PE chce sprzeciwić się ochronie życia w Polsce. Powstaje rezolucja - zdjęcie
23.10.20, 11:59

PE chce sprzeciwić się ochronie życia w Polsce. Powstaje rezolucja

62

Jak poinformował RMF FM, w Parlamencie Europejskim rozpoczęto pracę nad przygotowaniem kolejnej rezolucji przeciwko Polsce. Tym razem chodzi o wczorajszy wyrok Trybunału Sprawiedliwości, który uznał za niezgodną z konstytucją tzw. przesłankę eugeniczną.

- „Właśnie zdecydowaliśmy o przygotowaniu tak szybko, jak się da, mocnej rezolucji przeciwko zakazowi aborcji, który łamie podstawowe prawa kobiet” – powiedziała dziennikarce rozgłośni Evelyn Regner, szefowa Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia PE.

Zapowiedziała, że PE postara się, by rezolucja była gotowa na listopadową sesję plenarną. Regner przekonuje, że rezolucję poprze większość eurodeputowanych.

Wczorajsze orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego skrytykowali już przedstawiciele Socjalistów i Demokratów oraz Zieloni, którzy określają decyzję sędziów jako „barbarzyńską”.

- „Oniemiałam. W dzisiejszej Polsce, państwie członkowskim UE w XXI wieku, życie i zdrowie Polek podporządkowane zostało czysto politycznej kalkulacji i motywacji ideologicznej. Jestem zbulwersowana zarówno barbarzyńskim charakterem nowych ograniczeń, jak i sposobem, w jaki zostały wprowadzone przez Trybunał, który nie zasługuje na swoją nazwę, ponieważ jest całkowicie kontrolowany przez PiS, partię (Jarosława) Kaczyńskiego” – oświadczyła szefowa S&D w PE Garcia Perez.

- „To ciemny dzień dla Europy (…), ale ta batalia nie jest skończona. Będziemy kontynuować naszą walkę o prawo do dostępu do bezpiecznej i legalnej aborcji” – napisała z kolei europosłanka Zielonych Terry Reintke.

kak/PAP

Komentarze (62):

