Pawlicki: Miotłą wiatru nie zatrzymasz. 5-16 tys. umarło na grypę dwa lata temu - zdjęcie
10.10.20, 10:30Fot. screenshot - YouTube

Pawlicki: Miotłą wiatru nie zatrzymasz. 5-16 tys. umarło na grypę dwa lata temu

46

Goście „Salonu Dziennikarskiego” rozmawiali na temat wzrostu zakażeń koronawirusem w Polsce i wprowadzonej dziś żółtej strefy na terenie całego kraju. Publicysta „Do Rzeczy” Piotr Semka przekonywał, że jeżeli liczba zakażeń będzie rosnąć, konieczny okaże się ponowny lockdown. Z koeli reżyser Maciej Pawlicki przypomniał, że co roku jesienią mamy duży przyrost zakażeń wirusami.

Zdaniem Andrzeja Rafała Potockiego obecny przyrost zakażeń jest wynikiem letniego poluzowania restrykcji i zachowania Polaków w czasie wakacji. Dziennikarz zwrócił uwagę, że nie mamy do czynienia z wirusem zbierającym tak krwawe żniwo, jak epidemie z przeszłości:

- „Śmiertelność nie jest porażająca. To nie jest śmiertelność, jaka była z powodu dżumy” – mówił.

Zaznaczył, że Polski nie stać na to, aby móc sobie pozwolić na kolejny lockdown, dlatego wszyscy musimy przestrzegać zasad sanitarnych i tego uniknąć.

Reżyser Maciej Pawlicki przypominał natomiast, że każdego roku w okresie jesiennym mierzymy się z wysokim wzrostem zakażeń wirusami:

- „5-16 tys. Polaków umarło na grypę dwa lata temu i z tego powodu nie robiliśmy tego, co dzisiaj, nie zatrzymywaliśmy miotłą wiatru” – zaznaczył.

Przytoczył też deklarację trzech wybitnych lekarzy z uniwersytetów Stanforda, Oxfordu, Harvardu, którzy podkreślają, iż izolowanie przynosi zdrowym ludziom znacznie gorsze konsekwencje. Kolejnym problemem, na który wskazał, jest to, jak funkcjonuje dziś w Polsce służba zdrowia:

- „Zamknięcie służby zdrowia, brak operacji, brak kuracji” – wymieniał.

- „Nie wpadajmy w panikę. To jest jeden z wirusów. Prawdopodobieństwo śmierci związane z koronawirusem jest mniejsze niż w przypadku innych chorób” – podkreślił.

kak/TVP Info, wPolityce.pl

Komentarze (46):

