Papież modlił się Nowenną Pompejańską/ ZOBACZ FILM! - zdjęcie
22.03.15, 17:29

Papież modlił się Nowenną Pompejańską/ ZOBACZ FILM!

1

„Matko i wzorze Kościoła, Ty jesteś przewodniczką i pewnym oparciem. Daj jedno serce i jednego ducha nam, czyniąc z nas silny lud pielgrzymujący ku niebieskiej ojczyźnie. Powierzamy Ci nasze nędze, tak wiele dróg nienawiści i krwi, dawnych i nowych form ubóstwa, a przede wszystkim nasz grzech. Powierzamy się Tobie, Matko miłosierdzia: wyjednaj nam Boże przebaczenie, pomóż nam budować świat według Twego macierzyńskiego serca”.

Papież Franciszek to kolejny papież na tronie Piotrowym, który odwiedził sanktuarium pompejańskie. Wcześniej gościli tu Jan Paweł II (dwukrotnie) oraz Benedykt XVI.

Po pobycie w Sanktuarium w Pompejach, papież udał się do Neapolu. W czasie jego obecności przy relikwiach św. Januarego doszło do cudu – zastygła krew częściowo upłynniła się (zwykle ten cud ma miejsce 19 września).

ZOBACZ FILM:

mm

Za: http://pompejanska.rosemaria.pl/2015/03/papiez-franciszek-odwiedzil-pompeje/

Komentarze (1):

anonim2015.03.22 19:57
1. Papież nie modlił się nowenną pompejańską, bo ta nowenna polega na odmawianiu wszystkich części Różańca przez 54 dni. Papież odmówił modlitwę bł. Bartłomieja Longo do Królowej Różańca z Pompejów. 2. Cud krwi św. Januarego nie tylko ma miejsce 19 września, ale także w maju i grudniu.