prawy2020.10.24 7:07
nie wystarczy im czasu na karanie POLSKI ktora jest wyrzutem sumienia dla zepsutego nic nie rozumiejacego lewackiego swiatka EUROPY ZACHODNIEJ i naszych nic nie rozumiejacych judaszy za srebrnikow pare gotowi zadac smierc swojej MATCE POLSCE!!!!!!!!!!!!
Zygfryd2020.10.23 20:49
Bezpieczne zabijanie to tylko takie kretyństwo PE i lewactwo mogło wymyślić dzieki Bogu jest jeszcze Polska w tej Unii suwerenna i wolna a eurokołchoz niech sobie w swoim chlewie ustala swoje barbarzyństwa od nas wara.
Anonim2020.10.23 20:46
Zrozumcie w końcu - zlewaczała Europa umiera na naszych oczach. W młodym pokoleniu rodzi się już mniej niż jedno dziecko na kobietę, a prognozy są takie, że zaledwie co trzecia 20-latka dopuszcza myśl o jakimkolwiek dziecku kiedykolwiek. Odsetek zboczeńców sięga 16-25%. To są ostatnie lata syfilizady. Za 10 lat zacznie się gwałtowne wymieranie gomorytów a ulice miast spłyną krwią. Tylko nie mówcie, że niewinną. Bardzo winną. Patrzcie na to z bezpiecznej odległości, ale nikomu nie pomagajcie. Zło zostanie usunięte do korzenia. Czekajcie takiego oto znaku: gdy Pan wzbudzi serca Najmniejszych, gdy usłyszcie głos Trzech z ciężarem w wątłych ramionach, usłyszycie jakby z oddali, ze szczelin ziemi wyjdzie szarańcza nie ze stali, i zada wielkie katusze bezbożnikom. Krew będzie rozlewana przez trzy tygodnie, bardzo wielu zniknie jakby ich nigdy nie było. nie szukajcie ich, abyście nie podzielili ich straszliwego losu.
Hanna2020.10.23 20:05
Aborcja bezpieczna dla kogo? Matki czy dziecka?
joanna2020.10.23 17:13
Tzw. Europa pogrąża się coraz bardziej - najpierw 'wybitna' polityk chce Polskę zagłodzić, a teraz piszą rezolucję, bo chcą Polaków eliminować już w łonie matki. I jak sobie tego nie kojarzyć z tak niedawnymi doświadczeniami ostatniej wojny...
PRAWORZĄDNOŚĆ2020.10.23 15:54
KONSTYTUCJA ! KONSTYTUCJA ! KONSTYTUCJA ! ...........
jou2020.10.23 15:17
1. to nie jest kompetencja PE 2. niech pozostaną oniemiali jak najdłużej! ... oj ! jaki spokój będzie :) ... i dzieci spokojnie będą na świat przychodzić. Na poważnie: moi znajomi, głęboko wierzący ludzie nie mieli łatwo, gdy okazało się, że trisomia spotkała ich piąte dziecko, trudno im było, ale teraz, kiedy dziewczynka ma ok 10 lat, mówią, że największe dary Stwórca przygotowuje w najbardziej "beznadziejnych" okolicznościach, jeśli się je przyjmuje, okazują się źródłem, którego głębia nie pochodzi z tej Ziemi...... 3. należy poprawić resztę prawa, bo skoro jest niezgodne z Konstytucją zabicie w przypadku choroby, to równie niezgodne z Konstytucją jest karanie niewinnej osoby śmiercią za czyny innych.
Marek2020.10.23 14:24
Na Slowacji 2 tys. i po sprawie. Odłożą z 500 plus.
Anonim2020.10.23 14:38
proponuję jechać do nowej Gwinei ponoć jest tam plemię kanibali, to ci jeszcze zapłacą za zwłoki dziecka, morderco
niepokorny2020.10.23 17:23
Za zabite dziecko nie płacą, a poza tym ciąża nie jest chorobą nawet jeśli ma się urodzić chore dziecko.
Anonim2020.10.23 20:48
Skoro "po sprawie", to dlaczego wyjesz potępieńcu?
bogdanus2020.10.23 14:24
"Oniemiałem. W dzisiejszej Polsce, państwie członkowskim UE, w XXI wieku, zabijanie dzieci nazywa się prawem kobiet. Co to za kultura w którym robi się z kobiet zabójczynie i jeszcze się o to walczy, to jest chore.
Anonim2020.10.23 14:36
diabeł mąci w ludzkich umysłach, zło nazywa dobrem kobiet a dobro ich gnębieniem
