W czasie swojego dzisiejszego wystąpienia kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski w skandaliczny sposób zaatakował dziennikarzy TVP. Głos w dyskusji zabrała m.in. dziennikarka „Gazety Wyborczej” Dominika Wielowieyska stwierdzając, że w TVP „nie ma dziennikarzy”. Odpowiedział jej europoseł PiS Patryk Jaki.

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski krytykował w czasie swojej dzisiejszej konferencji prasowej telewizję publiczną:

-„W miejsce obecnej telewizji powstanie nowa telewizja publiczna, bez TVP Info, bez Wiadomości, bez publicystyki politycznej, bez tego wszystkiego, co dzisiaj tak zatruwa nasze życie publiczne. Niestety, telewizja, która miała być telewizją publiczną, została przez PiS kompletnie zdyskredytowana, dlatego niech już nigdy nikogo nie skusi do tego, żeby używać telewizji publicznej, która powinna nas edukować, wspierać w trudnych czasach, do celów politycznych. Niech już nikogo nigdy to nie skusi” – zapowiadał.

Do jego słów za pośrednictwem Twittera odniosła się dziennikarka „Gazety Wyborczej”, Dominika Wielowieyska:

-„Ja zgodziłabym się z @pio_tru jeśli chodzi o ataki polityków na dziennikarzy. Jest tylko jeden problem: w TVP nie ma dziennikarzy. TVP została zamieniona w dodatkowe ministerstwo, ministerstwo propagandy, którym zarządza polityk PiS Jacek Kurski. Takie są fakty” – napisała.

W następnym wpisie dodała jeszcze:

-„Tak, uważam, że oczywiście można przejrzeć materiały niektórych pracowników TVP, którzy chcieliby się ubiegać o pracę dziennikarza i po tej ocenie zdecydować, czy mogą wrócić do tego zawodu. Na razie są pracownikami ministerstwa propagandy”.

Wielowieyskiej celnie odpowiedział Patryk Jaki:

-„Powiedzieli ludzie Agory, którzy  konkurentom grożą „publicznym wieszaniem”, robią zbiórki na gangsterów a w swojej pracy opierają się kłamstwach przestępców. Przypominam też o przegranych procesach, kiedy robiąc kampanie RT ordynarnie kłamaliście na mój temat”.

 

kak/Twitter, wPolityce.pl