Parlamentarna maestria marszałka Terleckiego - zdjęcie
21.07.20, 12:07Fot. screenshot - YouTube (Onet News)

Parlamentarna maestria marszałka Terleckiego

18

    Wśród polityków można spotkać różne typy ludzkie. Są poważni, niezwykle czuli na punkcie swojej pozycji w życiu publicznym, majestatycznie kroczący po parlamentarnych korytarzach dygnitarze, są koniecznie chcący uchodzić za luzaków dowcipnisie, którzy rozśmieszają jednak tylko samych siebie, są ironiści z przymrużeniem oka traktujący swoją rolę, są wreszcie przestraszeni koniecznością stawania przed tłumem dziennikarzy sztywniacy.

   Bardzo rzadko trafiają się w tym wielobarwnym tłumie osoby potrafiące z sukcesem i bez wysiłku łączyć pełnienie ważnych funkcji z zachowaniem dystansu do świata polityki. Takim wyjątkiem jest wicemarszałek Sejmu, a zarazem przewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości (obie te funkcje pełni już drugą kadencję) profesor doktor habilitowany Ryszard Terlecki.

   Być może tajemnica jego niewymuszonego luzactwa, które absolutnie nie przeszkadza mu w sprawowaniu kluczowych ról w Sejmie tkwi w tym, że był w młodzieńczych latach jednym z czołowych polskich hippisów o pseudonim „Pies”. Pomimo późniejszego zaangażowania w Studenckim Komitecie Solidarności i w Komitecie Obrony Robotników, a następnie w kilku partiach, dużej aktywności naukowej oraz dyrektorowania Krakowskiemu Oddziałowi Instytutu Pamięci Narodowej pozostał  w głębi duszy typowym „dzieckiem kwiatem”, co przejawia się m.in. w kontaktach z ludźmi mediów.

   Kiedy łapie go w kuluarach parlamentu dziennikarz koniecznie chcący uzyskać od wicemarszałka Sejmu i przewodniczącego klubu PiS komentarz do jakiejś ważnej sprawy, którą żyje w danym momencie opinia publiczna, prof. Terlecki patrzy na niego łagodnie, z dużą dozą wyrozumiałości, odpowiada półsłówkami, uśmiecha się z lekkim politowaniem, po czym wolno oddala się.  

   Nie ma jednak w jego postawie lekceważenia dla wykonujących swoje obowiązki reprezentantów opinii publicznej, nie ofukuje ich, nie ulega emocjom. Co najwyżej można odeń usłyszeć przeciągnięte „iii” lub minikomentarz, którym całkowicie rozbraja dziennikarzy, ponieważ wyraża w nim bezbrzeżne zdumienie materią, w której jest indagowany.

   Kiedy trzeba umie być jednak zasadniczy i decyzyjny, chociaż pokrywa to łagodnością i sarkastycznym poczuciem humoru, co widać choćby po sposobie prowadzenia przezeń obrad Sejmu.

   Gdybyśmy mieli w polskiej polityce więcej takich ludzi jak prof. Ryszard Terlecki, byłaby ona znacznie bardziej przyjazna i mniej konfliktowa.

Jerzy Bukowski

Komentarze (18):