Piąte nie zabijaj!2020.10.23 14:17
TAM GDZIE NIE MA MIEJSCA DLA CHRYSTUSA, NIE MA GO TAKŻE DLA CZŁOWIEKA. NARÓD POZBYWAJĄCY SIĘ CHORYCH, MIAST DAĆ IM ŻYCIE, JEDNOCZEŚNIE GŁOSZĄCY MANIFESTY NA TEMAT PRAW CZŁOWIEKA, OTWARTOŚCI, TOLERANCJI, NIE TYLKO JEST NARODEM CHORYM ŹLE INTERPRETUJĄCYM SWE POWOŁANIE, ALE JEST NARODEM SKAZANYM NA ZAGŁADĘ, KTÓRA NASTĄPI PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ. Imperium mongolskie preferowało aborcje, rzymskie również, o niemieckich nazistach oraz sowieckich i chińskich komunistach nie wspominając. Wszędzie tam aborcja była ogólnie dostępna, a nawet nakazana, wszystkie te twory przestały istnieć. BRAWO DLA TK, LUDZIE CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ, DLA KTÓRYCH PRAWDA, DOBRO I PIĘKNO JEST MODUS OPERANDI, BOGU ZA TEN WYROK DZIĘKUJĄ. CYWILIZACJA TURAŃSKA, PRAWO SILNIEJSZEGO, BARBARZYŃSTWO, TKWIENIE W ZEPSUTYM SAMOLUBSTWIE, PYSZE I NIHILIZMIE, SĄ DZIŚ PO STRONIE TEUTONÓW, CHCĄCYCH PRAWA DO MORDOWANIA NAJSŁABSZYCH
Kto był i jest największym zwolennikiem2020.10.23 14:09
"social engineering" albo nieco z niemiecka "Eugenik"? . . . Niespodzianka czy nie, ale to Żydzi! Poczawszy od ich Talmudu -Torah a bliżej naszych czasów Marx - Engels oraz przewodnik Hitlera i doradca po "Eugenik", żydówa z Rosji. A dzisiaj? Sztandarowym "eugenik" to profesor, a jakże, Peter Singer. Żyd oczywiście. Podobnie jak Hartman i Hertrich-Woleński to "etyk i kürwa filozof". Ten jest za: prawem rodziców by dzieciaka żyjącego wypierrdolic do Nilu, i to już kilkuletniego. To taki "spartański" poprawiony sposob na "zdrowsze" społeczństwo wprost z Talmudu i Torah. . . . A JAK MYŚLISZ? Czy lokalny parch, też "kürwa profesor", Jan Hertrich-Woleński nie podziela jego zdania. Każde jego słowo za tym przemawia, na wszelki wypadek, katola, narodowca, mohera ... ZAYEBAĆ!
Wicio Lipa jedno jądro zstepujące PO2020.10.23 14:07
a nie lepiej żeby aborcjonistki - obcięły se fajfusy
Swój swego poznaje!2020.10.23 14:06
"Ciemny tłum, czyli niewykształcony elektorat PiS to kupi..."
Anonim2020.10.23 14:04
No, to turystyka aborcyjna się rozpoczyna. Niemcy już zakładają gumowe rękawice i zaczynają polskich bękartów skrobać.
Krakus2020.10.23 13:59
Uwielbiam to granie na umysłach maluczkich. Tytuł: "PE chce sprzeciwić się OCHRONIE ŻYCIA". Ciemny tłum, czyli niewykształcony elektorat PiS to kupi, bez mrugnięcia okiem. Bo nie rozumie, że chodzi o przesłankę EUGENICZNĄ, czyli chodzi o usuwanie martwych lub zupełnie uszkodzonych płodów. To ZASADNICZA RÓŻNICA. Ale grając słowami jak "Fronda" w tytułach, można sterować ludzmi...
Anonim2020.10.23 20:50
Martwych? Ojej, ja kto? I co to znaczy zupełnie uszkodzonych? Tak uszkodzonych jak ty? Okropne. Może idź do lekarza, niech naprawi te twoje uszkodzenia. Pozszywa, odetnie co zepsute.
Wojtek Polak2020.10.23 13:53
parlament bolszewii europejskiej niech przygotuje rezolucie aborcyjną bez względu na wiek a w tedy lewactwo i miłośnicy cywilizacji śmierci będą mogli na sobie samych przeprowadzić opóźnioną aborcję i będzie po kłopocie. STOP DLA ABORCJI STOP Z MORDOWANIEM NAJSLABSZYCH BEZBRONNYCH ISTOT LUDZKICH!!!
potępić2020.10.23 13:50
żyda Smolara z Helsinek - czasy brata Stefana odeszly już dawno
kasikas2020.10.23 13:40
Nie wolno mordować nikogo a już niewinne dzieci chore to skandal,,,,tu trzeba pomagać i teraz uwaga wszystkie ręcę i mózgi rządzących na pokład....powodzenia ufam że dacie radę