MaxFiend2020.11.1 15:33
Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek zmarłych na grypę wywożono wojskowymi konwojami. Może się mylę?
ADA2020.10.31 13:44
Konfederacja pierwsza wyprowadziła ludzi na ulicę od was się zaczęło i potem następne manifestacje Chodzi o jedno ma być tak jak na zachodzie , puste kościoły multi- kulti , zmiana płci na żądanie A Kaczyńskiemu nie darują słowa nie jesteśmy kolonią i chcą obalić legalnie wybrany rząd
Lublinianka2020.10.31 13:32
Jutro rusza wielka modlitwa przebłagalna za Polskę - różaniec do granic Nieba. Módlcie się za naszą Ojczyznę i przekazujcie tę informację innym, aby jak najwięcej osób podjęło tę intencję https://www.youtube.com/watch?v=Sp8le1yUCPo&ab_channel=KuBogu
taczka2020.10.15 23:43
Mietłom nie ale łopatom kolego pawlicki.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.11 15:34
Bezmozgi Pawlicki w kropki bordo,gryzie trawe trzesac morda.
marc2020.10.11 15:57
Zamilcz idioto !
robert2020.10.10 18:35
W Szwecji nie wprowadzono jakichś większych obostrzeń, nikt nie nosił szmat na twarzy i oficjalnie Szwecja ogłosiła koniec pandemii. Dziś notuje się tylko pojedyncze przypadki zakażeń. Mądrzy ludzie kierują służbą zdrowia a nie oszołomy, populiści i tacy co dostają granty od rządu.
BCG2020.10.10 19:40
nie tylko oni , bialorus postapila podobnie i odnotowano proporcjonalnie tyle samo zgonow co w krajach slowianskich gdzie byl lock down
Anonim2020.10.10 23:53
Za to uśmiercano stare osoby z infekcjami dróg oddechowych , żeby statystyki lepiej wyglądały.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.11 15:27
Konfederacja to moralnosc zydowsko-protestancka ,wiec klamia jak prtotestancka Szwecja,gdzie LUDZIE sie nie licza.
awer2020.10.10 17:48
artysta Pawlicki bredzi i gowno się zna. Czy spłaca kredyt frankowy??? na apartament. Twierdził że go oszukano
Zakład Pascala znasz?2020.10.10 16:30
A co jeśli maseczki zmniejszają ryzyko zakażenia choćby o jeden procent? A co jeśli ten jeden procent uratuje życie twojej prababci, którą w dzieciństwie wywieziono na Sybir? Albo życie twojej mamy? Czy naprawdę nie warto pochodzić jesienią i zimą w "szmacie" na twarzy, by nie musieć zastanawiać się później nad świeżym grobem bliskiej osoby "a co by moja Mama dzisiaj robiła albo mówiła do mnie, gdyby jeszcze żyła" ?
JaluKurek2020.10.10 19:48
Za chwilę będziesz się cieszyć, jak twoje babcia wywieziona na sybir zostanie zutylizowana jako bezużyteczna, a ty sam zostaniesz niewolnikiem NWO.Bądź tak łaskaw i dowiedz się o co chodzi, jeżeli jeszcze nie wiesz. Maseczki to stygmatyzacja i tersura ludzi, bo kawałek szmaty na twarzy , czy przyłbica (kawałek plastiku w odległosci kilku cm od twarzy) jeszcze nikogo przed niczym nie zabezpieczył, chyba ze przed mandatem lub zachowaniem resztek godności osobistej."Jesteśmy na krawędzi globalnej transformacji. Wszystko czego potrzebujemy to wielki kryzys, i narody zaakceptują Nowy Porządek Świata." , powiedział David Rockefeller (na Konferencji Biznesu ONZ, wrzesień 1994) Trzeba być ślepym , żeby nie zauważać , że to dzieje sie na naszych oczach.Że sprawy niebezpiecznie przyspieszyły..A ty nie stosuj prymitywnego szantażu emocjonalnego?
mądry2020.10.11 8:01
Człowieku czy Ty jesteś chory? Co Ty piszesz? Zastanów się zanim puścisz jakikolwiek komentarz. Babcia...Sybir...WTF
Wojtek Polak-Pokrzycki2020.10.10 14:46
Gdyby mu zmarła żona, też by powiedział: „Śmiertelność nie jest porażająca”?
Pro Life2020.10.10 14:40
Proepidemicy w akcji.
gumowa kaczka2020.10.10 13:04
