Pan Jezus woła z bilbordu  - zdjęcie
19.04.14, 13:53(fot.FundacjaDajeSlowo.pl)

Pan Jezus woła z bilbordu

5

Nietypowa instalacja przed Świętami Wielkanocnymi ukazała w centrum Łodzi przy ul. Zachodniej. Przyświeca jej hasło "Znam Cię od zawsze".

Słowo Boże w świecie – tak można by najogólniej określić to, czym zajmuje się Fundacja Daję Słowo. Inicjatorzy chcą wykorzystać do nowej ewangelizacji kanał, który był do tej pory zupełnie nieaktywny dla tego typu działań, czyli reklamę w mediach masowych.

Jak mówią osoby działające w Fundacji, motywują ich słowa Pana Jezusa z 16 rozdziału Ewangelii wg Św. Marka, „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię”, a także to, żeby czynić dobre rzeczy poprzez niegodziwą mamonę.

Zasada działania fundacji jest prosta. Członkowie Fundacji pozyskują pieniądze na swoje realizacje, tworzą projekty ekspozycji i za uzbierane pieniądze kupują miejsca reklamowe, w których zamiast reklamy produktów lub usług, znajdują się treści nawiązujące do tekstów z Psma Świętego albo wręcz jego fragmenty.

„Poczuliśmy się wezwani przez Pana Boga do aktywnego działania na rzecz nowej ewangelizacji, a ponieważ nasze grono zna się na różnych aspektach reklamy i mediów, uznaliśmy że trzeba podjąć to wyzwanie!” Mówią członkowie Zarządu Fundacji Daję Słowo.
Żeby wesprzeć dzieło, można wpłacać pieniądze na konto Fundacji. Numer konta podany jest na stronie FundacjaDajeSlowo.pl.

Ekspozycja w Łodzi będzie rozwieszona do końca kwietnia.

Ab/gosc.pl/FundacjaDajeSlowo.pl

Komentarze (5):

anonim2014.04.19 17:51
"Nie bardzo rozumiem sens takich akcji - pod wpływem plakatu ktoś sie nawróci, przypomni sobie o Bogu?" @pawle.nn - jeśli ktoś nie uczęszcza do kościoła, nie czyta Ewangelii, w rodzinie nikt nie mówi mu o Bogu, to jak on ma się zainteresować Bożą Miłością? Jeśli przez ten plakat tylko JEDNA osoba pomyślała o Bogu i dalej zainteresowała się przesłaniem Jezusa i przyszła (wróciła) na łono Kościoła, to taka akcja ma SENS. Uratowanie choćby jednej duszy warte jest każdej akcji i pieniędzy na nią wydanych. Pozdrawiam i życzę radosnych Świąt Zmartwychwstania.
anonim2014.04.19 19:08
Fascination- //Na mnie zrobiliby znacznie większe wrażenie, gdyby zamiast karmić agencje reklamowe pieniądze te wydali na potrzebujących.// Każdy potrzebuje Boga. Potrzebującym chleba niech odda państwo co im zabrało.
anonim2014.04.19 19:09
@Fascination Każdy mówi, że billboardy na niego nie działają, a jednak agencje reklamowe mają mnóstwo roboty. Myślę, że firmy promujące się na billboardach wiedzą co robią. Oznacza to, że podobnie jest z billboardami religijnymi - część ludzi zastanowi się przez moment nad treścią plakatu.
anonim2014.04.19 19:31
"Serio sądzisz, że w Polsce istnieje choć jedna osoba, która przed zobaczeniem tego plakatu nie miała styczności z religią katolicką? :)" @Fascination - z religią katolicką może i miał styczność, :) ale (niestety) nie zawsze to znaczy, że miał do czynienia z Ewangelią i płynącą z niej nauką o Bożej Miłości. Tobie też radzę zapoznać się z TYM, bo naprawdę warto. :) Często udzielasz się tu na Frondzie i pewnie dużo wiesz o religii katolickiej. :) Dlatego wydaje mi się, że takim jak Ty takie plakaty nie pomogą. :) Dopóki nie weźmiesz Ewangelii i nie zaczniesz czytać, to blado to widzę. :) Życzę radosnych Świąt Zmartwychwstania i refleksji nad tym dlaczego od 2000 lat obchodzimy ten dzień. PS. Oczywiście zarz napiszesz, ze obchodzimy dlatego, że wiara w Chrystusa się rozpowszechniła. Ale pomyśl i odpowiedz sobie, dlaczego tak się rozpowszechniła? Przecież chrześcijaństwo było najbardziej prześladowaną religią i za Jezusa ludzie byli rozszarpywani przez lwy. Pomyśl o tym. Pozdrawiam świątecznie. :)
anonim2014.04.20 23:23
Przynajmniej niektórzy ateiści zobaczą jak wygląda twarz Jezusa.