN24, w którym potępili nową ustawę, nazywając ją kpiną z wolności słowa. Jest więc niezbędna większość”

- donoszą dziennikarze rozgłośni.

Parlament Europejski ma też uchwalić rezolucję w tej sprawie.

kak/RMF24, DoRzeczy.pl

Komentarze (6):

Filip2021.08.26 9:37
Mateusz Morawiecki prowadzi kreatywną księgowość i mamy ponad 200 mld ukrytego długu w Banku Gospodarstwa Krajowego. Rośnie deficyt budżetowy i zadłużenie finansów publicznych. W 2023 roku nie da się spiąć budżetu bez wielkich cięć i wtedy nastroje się pogorszą w stosunku do rządzących. PiS chce rozpisać przedterminowe wybory przed 2023 rokiem, żeby konsekwencje swoich nieudolnych rządów zwalić na swoich następców. Oddadzą władzę w 2022 roku, a potem będą winę za ruinę gospodarczą zwalali na obecną opozycję. Mają już w tym wprawę, sami doprowadzili do katastrofy smoleńskiej, a potem winą obarczali Donalda Tuska, albo Władimira Putina. Powołana została podkomisja Antoniego Macierewicza, żeby okłamywać wyborców nie mających pojęcia o katastrofach lotniczych. PiS odda władzę opozycji przed załamaniem gospodarczym, do którego sami doprowadzają. W 2015 roku głośno krzyczeli o Polsce w ruinie, ale to nie była diagnoza stanu państwa, tylko obietnica wyborcza przez nich zrealizowana. Próby przejęcia wszystkich niezależnych mediów ma umożliwić im dalsze okłamywanie i manipulowanie wyborcami, w celu dalszego utrzymania władzy i rujnowania kraju.
To całkiem proste :2021.08.25 21:06
Prędzej czy pózniej UE rozpadnie się skutkiem właśnie takich działań unijnych gremiów .
Foster2021.08.25 17:20
Nic nie rozumiem, przecież PIS już odpuścił, a Prezydent zapowiada, że zawetuje.
Anonim2021.08.25 18:15
Sam fakt że sejm przegłosował ten haniebny projekt daje instytucjom unijnym potężny oręż i pretekst do przykręcenia Polakom kurka z pieniędzmi.
­2021.08.25 17:19
Debatować trzeba, bo taka potrzeba. Nb. duża niemiecka stacja RTL jest własnością Luksemburczyków.
PRAWDANiemcy dają2021.08.25 17:16
Niemcy daja tuskowi na obalenie rządu Polskiego aby Polacy byli Niewolnikami w szparagach ==