Maciej Pawlicki reżyserem ? litości
Mała162020.10.10 12:41
Pan Pawlicki mówi prawdę. Jak zaczynasz mówić podobnie zostajesz okrzyknięty "antymaseczkowym oszołomem". Ludzie są totalnie podzieleni i skonfliktowani z tego powodu..... Czy 2- 5 lat temu też co chwila podawano statystyki chorych i zmarłych? Robiono testy chorym na grypę? Czemu to służy? Po co? Covid okazuje się być trochę być trochę bardziej uciążliwą grypą, która trzeba jakoś przeżyć. Ale nie jest to jakaś dżuma czy czarna śmierć która zabiera 20 % populacji.
Wojtek Polak2020.10.10 12:29
naprawdę co niektórzy na tym forum to głupcy albo totalni idioci - wybitni lekarze z Oxfordu Stanforda czy Harvardu ale nie tylko mamy na całym świecie ogrom lekarzy co to kwestionują "pandemie". głupkom wystarczy stary idiota lewacki Simon i TVN do spółki z TVP. nikt nie neguje wirus jest ale nie jest taki straszny jak go przedstawia rząd media. pozamykane szpitale po odwoływane zabiegi i nikogo nie interesują osoby z pozostałymi chorobami. strach terror niszczenie średnich i małych przedsiębiorstw zniszczy a nawet zabije więcej ludzi niż coviid. nie wiem ale zastanawiam się a może to o to chodzi?
Anonim2020.10.10 19:44
Dokładnie o to chodzi.
katolicka detatyzacja Polski2020.10.11 15:29
Konfederacja Rosyjska nienawidzi Polakow,wiec zyczy im smierci.
JOANNA2020.10.10 12:07
Szanowny Panie Macieju, generalnie cenię Pana mądre teksty i dokonania medialne, ale w sprawie koronawirusa NIE PODZIELAM PANA OPINII, a nawet mam prośbę, by Pan swoimi wypowiedziami nie robił ludziom zamętu w głowach. Fakty są takie, że ścisła izolacja w pierwszej fazie epidemii znacząco ograniczyła statystyki zachorować i zgonów, a rozluźnienie okresu wakacyjnego (powrót do kin, restauracji, a zwłaszcza masowych wyjazdów nad morze i do kurortów) znów tę statystykę mocno pogorszyło. Wiem, że nie można zamknąć kraju na klucz, ale też nie można głosić poglądów, że koronawirus jest jak zwykła grypa. Z przykrością konstatuję, że nawet niektóre przyzwoite gazety i rozgłośnie zapamiętale badają tzw. drugie dno sprawy, starając się ustalić, czy koronawirus to wypadek przy pracy, czy "dzieło człowieka lub jakiegoś imperium", czy to wręcz broń biologiczna. Nie można nawet tego wykluczyć, ale też nie można wrzucać wszystkich wątków do jednego worka. Niezależnie od tego, jaki jest rodowód zarazy - ludzie chorują i umierają. Z przykrością czytam tu i ówdzie komentarze w rodzaju - większość zmarłych miała powyżej 80-ciu lat i miała choroby współtowarzyszące... A może ten 80-latek był światu bardziej potrzebny niż 20-latek; a może ten, kto miał choroby towarzyszące, żyłby - gdyby nie koronawirus - jeszcze 10 czy 20 lat. Powoływanie się na tuzy medycyny, to też dyskusyjny argument, zważywszy, że wśród najwybitniejszych specjalistów opinie są diametralnie różne. Nie mieszajmy ludziom w głowach! To jest kryzys, którym trzeba konsekwentnie zarządzać, podejmować decyzje obowiązujące wszystkich. Nie może pani Krysia czy pan Józio, w najlepszej nawet wierze, uprawiać własnych praktyk w tym względzie. Może o wiele łatwiej się mądrzyć - proszę wybaczyć to sformułowanie - przy biurku. A ja mam wśród znajomych dwie zmarłe osoby, trzy rodziny odbywające kwarantannę i brata oraz jego żonę, którzy wczoraj dowiedzieli się, że są zarażeni. Mam więc perspektywę FAKTÓW, a nie INTELEKTUALNYCH DYWAGACJI!!!
SzaryObywatel2020.10.10 19:59