Jan Radziszewski2020.07.22 10:54
ta maestria marszałka Terleckiego bokiem mu wyjdzie jak Min Szumowskiemu. 22 VII 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra Łukasza Szumowskiego Środa, 22 lipca Godzina 6.45 - Rzucam klątwę Bożą na ministra Łukasza Szumowskiego. Za sprawy związane z coronawirusem, które były i są przeciw Polakom, za oszustwa i manipulacje danymi medycznymi, za przekupywanie lekarzy publicznymi pieniędzmi, którzy stwierdzają coronawirusa tam gdzie go nie było i nie ma. A od początku lipca za kłamstwo publiczne iż Polacy nadal chorują i umierają na COWID -19 a nawet, że zwiększa się liczba chorych i zmarłych. A jak zaświadcza Bóg przez swego sługę Grzegorza z Leszna i przez swego sługę Cypriana Polaka ( Krzysztofa Michałowskiego), Pan nasz Jezus Chrystus zgodnie ze swymi wcześniejszymi zapowiedziami, rządząc w Swoim Królestwie po Intronizacji w Niebie 20 lutego 2020 roku, czyli Polsce – Nowym Jeruzalem zwolnił Polaków od chorowania i umierania na coronawirusa COVID -19 od pierwszego lipca. Tak Pan nasz z dniem 20 lutego 2020 roku ograniczył mocno chemtrails nad Polską a zablokował całkowicie chemtrails ze zrzucanym na Polaków coronawirusem, co obserwowali naoczni świadkowie iż w wypadku niektórych smug chemtrails były one wciągane, wsysane z powrotem, wbrew prawom fizyki do zbiorników samolotu, do jego wnętrza. Zatem ministrze Łukaszu Szumowski. Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Amen! Amen! Amen! - I tak się stanie. Amen. Mówię to Ja, Jezus Chrystus, Pan Zastępów, Król Nowego Jeruzalem, któremu na imię Polska. Łukaszu Szumowski, Twój czas jest krótki. Jakie życie, taka śmierć. Skończysz marnie i skończysz gorzej niż prezydent Duda. On ma dobre odruchy i kocha Mnie choć przez swe decyzje szkodzi Polsce. U Ciebie nie ma niczego co byłoby pozytywne w Twej służbie krajowi. Nie mówię już o aferach. Nawet „Twoje” zdjęcie z Matką Teresą jest sfałszowane, wstrętny oszuście, masoński łgarzu. Czekaj więc na swoją kolej. I pamiętaj: im więcej zakarbujesz, jak dawniej mawiali Polacy, tym sowitszą otrzymasz zapłatę. Opublikuj synu. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste.
tadeusz2020.07.21 22:13
Ile kosztuje taka laurka
BUKOWSKI TERLECKIEMU2020.07.21 21:47
WSZEDŁ BEZ BUTAPRENU
Eustachy2020.07.21 18:54
Terleckiego nienawidzi bloger Pasierbowicz.To jakaś straszna nienawiść .
Jan Radziszewski2020.07.21 17:09
niestety ta tak podziwiana maestria marszałka Sejmu nie zapewnia zbawienia wiecznego bo czy nie lawirowanie Prawne Piłata nie było przyczyną potępienia się PIŁATA ???
Szybka Randka2020.07.21 16:45
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Irena2020.07.21 14:58
Bez Pana Marszałka byłoby nudno:) Zupełne przeciwieństwo osób z PO, uwielbiających gwizdy, krzyki, połajanki i wyzwiska.
AB2020.07.21 17:46
kmiot nitrasik ?
Michał Jan2020.07.21 14:53
Nie widzę żadnej finezji w wyłączaniu mikrofonu posłowi przemawiającemu nielewomyślnie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.21 14:51
Trzaska ty c h u j u złamany. Ty katolu pier-dolony przegrałeś z moherami i nie będzie "free zone dla starych pedałów", ty c h u ju! NIE DAUJE CI ! Nie będzie do "buzi"!
Anonim2020.07.21 15:11
twojej mamie pomatolskiej szmalcownicy smierdzi PiSda sowieckimi onucami
Andrzej2020.07.21 14:31
Bukowski wazelina ci sie wylała uważaj żebyś sobie zębów nie wybił.w Polsce jest 25 milionów ludzi którzy mogą być posłami a w Sejmie siedzą stare tetryki które zasypiają w czasie obrad i tyrają tam po 24 albo wiecej lat,to parodia demokracji i kpina z narodu ,te same gęby od 1990 roku rzygać się chce .
ladychapel2020.07.21 13:13
Terlecki to maestro seksy w młodości - przytoczcie słowa Kory o tym jak wprowadził ja w annały twardego seksu
B-ba2020.07.21 18:07
Niektórzy nie mogą żyć bez zaglądania innym do łóżka. Żałosne prymitywy!!!
tero2020.07.21 12:22
lizusostwo, nie toleruje hipisów jakiekolwiek mają ksywy, czy to człowiek czy zwierze, ma niespójną osobowość
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.21 12:19
ryj terleckiego powinien być ostrzeżeniem na dopalaczach o szkodliwości ich zażywania!
Ada2020.07.21 13:44
A ty jesteś jakiś mister-pokaż swoją fizjonomię.będziemy podziwiać.
...2020.07.21 15:12
twojej mamie pomatolskiej szmalcownicy smierdzi PiSda sowieckimi onucami