Ja, Szatan2020.10.23 13:20
ANEKS nr 2 do INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, wrogów Kościoła i Polski, czcicieli trupa Lenina, wyznawców poglądów masonów i brukselskich neomarksistów, marionetek Sorosa, które w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „ladychapel”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu”, JPIII i wielu innych z tej samej szajki, choć pod innymi nickami ***** No dobra, widzę, że nie pojęliście moich ostatnich instrukcji. Myślicie, że się wykpicie jakimiś prymitywnymi złośliwościami w tych waszych komentarzach? Może was to cieszy, ale mnie nie. Pora więc wyłożyć karty na stół. Przypominam: Moim celem jest złapanie jak największej ilości dusz do piekła na całą wieczność. I nie zauważyłem żadnych efektów w tym kierunku od tej waszej durnej pisaniny. Katolicki motłoch śmieje się z tego i tylko umacnia w przekonaniu, że jesteście bandą przygłupów! Oni, że zacytuję mojego ulubieńca, Jurka Urbana, mają to wszystko w ᵭůᵱįě! ***** Powtarzam: Jesteście jak polska opozycja: totalnie skompromitowani i nieskuteczni! Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
M.2020.10.23 13:04
Mówią "uszkodzony płód". Hm. To trochę jakby o kimś chorym np. na raka mówić "uszkodzone ciało".
Hipokryzja lewacko-bydlęca!2020.10.23 12:58
W Kalifornii, tylko przykład, jak jest zamordowana kobieta w ciąży, mordeca odpowiada za zabójstwo PODWÓJNE. I Kalifornia NIE JEST tu wyjątkiem. Każde prawo przewiduje zabójstwo kobiety w ciąży jako PODWÓJNA zbrodnia. W tym samym czasie, sama aborcja ZBRODNIĄ NIE JEST!
Toni2020.10.23 12:48
Głupie lewaczki z PE i zielone małpy możecie tylko Trybunał Polski i nas Polaków cmoknąć w cztery litery. Nie będziecie nam rozkazywać byśmy w Polsce zabijali dzieci nienarodzone. Na szczęście nie macie takiego praw głupole komunistyczne.
Ida2020.10.23 12:44
Nie ma czegoś takiego jak prawo do zabijania!
uszkodzony płód2020.10.23 12:42
czy walka idzie o dobrobyt?
czere2020.10.23 12:39
A jak zabita w łonie matki zostanie dziewczynka to prawo kobiet będzie naruszone czy nie?
Olać pisdzielstwo2020.10.23 12:31
Ewakuować się na Słowację.
Maciej Płatov2020.10.23 12:28
"Jestem Polakiem", tak jak jestem z "Katowic", tak jak jestem z "Cieszyna", ale jestem wszędzie. Jestem w "Do Rzeczy", jestem w "Dzienniku.pl", jestem kürwą żydowską-trollem. Napisz do mnie: [email protected]
Anonim2020.10.23 12:27
Unia ( Niemcy ) pokazują , że po prostu chcą rządzić Polską bez pardonu za biurka w Brukseli. Ubzdurali sobie , że z Polską mogą robić co tylko chcą.
Anonim2020.10.23 12:24
Zawiesić swoją przynależność do Unii jak tylko to jest możliwe np. na 12 m-cy
Anonim2020.10.23 13:16
Wujek Putin będzie wniebowzięty. I nawet pożytecznym idiotom płacić nie musi.
Maciej Płatov2020.10.23 12:23
Rząd Polski powinien VETO WSZELKIE USTAWY,UCHWAŁY UE.Czyli ZABLOKOWAĆ PRACE UE.
verizanus2020.10.23 12:22
Tow. Adolf H. przeciwstawiał się skutecznie ;). Jak czegoś lewacy bardzo chcą to nie popuszczą. To tak jak z nierównymi dopłatami do polskich rolników (tzn. przekazania części co wcześniej zabrano), już oni wiedzą jacy politycy chodzą na ich pasku i na kogo mogą liczyć ;).
Olać rezolucje2020.10.23 12:13
olać neomarksistów, olać PE, robić swoje. Nic nam nie zrobią. NIC!
Polak Ateista Dumny Gej2020.10.23 12:16