Słuchaj kobito. Polska to jest wolny kraj, i jeszcze można sie w nim swobodnie wypowiadać na forum A ty mentalnie ugrzęzłaś w czasach komuny, gdzie były dwie gazety "Trybuna Robotnicza" i "Trybuna Ludu", a obydwie pisały to samo. Ta wiec niech Pan Redaktor Pawlicki pisze co chce i jak chce. A ci, którzy dali sie zstraszyć kowidiotom nie mają monopolu na prawdę i prawa żeby szantażować emocjonalnie czy zastrzaszać tych , którzy mają na te te sprawy inny pogląd. Jezeli chodzi o tzw obostrzenia władza działa bezprawnie, a te niczego nie wnoszą, poza przyuczaniem społeczeństwa do ślepego posłuszeńtwa. tak więc , zebyś i ty przewidziała. I przestała się bać , bo trzymają nas za twarz strachem.tylko część społeczeństwa temu nie uległa
JOANNA2020.10.11 10:13
Szanowny SzaryObywtelu, długo zastanawiałam się, czy w ogóle zareagować na Pański komentarz do mojej polemiki z panem M. Pawlickiem. Dlaczego? Bo moja opinia dotycząca stanowiska pana M. Pawlickiego była napisana co prawda językiem publicystycznym, a zawarta w niej krytyka poglądów wypowiedziana stanowczym tonem, to jednak - jak mniemam - forma mojej wypowiedzi nie naruszyła granic dopuszczalnych w prowadzeniu polemiki, a tym bardziej granic dobrego wychowania. Natomiast Pan, SzaryObywatelu, nie tylko nie odniósł się do mojej opinii w sposób merytoryczny, ale posłużył się epitetami w rodzaju: kobito (małą literą); o tym, że mentalnie ugrzęzłam w czasach komuny; że autorytetem są dla mnie Trybuna Robotnicza i Trybuna Ludu, że zastraszam ludzi o innych poglądach itp. Przykro to mówić, ale ten atak na mnie nie ma nic wspólnego z merytoryczną dyskusją, jest bardzo niegrzeczny, a nawet nieludzki. Chcę Pana, SzaryObywatlu, poinformować, że jestem córką Żołnierza Wyklętego i od najwcześniejszego dzieciństwa aż po dorosłe życie, na każdym kroku, zarówno moi śp. Rodzice, jak i ja wraz z moim rodzeństwem ponosiliśmy konsekwencje tego, że nasz Tata był polskim Patriotą, który nigdy nie pogodził się z komunistyczną okupacją Polski i również w takim systemie wartości wychował swoje dzieci. Może nie dorosłam do poziomu bohaterstwa mojego Taty, ale i ja i moje rodzeństwo doświadczyliśmy za komuny przeżyć, których nie życzyłabym najgorszemu nawet wrogowi. I na koniec, wracając do Pana niegrzecznych i obraźliwych epitetów pod moim adresem, uprzejmie Pana informuję, że - dzięki patriotycznemu wychowaniu przez moich śp. Rodziców - moja definicja wolności obywatelskiej jest o wiele bogatsza i szersza niż tylko prawo do sprzeciwu wobec noszenia maseczek.
Jan Radziszewski2020.10.10 12:06
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen
Dobranoc2020.10.10 20:04
To dziękujemy bardzo Panie Janie. Niech pan na wieczór nie zapomni zażyć leków.
x2020.10.10 11:47
Maciej Pawlicki jest kłamcą lub kretynem. Albo jedno i drugie.
Tfu2020.10.10 19:52
Gdy brakuje argumentów zaczynamy opluwać? Jakież to typowe dla nawiedzonych kowidziarzy.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.11 15:31
Pawlicki to po prostu WROG Polski.
Marcin Marcinkiewicz2020.10.10 11:30
Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego- Państwowego Zakładu Higieny sezon 2016/2017 - 25 przypadków śmiertelnych sezon 2017/2018 - 37 przypadków śmiertelnych sezon 2018/2019 - 143 przypadków śmiertelnych Gdzie te "5-16 tys." zgonów?
Samanta2020.10.10 12:16
manipulujesz danymi. W sezonie grypowym 2018-2019 zmarły np. 143 osoby. Dane, które podaje ministerstwo dotyczą ludzi, którzy umierają z powody innych chorób, a dodatkowo mają korone. Na samego covida umiera jakiś mały procent (na ogół mniej niż 5 osób dziennie, a czasami nikt). Więc przestań panikowac, jak małolata, bo dorosłemu facetowi trochę to nie przystoi.
