Papież Franciszek: Usilnie błagajmy Boga o pokój na Ukrainie!  - zdjęcie
26.01.22, 19:46Fot. via: Flickr

Papież Franciszek: Usilnie błagajmy Boga o pokój na Ukrainie!

4

Środa jest dniem modlitwy o pokój na Ukrainie, który Ojciec Święty ogłosił w związku z eskalacją napięcia wokół tego kraju i groźbą rosyjskiej agresji. Na apel Papieża odpowiedziały wspólnoty kościelne i episkopaty na całym świecie, także w Polsce.

O rozkwit braterstwa oraz uleczenie ran, obaw i podziałów Franciszek modlił się wspólnie z pielgrzymami przybyłymi do Watykanu na audiencję środową. W intencji pokoju na Ukrainie odmówił z nimi modlitwę „Ojcze nasz”.

Papież zauważył, że w ciągu swej historii Ukraina wiele już wycierpiała. Przypomniał o ofiarach, które pociągnęła tam za sobą II wojna światowa, o wielkim głodzie i wielu innych cierpieniach. Franciszek podkreślił, że kraj ten zasługuje na  pokój.

Papież – błagajmy o pojednanie i zgodę

„Zapraszam was abyśmy pomodlili się o pokój na Ukrainie. Powtarzajmy tę modlitwę wielokrotnie w ciągu tego dnia: prośmy Boga usilnie, aby ta ziemia mogła zobaczyć rozkwit braterstwa i uleczyć rany, obawy i podziały – zachęcał Ojciec Święty. – Modlitwy i błagania, które dzisiaj wznoszą się aż do nieba niech dotkną umysłów i serc odpowiedzialnych w świecie, ażeby przedłożyli dialog i dobro wszystkich ponad prywatne interesy. Proszę, nigdy więcej wojny! Módlmy się o pokój modlitwą «Ojcze Nasz»: jest to modlitwa dzieci, które zwracają się do tego samego Ojca, jest to modlitwa, który czyni nas braćmi, jest to modlitwa braci, którzy błagają o pojednanie i zgodę.“

Beata Zajączkowska – Watykan/vaticannews.va

Komentarze (4):

Anonim2022.02.1 19:25
franek franciszek więcej zdziałasz jak sie pomodlisz do swojego ghuru lucypera ,Boga lepiej zostaw w spokoju diabelski pomiocie z ltbg,a poza tym ukraińcy to prawosławni ,niech sie za nich modli cyryl iz masvu i jego metody
M.2022.01.26 22:41
Zapomnieliscie, frondo-SCI*ERWA z redakcji dodac, ze Papiez tez zaapelowal o poszanowanie osób LGBT i nieprzesladowanie ich np. przez rodziców... Z bogiem, kundle.
Po 11 ...2022.01.26 20:09
Usilnie błagajmy Boga o pokój na Ukrainie! --- To Putin został Bogiem???
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2022.01.26 19:59
równie dobrze możecie prosić krzesło o pokój na ukrainie