Tak jest olać 80% polskiego społeczeństwa, które opowiada się za utrzymaniem obecnego kompromisu aborcyjnego. To najszybsza droga do wystrzelania w kosmos PiSbolszewi, która nie liczy się z Polakami.
Anonim2020.10.23 12:23
Mordercom trzeba się sprzeciwiać, niedługo zlikwidują też TVN i jemu podobne, to zdanie na temat morderstwa aborcyjnego się zmieni. 80 % zwolenników mordestwa aborcyjnego to w lewactwie nawet nie ma, dumny zboczony, zwolenniku morderstwa
pierdolisz, tępy trolu2020.10.23 12:25
-
Anonim2020.10.23 13:17
To że ty jesteś sterowany telewizją, nie oznacza, że wszyscy. Nie mierz innych swoją miarą.
joanna2020.10.23 17:20
Dumny Geju, prawo do życia nie podlega głosowaniu, to jest niezbywalne prawo każdego człowieka.
Anonim2020.10.23 20:20
mordę w kubeł ... ciebie zboczku to nie dotyczy.
Henryk2020.10.23 12:13
Gdy przywrócą aborcję to wprowadzić badania prenatalne płodu pod względem możliwych zboczeń i przypuszczalnych gejów i lesbijki abortować
Anonim2020.10.23 12:21
Opracuj prenatalny test definiujący przyszłe preferencje płodu, to zapewne dostaniesz ze trzy noble.
Covid-192020.10.23 12:11
Jest przykazanie Boże: NIE ZABIJAJ. Albo jesteś katolikiem albo nie.
Polak2020.10.23 12:10
Jak zwykle kłamliwy tytuł na frondelku. PE zwraca uwagę na niebezpieczeństwo związane z totalitarnymi zapędami sekty katolickiej dążącej do mordowania kobiet.
man.of.Stagira2020.10.23 12:08
Również ona, Evelyn Regner, jak osoby z Downem, ma prawo przynależeć do chrześcijańskiej Rodziny. Chociaż prawdopodobieństwo, że wyjdzie na ludzi jest nikłe, JEDNAK niezerowe. Bóg tak ma. NIE abortuje nikogo. Poland first to fight!
orangutan czerwona tylnica2020.10.23 12:08
wisi mi to kalafiorem - siedziałem wczoraj na balustradzie i z radością drapałem się po jajcach - jak grupka KODziarzy robiła za tłum
622 załamanie lewactwa w UE2020.10.23 12:06
chyba wstali z leżanki
fedcb2020.10.23 12:06
Mówi się o łamaniu "praw kobiet", ale co będzie, jeżeli w wyniku aborcji zabije się kobietę nienarodzoną?
Anonim2020.10.23 12:08
A co jeśli przy marszczeniu freda spędzisz do kibla przyszłego papjerza?
Na szczęście natury nie uda wam się oszukać2020.10.23 12:04
Koronawirus postnatalnie abortuje osoby dotknięte ZD sześć razy intensywniej niż osoby bez ZD.
man.of.Stagira2020.10.23 12:04
Słusznie, również ona, Evelyn Regner, jak osoby z Downem, ma prawo przynależeć do chrześcijańskiej Rodziny. Chociaż prawdopodobieństwo, że wyjdzie na ludzi jest nikłe, JEDNAK niezerowe. Bóg tak ma. NIE abortuje nikogo. Poland first to fight!
Anonim2020.10.23 12:06
Wyjazd trollu.
Anonim2020.10.23 12:07
2/3 ciąż kończy się poronieniem. Któż jeśli nie Bóg jest za to odpowiedzialny?
mosia2020.10.23 12:15
aleś głupi. anonimie
Anonim2020.10.23 12:22
A czemu jestem taki głupi?
M.2020.10.23 13:02
Poczytaj Pismo Święte. "Bóg jest światłością, a nie ma w Nim żadnej ciemności"
Anonim2020.10.23 13:53
Poczytaj pismo święte: Tak jak to jest we wszystkich zgromadzeniach świętych, kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czegoś nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów. Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu Kor (14,34).W Pierwszym Liście do Tymoteusza (2,11) czytamy także: Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości.
Anonim2020.10.23 13:28
Powiem więcej - 100% ciąż kończy się śmiercią, najdalej 115 lat od zapłodnienia.