Szybka Randka2020.10.10 11:23
Hello- Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: https://erooo.pl Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. ____________________________________________________________________
Rozumny2020.10.10 11:23
Co roku umiera na powikłania po grypowe ok 400 osób. Dalsza próba dyskusji z idiotami jest bezcelowa.
Anonim2020.10.10 11:40
nie wiem co jest przeziebieniem a co grypą ale wiem że jak nadchodza mrozy to ludzie umieraja w nadmiarze... na co i dlaczego tak dużo?
Total Mayhem2020.10.10 11:23
Dane z czterech liter Pawlickiego są z pewnością bardziej wiarygodne niż jakieś tam dane Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny, zgodnie z którymi w sezonie 2018-2019 nastąpiło 150 zgonów z powodu grypy, co stanowiło najtragiczniejsze żniwo od 10 lat. Nie ma wszak lepszego eksperta od czterech liter Pawlickiego!
gdzie jest prawda2020.10.10 11:37
1-Szumowski kłamał że brak zgonów na grype spowodował małą liczbe zmarłych w tym roku? 2-A jeśli faktycznie umiera tylko po 200 osób to po co w ogóle szczepionki? Powinien być wręcz ich zakaz ze względu na skutki uboczne i wątpliwą skuteczność.
Anonim2020.10.10 11:55
Według danych NIZP-PZH[1] w sezonie jesienno-zimowym (1.09.2019-30.04.2020) na grypę i choroby grypopodobne zachorowało 3 769 480 osób. Zauważalna jest zwiększona liczba hospitalizacji (16 684). Jest ona o 5,8% większa w porównaniu do poprzedniego sezonu. W tym roku za znakomitą większość zachorowań odpowiada wirus typu A. Wirusy typu B odpowiadały jedynie za 5% zdiagnozowanych zachorowań. Odnotowano 64 zgony z powodu grypy i jej powikłań, jednak estymacje na podstawie europejskich danych z FLUMOMO[2] wskazują, że w Polce co roku z powodu grypy umiera ok. 6500 osób powyżej 65 roku życia co oznaczałoby bardzo duże niedoszacowanie danych publikowanych w Polsce.
Anonim2020.10.10 11:58
nic nie rozumiem... skoro grypy ostatnio było wiecej to dlaczego umarło wszystkich w sumie mniej? dzięki przeciwciałom od koronawirusa?
Topek2020.10.10 11:06
To ile w końcu umarło 5 czy 16 tyś. Polaków
verizanus2020.10.10 10:55
Pewnie że miotłą wiatru nie zatrzymasz, ale z budżetu państwa można nieźle zapłacić temu kto będzie próbował ;).
ewik2020.10.10 10:45
Słuchałam go, miał sporo racji, ale też mówił bzdury. Nie można bagatelizować chorób współistniejących, bo ludzie umierają.... z niektórymi z nich ludzie mogą żyć od kilku do nawet kilkudziesięciu lat np. z cukrzycą. I Covid przekazywany jest przede wszystkim przez bezobjawowych!!! Gdyby było inaczej nie rozprzestrzeniłby się na taką skalę!!!
Anonim2020.10.10 10:55
jeśli do tej pory na 3 miliony zakażen (źródła informacji w postaci najwyższych inspektorów sanitarnych) w Polsce umarło 3 tys osób to o ile z dużo? na 3 miliony nowych zakażen jakie będziemy mieć w ciągu póltora miesięca ile powinno umrzeć by nie mówić że dzieje się coś ponad stan? lock downowy przestępca Szumowski mówił ze niedostetek zmarlych w tym rpku to efekt kwarantanny i mniejszej zachorowalnosci na inne wirusy, wow - to w ogole na coś jeszcze poza covid umieramy?
Sami specjaliści, same gwiazdy wirusologii2020.10.10 10:43
same chodzące (jeszcze o własnych siłach) okazy zdrowego trybu życia.
fdf2020.10.10 10:38
I tak oto towarzysze partyjni rozwiązali kwestię wirusa brawo, brawo towarzysze.
Polak2020.10.10 10:37
Mądrego zawsze warto słuchać
katollcka deratyzacja Polski2020.10.11 15:33
Jestes jednak od dawna znany jako prowokator komunistyczny.